Т. Сердечна: користь щорічного тестування всіх дітей

Учитель, виставляючи оцінки, намагається виставити їх так, щоб бути «хорошим» - його так привчили

Т. Сердечна: користь щорічного тестування всіх дітей

Автор: Тетяна Сердечна, голова громадської організації "Ініціативи жінок".

Если в старшую школу принимать по результатам ЗНО после 9 класса, распределяя в академические лицеи, с последующим выбором углублённого изучения определённых предметов, в профессиональные лицеи (аналог ПТУ-колледж), то подобный экзамен имеет смысл.

Что касаемо ЗНО после 4 класса, то следует ли его бояться? Скорее всего, напряг идёт со стороны взрослых - учителей, а за ними родителей. Почему?

Учитель, выставляя оценки, как правило, пытается выставить их так, чтобы быть «хорошим учителем» - его так приучили. Вариант несоответствия выставленных оценок с теми, которые дети получат, если их протестируют чужие люди, способен пугать людей.

Выгоднее всего бы проводить независимое оценивание детей каждый год. Говорят, подобное в Англии происходит, и люди спокойно это воспринимают.

Ежегодное тестирование типа ЗНО приучит детей спокойно относиться к любой проверке знаний. А это дорогого стоит…

Оригінал

Освіта.ua
18.05.2017

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
колега на перерві жаліється.
Розповім.Як у будь-якому жіночому колективі,суперечки-сварки-непорозуміння.Дві колеги-подруги колись,ніяк не поділять чи то владу,чи то гроші,чи то погляди на світ.От знову не знайшли спільної мови.Пересварилися.Та воно й байдуже,якби одна не мала випускниці.Мама-вчителька іноземної,певно,дитину підтримує.БАли там чи не захмарні.Та то таке.А от інша й переймається, бо якщо поставить з мови-літератури низький бал,то отримає "вирвані роки".От і вважає:"А воно мені треба.Я ставлю 11,хоча мала й читати не вміє". Що тут сказати. Дитя всі шкільні роки було переконане в тім, що воно ддобре знає.А насправді-пшик. Чи не так по всій країні?
К.В.
Питання доцільності контролю рівня знань(чи у формі ДПА ,чи -ЗНО ) на сучасному етапі можна вже було б і не ставити .Сліпому видно до чого призвела не реальність їх оцінювання, коли виставляються бали взяті зі стелі(вчитель відпрацьовує різного плану"подношения"). Освіта обов’язкова середня, але ж ,разом з тим, РЕАЛЬНА і дальше ідіть з нею куди хочете(якщо зможете).Я вірю так і буде ,потрібен лише час і все стане на свої місця.
Rada
А чи доцільне ДПА у 4 класі ? Що і кого перевіряємо ?
Юрій
Тестування у 4 класі мало б сенс, якби після визначення рівня знань, був вибір рівня школи, чи навчання. А так...Все дуже умовно та й зайва витрата коштів.
Ollesia
Зовсім здуріли з цим тeстуванням? А пані Сeрдeчна нe бажає тeстуватися кожний рік?
Vlad
Чи є в Україні хоча б одна школа де в кінці семестру і навчального року вчителі не підраховують середній бал або коефіцієнт успішності і т.п.?
Вилен
Для Vlad: Ми не рахуємо
Коментувати
Н
Хорошо, только во многих странах нет процентомании, как у нас. Если ученик напишет плохо тест, будет виноват только УЧИТЕЛЬ, и ему не позавидуешь, хотя он и прав может быть. Ополчатся все: и родители, и администрация. Если бы МОЖНО было хотя бы год ставить реальные оценки, продумать РЕАЛЬНУЮ форму оценивания конечных знаний, НЕ КАРАТЬ учителя ...то и коррупции меньше стало, и учитель не чувствовал бы себя униженным, и дети бы реально (В СИЛУ СВОИХ ВОЗМОЖНОСТЕЙ) начали учить, и РОДИТЕЛИ более ответственно относились бы к обучению детей, а не только требовали оценки...но...министерство на такой шаг не пойдет
Учитель
Для Н: PISA2018 виявить всю об’єктивність та реальну картину усіх умінь, знань ( звісно якщо наші умільці не фальсифікують результати). А такі тести,як на ДПА ( дають варіативність відгадати відповіді), та й ще з обмеженням варіантів, плюс підготовка по визначених темах, часто методичний рівень учителя не дає якості, зміст таких тестів сумнівний для реального оцінювання.
Татьяна Сердечная
Для Н: Мне думается, что пару лет независимого оценивания, с тем, чтобы не оглашать баллы нАлюди, но каждый учитель знал бы результат своих учеников, и ситуация с мотивацией к работе над предметом у детей, и к реальности оценок способна улучшиться. А НЕЗАВИСИМОЕ тестирование (тестирование чужими людьми) как ЩИТ, который и ПРИКРОЕТ учителя и от родителей, и от администрации. Ну как учитель сможет выставить нереальный балл по просьбе (или требованию), когда кто-то перепроверит реальный уровень знаний его учеников.
Коментувати
Владимир Белый
Рівень дна моральності нашої педагогічно-освітньої системи, яка від цього стала такою системою, що ніякої системи у тім, що, приміром, у якби нормальній чи як не гарній школі обласного центра вчителька 4-го класу вже роздала учням текст завдань, що будуть на якби Державній підсумковій атестації.
Татьяна Сердечная
Для Владимир Белый: бо вчительку за роки роботи привчили до думки, що "гарний вчитель той, у якого діти мають високі бали"
Адміністратор
Для Владимир Белый: Два роки тому МОН саме видавало збірники із текстами завдань, які будуть на ДПА. Цілий рік за цими збірниками діти готувалися, потім вибиралися конкретні варіанти. Зараз дали можливість вчителям самим складати завдання, але ніхто цього не робить, бо легше за кошти батьків купити 3 збірники, опрацювати завдання, написати твори і т.д., а потім перевірити, як учні все це запам’ятали. Зробіть висновок про користь такого ДПА.
Вилен
За що боролися, те й маємо.
Коментувати
N
Ще раз наголошую, у нас обов’язкова повна середня освіта, тому припиніть фантазії. Ви зобов’язані прийняти дитину у будь-яку школу. Якщо школа відмовляє учню - настирливі батьки подадуть до суду і я впевнений, що виграють. Тому організація ЗНО в школі не має сенсу.
Татьяна Сердечная
Для N: Щодо "зобов*язані прийняти дитину у будь-яку школу" питання слушне... Особливо в контексті вступних випробувань до 1 класу, про які часто можна прочитати в інтернеті. особливо цікава реакція дітей, які не попадуть у вибрану школу. Але цікава реакція не та, що буде сьогодні, а та, що ймовірно спрацює років через 15 після відмови
Коментувати