І. Лікарчук: «гопцювання» вчителів у танцях на лінійках

Відмовившись від виступу чиновників, перетворимо лінійки на огляди художньої самодіяльності вчителів?

І. Лікарчук: «гопцювання» вчителів у танцях на лінійках

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Дивлюся світлини, читаю пости про свято Останнього дзвінка та й думаю. Добре воно чи якось не дуже, що вчителі на цих святах (на лінійках!) масово почали гопцювати в танцях.

Що то означає? Радість вчителів від закінчення навчального року (він для них іще на закінчився)? Намагання продемонструвати єднання з учнями (а де ті учні)?

Показати власні таланти (дивлячись на виконання танцю, я особливих талантів там не побачив)?

Продемонструвати «новий» підхід до проведення подібних свят (але чи все, що видається новим, є доцільним)?

Не люблю посилатися на власний досвід, бо не вважаю його абсолютно правильним та ідеальним. Але мені доводилося, працюючи заступником директора й директором школи, директором ПТНЗ, бути й Дідом Морозом, і вальсувати з випускниками на випускних вечорах.

Але завжди, роблячи ці та інші кроки, насамперед думав про доцільність.

Щоб не сталося так: відмовившись від виступу чиновників і депутатів, перетворимо отакі лінійки в огляди художньої самодіяльності вчителів. Бо учні бачили їх в багатьох ролях упродовж навчального року. Не бачили лише в такій.

Тож не хочу давати якісь оцінки конкретному факту гопцювання вчителів на лінійці. Але згадаю українську приказку: «Що занадто, то не здраво».

Оригінал

Освіта.ua
30.05.2017

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Для Теж вчителька та Лікарчуку
"ВІДІБРАЛИ РОЗУМ"! Можливо не етично висловлююся. Але така моя власна думка. Якщо навіть підійти з іншої сторони. Тієї, яка може пояснити все, що відбувалося на основі ідейних переконань. Модні та сучасні викладачі, прогресивний навчальний заклад. Все одно воно не вписується.
І. Лікарчуку
Цікава ваша розповідь, але як можна обговорювати, що ніхто не бачив. Додайте відео до ютубу, та прикріпіть відповідне посилання. Тільки тоді можна давати всьому об’єктивну оцінку. В цілому ВИ МАЄТЕ РАЦІЮ.
Теж вчителька
Для І. Лікарчуку: Посилання є в статті. Останній абзац дивіться.
Коментувати
людмила
З приводу всіх цих коментарів згадалася притча "Світ такий, яким ти його бачиш". Усе, що оточує нас, -- це відображення наших думок. Ми самі вибираємо, у якому світлі бачити все, що відбувається довкола, -- у позитивному чи негативному. Але коли хтось або щось в цю мить виглядає саме так, то це лише його поточна оцінка, настрій, сприйняття. Просто він розглядає події та людей крізь похмуру лінзу. Якщо ж він усвідомить це, то отримає можливість бачити й інше -- світле, позитивне, перспективне... І ще... перш ніж судити, слід знати всю історію. А краще учитися взагалі нікого не судити.
СВІТЛАНА
Мій учитель психології (ще радянських часів) казав: "Ставайте клоунами, ходіть на голові, якщо це потрібно дітям". Чи потрібно це дітям можна судити, побачивши все від початку до кінця,зрозумівши суть композиції... Як результат, у школу після цього "повалили" діти. Добре вчитись у того, хто тебе розуміє.
СВІТЛАНА
"...не хочу давати оцінки..."-АЛЕ ДАЮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вчителька
у мене склалося враження від статті про урочисті лінійки, що пан Лікарчук має думку "не знаю, як, але не так". І так багато хто думає, але не знає, як має бути. В тому то й проблема. А критикувати кожен може.
СВІТЛАНА
Для Вчителька: Він в радянські часи усім слав-працював.При незалежній слав-працював із Стрілько у шараварах танцював, а тепер на відпочинку всіх розкритикував...
Коментувати
Понимаешь, Роман, я НЕ подписываюсь
под каждым словом пана Ликарчука, но отдаю ЕМУ должное в том, что он имел РАЗУМ высказать собственную точку зрения по поводу проблем в образовании у выпускников, что показало именно ЗНО, помнишь, лет 5 назад (примерно). В этом ДА, подпишусь и сегодня. НО не в том, с чем я категорически НЕ могу согласиться... И - не следует пинать людей за то, что года 4 назад расписывалось как достижение независимости. Но лица. Лица у тех, и у этих, ну абсолютно разного выражения. Так что - тем более не следует вот так всем соглашаться с Ликарчуком. Не, ну если Вы и в самом деле разделяете его точку зрения, то и ладно
Роман, меня всегда умиляют
люди Вашего мышления(маленькие дети НИКОГДА НЕ умиляют, но выросшие дядьки и тётки - да):" Пока мы сами НЕ изменимся..." рассказывает мама, проплатившая детям экзамены (по-барабану, что заочные), "забитые учителя", утверждает человек, забивший этих учителей,"пока все будут молчать"-а толку от разговоров?"А как НЕ молча терпеть беззаконие? Это чему-то помогает? НЕмолчаливое терпение. "Расскажите ка мне, что говорят люди о Мазарини?" -спросил кардинал Мазарини своего слугу... "Ну пусть говорят. Лишь бы не бунтовали" - шикарнейший автор, в бестселлере показавший и суть, а нравы, и перспективы. . .того, что происходит сегодня и у нас))))))))))))
Роман
Прочитав десятки останніх статтів Лікарчука після звільнення з посади і готовий підписатися під більшістю його думок. Якщо всі будуть мовчати і мовчки терпіти беззаконня, яке сьогодні панує в освіті то саме собою нічого не зміниться. Потрібні негайні реформи за зразком розвинутих сучасних передових країн, і не тільки в початковій школі.
VVV
Такі вчителі будуть на педрадах читати «Малую землю» і «Возрождение» відповідно до наказу зверху. Якщо це їх найкраще досягнення, яке необхідно показувати всім, то…
СВІТЛАНА
Для VVV: Для загального розвитку потрібно читати все і робити висновки. Але не можна засуджувати людей про яких ви нічого не знаєте по епізоду який не зрозуміли. Як совки всіх під один гребінець....
VVV
Вы, очевидно, очень молоды и Вам не понятно то, что у нас уже было в эпоху брежневского возрождения. Сейчас страной правят «комсомольцы», чье сознание сформировано промыванием мозгов на педсоветах того времени.
СВІТЛАНА
Мені також промивали, але такою не стала. А ті, що правлять - правлять для себе, а не для дітей. пан І.Л. також був у тій кагорті. А тепер йому нічого не залишається як когось брудом обливать. Про дітей якраз такі вчителі тільки й думають.
Коментувати
совесть
Які чудові ці вчителі! Створили СВЯТО останнього дзвоника дітям. Скільки буде сміху, веселих хвилин спогадів з часом у випускників про вчителів, які стільки років їх пресували оцінками, були такі суворі й поважні, а тут таке витворили. Це варіант Вєри Сердючки. Однак і вона зайняла на Євробаченні за чудовий, веселий треш (зі смислом) призове місце. Вітаю директора й вчителів цієї провінційної школи за те, що вміють веселитися, сміятися й смішити інших. Вийшли за межі тупих та набридлих ТРАДИЦІЙ (нескінченні виступи тих, кому потрібен PR). Молодці! А той, хто вирішив, що вже став ЗАРАТУСТРОЮ (скільки зневаги в цьому "гопцювання вчителів"), обов’язкового повернеться до своїх витоків...
UKR
Читаю відгуки. Одні схвальні до тошноти, інші - проти, ще якась частина Лікарчука почала бештати. А суть в тому, що якби я мала бути танцюристкою, то не була б вчителькою. А ось коли, я вчителька, то і танцюристка, і співачка, і режисер, і сценарист. Ось така самодіяльність. Однак танцюрист із мене такий, що діти гигичуть, мабуть, як і із них. То може краще вчителю займатися професійною діяльністю, а аматорство залишити для себе і сім’ї.
Іван Васильович
Пан Лікарчук знайшов найбільшу проблему освіти України. Це безумовно танці на лінійках. Нагадую колегам! Коли Лікарчук був директором Українського центру оцінювання якості освіти то відбулася підтасовка результатів ЗНО для декількох сотень випускників. Його корупція вилізла на поверхню. Тільки він чогось пише про танці на волі. Але таким людям треба сидіти або хоча б мовчати.
Роман
Для Іван Васильович: Лікарчук не ідеальний, але його статті - правда.
Я имею право говорить лишь о
том, что Я ДЕЛАЮ. А говорить лишь бы говорить, делая чёрт знает что - это презумпция лидеров КПСС. НЕ так ли?
Роман
Не подобається то не читай! А щодо провини Лікарчука то існує презумпція невинуватості - людина невинна доки вина її не доведена в суді. Хтось довів вину Лікарчука? Прочитав десятки останніх статтів Лікарчука після звільнення з посади і готовий підписатися під більшістю його думок. Якщо всі будуть мовчати і мовчки терпіти беззаконня, яке сьогодні панує в освіті то саме собою нічого не зміниться. Потрібні негайні реформи за зразком розвинутих сучасних передових країн, а не суперечки хто більше винен, а хто менше.
Коментувати
Sergik
Яка серйозна проблема... Що, немає чим більше зайнятися?
Ирина
Цілком згодна з автором. Вчити мають талановиті педагоги, танцювати - талановиті танцюристи, співати - той, хто має голос. Можливо, є десь люди, які мають ці таланти одночасно. але не в межах однієї школи. А тут наказали - танцюють, наказали - пісні забацали. а в душі - крик відчаю, бо не затанцюєш - будеш без роботи.
Тетяна
Для Ирина: Прям марення якесь... А на ви на вечірці теж будете сидіти сиднем, бо не танцюристка? Не будуть вчителі такого з примусу робити. Вони танцюють не професійно, але з душею і учні сприймають їх танець з захопленням, а думка з цього приводу Лікарчука. чи Ірини справа стонадцята, бо не для вас та програма робилася. Не хочете танцювати - ніхто не примушує, сидіть собі, роздуваючи щоки та показуючи всім своїм виглядом педагогічний талант, а то не доведи Боже, не потрапите в ритм, чи синхрон з групою, то це ж злочин і страшенне недбальство. Як же таке можна допустити!))))
Коментувати
вчителька
Подивилась - таки дійсно "гопцювання". Сама колись займалася танцями. Якось дивно дивитись на різновікових і різновагових колег.
Тетяна
Для вчителька: І дійсно, хто в них кастинг проводив?! Ні, щоб чітко встановити критерії віку, зросту, ваги, кольору очей і волосся, створити комісію, провести перегляд, відібрати кандидатів, а потім щоденна муштра в другу зміну після уроків, а як школа двозмінна, то до опівночі. А так суцільний непрофесіоналізм...
Роман
Совок всюди і основне правило, яке діє сьогодні в школі - я начальник - ти дурак.
и КТО родоначальник
Для Роман: подобного движения?))))))))))))), Аууу, Позняк, а здесь реально весело
Коментувати
вчитель
Нехай танцюють , поки танцюється. Вчитель - це нормальна людина з додатковими знаннями зі свого предмету. І ніщо шлюдське вчителеві не заборонене. Якщо це не є танці за наказом директора - нехай танцюють собі на здоров"я і учням на радість.
Ребята просто МОЛОДЦЫ.
И нечего брюзжать.Причина брюзжания понятна.Здесь ничего не сделать.А вот поддержать подобное следует. Просто потому что такие выступления объединяют детей и взрослых.Вероятно многие просто НЕ представляют,насколько легче после подобных эмоций общаться с детьми.Особенно с девиантными подростками.УЧИТЕЛЬ тоже ЧЕЛОВЕК.Это неявное высказывание подобных выступлений.И ошибаться способен,и радоваться,и за себя,и за детей.Обо всём говорят ЛИЦА людей.Посмотрите на лица выступающих и всё станет ясно-под давлением администрации или общим решением происходят подобные общения. А то,что линейки переродятся в художественную самодеятельность-так это ведь замечательно.В этом состоится радость.И для детей, и для взрослых... И идиотских конкурсов "уЧИТЕЛЬ года" проводить не надо.Вот где показуха
]]]]]]]]]
в смысле - сами конкурсы и есть показуха, выкачка денег, глупость чистой воды
Коментувати
Illya Olefir
Найбільше вразила форма учнів. думав, що це тільки у нас ( Харківщина) цей віковий маразм може бути. Помилився, засмучений. А щодо танців учителів: Лікарчук правий.
Олександр
Я в шоці. Таке відчуття, що це ідея директора (в кадрі найчастіше вона і аж сяє).