І. Совсун: рівень вступників до медвишів треба підвищувати

Наступним кроком має стати підвищення видатків на одного студента для медспеціальностей

І. Совсун: рівень вступників до медвишів треба підвищувати

Автор: Інна Совсун, віце-президент Київської школи економіки.

Коли я навчалась у Швеції, то зі мною поруч у гуртожитку жила шведка, котра навчалась на лікаря. Ми з нею гарно дружили і багато спілкувались, у тому числі - про навчання (що очікувано для студентів). Так ось, вона дуже добре вчилась у школі, мала максимальний бал випускного іспиту (який рахується як вступний до університету).

Проте навіть найвищі бали не гарантували їй вступу на медицину, тому що усі, хто туди вступає - має найвищий з можливих балів. Тому у Швеції працює система лотереї - коли з тих, хто подав документи, наосліп обираються ті, кого буде зараховано. Лотерея відібрала її на навчання, але не в перший набір (у вересні), а в другий набір, у січні.

Я вже потім дізналась, що подібна система з лотереєю працює також в деяких інших країнах для медицини, просто тому що рівень відповідальності майбутніх фахівців - це у прямому сенсі питання життя і смерті для людей, і на медицину вступають лише найсильніші абітурієнти.

Те, що в Україні було прийнятно рішення про встановлення прохідного балу для медичних спеціальностей на рівні 150, - це ще дуже далеко до відбору най-найкращих вступників, але це маленький крок у цьому напрямку.

Безперечно, мають бути наступні кроки - у першу чергу, підвищення видатків у розрахунку на одного студента для медичних спеціальностей, адже у всьому світі - вони найдорожчі. І для цього треба повернутись до питання реформи фінансування вищої освіти - ідея якої вже рік як розроблена, проте котра залишається не в пріоритетах законодавчих змін.

Проте незалежно від того - рівень вступників на медичні спеціальності треба підвищувати. Адже це майбутні лікарі, котрі лікуватимуть наших батьків і дітей.

Оригінал

Освіта.ua
19.06.2017

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євгеній
Ви б ще ввели цю реформу, коли діти все подали докумети до вишів і розподілили пріорітети!. Чим ви думаєте?
kotik
дура бл9 ...........................................................................................
Татьяна
Також вважаю неправомірним змінювати умови вступу після проведення ЗНО!!!
Plagiator
Петиція- залишилося 14 голосів до 200. Доголосуйте будь-ласка- дайте діткам вступити туди, куди вони вирішили з батьками.
Марта
Вважаю неправомірним змінювати умови вступу після проведення ЗНО! Діти знали свої сили, розраховували можливості... Таке нововведення можна впровадити з наступного року, щоб майбутні абітурієнти знали до чого готуватися, або мали час подумати і обрати іншу професію.
N
Спочатку потрібно обирати міністрів та їхніх перших заступників та інших заступників із най-найкращих шляхом лотереї, а потім вже запроваджувати цю систему для вступників.
Plagiator
Для N:Дуже хороша ідея- мабуть треба її впровадити у реальність.
Коментувати
Starizkiy
Компетентная плагиатор Л. Гриневич,PISA специализированна именно на проверке развития компетенций псевдонаучного плагиата XXI века. ГОЛОХВОСТЫЙ: Когда человек не такой, как вообще, потому один такой, а другой такой, и ум у него не для танцевания, а для устройства себя, для развязки своего существования, для сведения обхождения, и когда такой человек, ежели он вченый, какова мадам Л. Гриневич, пардон Министер МОН Украины, поднимется умом своим за тучи, и там умом своим становиться... становится еще выше лаврской колокольни и когда он студова глянет вниз, на людей, учителей так они ему покажутся... кажутся такие махонькие-махонькие... все равно как мыши. Пардон. Как крисы. Потому, что это же человек! А тот, который он..школяр . это... он... он тоже человек, не вченый, но... Зачем же? Это ж ведь очень и очень! Да! Да! Но... нет!
Plagiator
Для Starizkiy: Полностью согласен.
Коментувати
Plagiator
Результати після перевірки оголосіть на всю Україну. У Лілії Гриневич до речі є плагіат. Чому Ви не хочете її перевіряти? Саме цікаво- про плагіат багато розповідаєте, зате самі працювали з плагіаторкою (були при неї заступником міністром освіти). Як таке може бути?
Plagiator
Інночко-дорогенька, а ви не бажаєте перевірити дисертації Лілії Гриневич та Станіслава Ніколаєнка на антиплагіат?
Клаус
Поганочка— да як ти смієш такe казати. Нe руйнуй освіту. Ти маєш совість якусь?
Студент
Як мeні вжe надоів іі трєп. Скільки можна, ніяк ця пані.нe заспокоіться.
Адвокат
Пані Совсун можливо і потрібно підвищувати.але.як це виглядає з юридичної точки зору правила вступу затверджені у грудні.завізовані мінюстом.а тут бац їх змінюють у травні після першого зно.як це називається.Може ми почнемо жити по законам і правилам.а не змінювати їх в залежності від того де комусь і щось зачесалось.Формуйте умови і вперед згідно з сформованими умовами на слідуючий рік.а цього року нарветесь на судові позови це я вам говорю.як правник.