Ігор Лікарчук: не забудьте подякувати учителям

Головне, щоб ті, хто спостерігає за цим цирком на лінійках, розуміли, де облуда, а де щирість

Ігор Лікарчук: не забудьте подякувати учителям

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Сьогодні й завтра у школах звучать так звані «останні дзвінки».

Десь, мабуть, додумалися поставити під дощиком діточок, що читали віршики, вишикували лінійки. Напередодні й уранці спустошили квіткові крамниці.

Дехто організував свято так, щоб обов’язково дівчата-випускниці одягли совкові білі мереживні фартухи та коричневі сукні, які сьогодні дуже популярні в секс-шопах…

Поприходили на лінійки поважні тьоті й дяді, щоб лишній раз попіаритися перед людьми й показати, як вони «люблять» школу та вчителів...

Але то все нехай. Люди розважаються, так як уміють і так, як їх навчили. Головне, щоб ті, хто спостерігає за цим цирком, розуміли, де облуда, а де щирість. Й робили відповідні висновки. Та не забули ПОДЯКУВАТИ ВЧИТЕЛЯМ.

Адже навчальний рік успішно закінчився лише завдяки їм. Якими б вони не були.

І єдине прохання до освітніх начальників, великих та малих: дайте можливість учителю перепочити, насамперед від вашої «турботи» про вчителя, хоча б влітку. Він на те заслуговує.

Оригінал

Освіта.ua
26.05.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
а мне вот что пришло в голову
,касаемо советской школьной формы.Людям просто-напросто НАДОЕЛ этот беспредел.ЛЛЮДИ стремятся к стабильности.Постоянные изменения НЕ свойственно принимать спокойно.Не зря Китайское (империя,существовшая ещё во времена,когда мы,европейцы))) кушали друг друга) ругательство звучит так"ЧТОБ ТЕБЕ жить во времена перемен". А теперь - последние 30 лет советского времени было спокойным и уверенным для большинства людей-они знали,что работа принесёт деньги-жильё-будущее.ЧТо учёба даст реальные,а не декларированные))) возможности.Агов, психологи,проанализируйте ситуацию и,Вы точно прийдёте к подобному выводу.ТАк что о секс-шопах-это чушь владеющего информацией о них человека,поскольку в большинстве своём люди не ведают о нравах в подобных заведениях столицы и близлежащих сальных мест,о формах гувернанток(о чём тоже встречается информация)-тоже.Это знания тех,кто имеет значительно бОльшие деньги,нежели работники торговли на базарахучителя обычных школ и офисные рабтники небольших контор
македонские-будущее этой территории
Для Александр Македонский: http://www.bbc.co.uk/timelines/zgbt3k7?ocid=wsrussian.social.sponsored-post.facebook.RR100-Timeline-UA.Female.Ad1.mktg
Коментувати
$
" Дайте можливість учителю перепочити"- золотые слова! Да только основной " цирк" начнётся с работой ненавистных всех " пришкольных оздоровительных лагерей" " на асфальте". Хаят " попередников", а цирк-то продолжается тот же самый. У нас этот лагерь до 20 июня. И сколько уже говорилось против подобного рода оздоровления,а воз и ныне там. Так что отдых ещё тот. Интересно,дети власть имущих тоже так отдыхают?
Пані Віолетто,
якщо Ви вдавали захоплення показушними лінійками,то по-перше - ХТО Вам лікар? По-друге - чого чекати від усіх інших? По - третє - а як воно зміниться, якщо ВСІ вдають захоплення?
Гузь Віолетта
21 рік пропрацювала в школі. І всі ці роки ненавиджу ці показушні лінійки. Але мушу вдавати захоплення. Зненавиділа їх ще при Союзі,, коли сама була дитинлю. Прикро, але за всі роки Незалежності нічого не змінилося. Для Нової Сучасної Євоопейської держави, якою стає Україна потрібно шукати і заходити нові підходи в освіті.
Роман
Для Гузь Віолетта: Ви справді бачите становлення так званої Нової Сучасної Европейської держави? У вас дуже гарний зір
Коментувати
Мама
Ой, годі! Не все так погано! Лінійку зробили в холі школи, звісно були тільки 1, 4, 9 та 11 класи. А майже всі дітки в вишиванках давали надію на краще майбутнє. Бо, як мінімум, половину з них не назвеш " слухняним стадом". В них вже є вогонь в очах! І це Київщина, не Львівщина! І в Києві теж не скрізь так погано! Повірте, як киянка, я точно знаю. І окремо додам ЩИРЕ ДЯКУЮ усьому колективу вчителів Вишгородської школи "Сузір’я"! Це просто неймовірне відчуття, коли ти бачиш, як діти вільно і з радістю спілкуються з вчителями не втрачаючи при цьому а ні краплі поваги як до вчителів так і до себе!
Бабуся
Та річ не у формі, а в змісті! В Києві в крутому ліцеї зробили лінійку під дощем. Діти вимокли, як хлющі. Для чого ця показуха? Кому це свято потрібне? А вчителі теж, підневільні, мокли разом з дітьми. От вам і "дякую, аж підскакую".
LEO
"...дівчата-випускниці одягли совкові білі мереживні фартухи та коричневі сукні, які сьогодні дуже популярні в секс-шопах…" І це слова такої поважної людини? Не соромно перед дітьми? І чому ви вирішуєте завжди за дітей? Якщо самі з глузду з"їзджаємо, то хоч не змушуймо до цього дітей.
Сергей Лимонов
Для LEO: Лікарчук в курсі асортименту секс-шопів! Ісміх і гріх! СИВИНА В БОРОДУ!
Коментувати
Ольга
Спасибі.Спасибі ще раз за ПОДЯКУ ВЧИТЕЛЕВІ. Для мене і думаю для тисяч вчителів, які живуть школою, ці слова багато значать.
Александра
Ну,как может уважаемый человек говорить "совок".Пусть бы молодёжь...Вы,уважаемый,сами-то из "совка" - выучил Вас "совок" тот же(приноровились,значит).Аж противно!..(Сама же я патриот:люблю Украину тихо и без выпендрёжа).
олена
За "дядь і тьоть" не в бровь,а в глаз". За совкові форми хоч вовком вий,: були!!!! Не можу зрозуміти: що спільного у теперішніх випускників із СРСР? Хай я родом звідти й нарядилася б у форму,то зрозуміло,що це частинка мого життя,від цього ніде не подінешся. Але випускник сьогодення народився уже ж у незалежній Україні.... Дивно.Хоч і сама вчитель,а скажу: і куди дивляться і директор,і класні керівники?
#######
Для олена: Ні, краще було б без шкільних форм: дівчата у шортах чи спідничках по самі трусики та у блузках з декольте майже по живіт. Ну, а хлопці, звичайно у джинсах. Шкільну форму вважаю робочим одягом школяра. Фасон якого можуть обирати батьки класу.
Мірослав
Одного разу показав фотографії з останнього дзвоника своїм друзям в Португалії. Були в легкому здивуванні від дівчаток в білих фартушках.Це що випуск"empregad"?/емпрегада-прислуга/.В такому одязі ходить прислуга в багатих людей.Мені було стидно ,що знас стільки часу в союзі виховували прислугу , а ми цього і не розуміли.Так що нема чого шкодуватиза тим часом.Вже пройшло.Потрібно змінюватися ,йти в перед ,змінювати свій світогляд.
Anna
Для олена: ну наши депутаты в вышиванках с костюмом на официальных приемах и в раде выглядят еще глупее чем старшеклассницы в школьной форме ссср. И то и другое дань прошлому, при чем второе дань не такому уж и далекому прошлому, в отличие от вышиванок))
Коментувати