В.Співаковський: чи можуть знання бути завжди свіжими?

Вже 20% того, що пишуть в підручниках - це спам з минулого, а люди хочуть майбутнього

В.Співаковський: чи можуть знання бути завжди свіжими?

Автор: Воладимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Голова – это такая копилка знаний, в которой через одиннадцать школьных лет захочется с вожделением рассмотреть накопленное добро.

Но окажется, что его, этого добра, даром не надо. Ведь оно будет выглядеть, как старые, вышедшие из употребления купюры.

Вы ещё не забыли купоно-карбованцы? А логарифмическую линейку с бегунком, движком и таблицами Брадиса – помните, сколько двоек вам за них ставили?

Вот так же выглядит копилка знаний наших детей.

Они оттуда вынимают накопленное и недоумевают – что это?

Поэтому возникает вопрос. А могут ли в принципе знания вообще быть всегда свежими? Ну, как молоко в магазине? Мы же не хотим покупать молоко прокисшее?..

На самом деле, пища для ума должна быть такой же свежей, как и пища для желудка.

P.S. Хорошо, что уже появились такие места, супер-копилки, которые радуют знаниевых гурманов, которым нравится вкусная «пища для ума». Им перестают нравиться чёрствые сухари, засоряющие мозг.

Потому что уже 20% того, что пишут в учебниках - это спам из прошлого. А люди хотят будущего!

Оригінал

Освіта.ua
05.05.2017

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Pasha 23
- Я извиняюсь, - заговорил ошеломленный этим внезапным нападением Андрей Фокич,- я не поэтому делу, и осетрина здесь ни при чем. - То есть как это ни при чем, если она испорчена! - Осетрину прислали второй свежести, - сообщил буфетчик. - Голубчик, это вздор! - Чего вздор? - Вторая свежесть - вот что вздор! Свежесть бывает только одна - первая, она же и последняя. А если осетрина второй свежести, то это означает, что она тухлая!
anton2000
Для Pasha 23: Абсолютно правильное отношение к статье. Этот пост "Чи можуть знання бути завжди свіжими?" выглядит как советы, о которых в другом своем великом произведении высказался этот же автор .
anton2000
Для Pasha 23: Абсолютно правильное отношение к статье. Этот пост "Чи можуть знання бути завжди свіжими?" выглядит как советы, о которых в другом своем великом произведении высказался этот же автор .
Коментувати
Юрій
Щоб уміти добувати якісь знання (точніше інформацію) необхідно мати базову освіту задля розуміння того що добуваєш! То ж від певного мінімуму відмовитись не вдастся!
мнение
Может ли человек оставаться все время молодым? Глупый вопрос, не правда ли?
Пригода в школі
Он меряет образование купоно-карбованцами и желудочными интересами. Пусть сам покажет пример и напишет учебник-будущего.
Олекса Позняк
Вова 35 учнів у класі неможливо навчити. Не пиши дурню, скорочуй наповнюваність класів
Аноним
Для Олекса Позняк: откуда господин Спиваковский знает о том, как самому выйти к доске и провести уроков 20 в неделю в классе с 30 детьми в течении ряда лет. И при этом добиваясь постоянно результата. У него в лицее Гранд в прошлом году ЗНО писало 6 человек (выпускников). Говорить то легко.
тата
Вартість: 11 500 євро на рік за системою "все включено". Вступний внесок – 1 000 євро. Оплата проводиться 2 рази на рік по півріччях.- це про "гранд" , можна й вимагати
Anonim
Для тата: за такие деньги, при 6 учениках в классе и с такими продвинутыми "кейс"-методиками зно должны бы писать все на 200. Но...
Коментувати
нет слов
одни емоции. Если ли смысл разговаривать с людьми, принимающими подобное за основу? Не лучше ли заботиться о семье, о себе, не обращая внимания на то, как они уничтожают страну. С некоторых время принимаю сказанное кем-то с инете о том, что лучше заниматься своими делами. Пусть рушат до основания.. На этом разрушении следует гребти себе по полной. А они там добьют до нуля. Этой территории уже ничего не поможет(((
Старий учитель
Так знання в школі повинні бути свіжими.В одному випадку вони ведуть до утворення навиків орієнтації в навколишньому суспільстві, а в іншому до введення в шкільний курс вузівських програм.Тоді питання яка це школа?
спец
Для Старий учитель: Ну як знання можуть бути свіжими чи не свіжими? Формули тригонометрії - свіжі, чи вже протухли? А хвильові властивості світла, чи таблиця хімічних елементів? Всім відомо, що не все, що вивчається колись буде вивчаючим використовуватись, проте чіткої межі поділу знань за такою ознакою на класи просто неможливо здійснити.
anton2000
Для спец: а я жду от господина Спиваковского перечня спама (по его мнению) в учебниках естественно-научного блока. Интересно, какие принципиальные темы он отнесёт к спаму (ведь 20% информации - это почти 2 месяца учебного времени). Я надеюсь, что перечень не ограничится тем, что из такого-то параграфа можно убрать упоминание двигателя Вангеля, который сейчас не используется (и все остальное в таком же духе). Надеюсь увидеть какие-то принципиальные вещи.
тата
а поки на конкурсі перемагав підручник з геометрії 10, де паралельні площини демонструють на мотовидлі з комбайну. ілюструючи рисунком
Коментувати
Ruslan Kuznetsov
Головне завдання - не напихати знання в голову (освіта такої мети і не ставить), а розвинути здібності дітей: мислення(логічне, конструктивне, аналітичне, критичне, тощо), комунікативні навички, навчити учня самостійно розвиватися і навчатися в подальшому. І всі предмети шкільні повинні слугувати цьому основному завданню - створенню самодостатньої особистості. Чи можна вважати предмети шкільного курсу тими засобами, що сприяють розвитку всіх видів мислення, розвитку комунікативних навичок тощо? На даний момент вважаю, що так. Багато, що залежить від того, в яких руках ці інструменти знаходяться. Звичайно, що є що з цього інструментіарію, вдосконалювати і модифікувати, доповнювати новими техніками та технологіями (наприклад VR), щоб навчання не відставало від вимог сьогодення. І головне - без вливання капіталу на розвиток освіти ніякі реформи працювати не будуть!
гість
Спам — масова розсилка кореспонденції рекламного чи іншого характеру людям, які не висловили бажання її одержувати. Цей допис 100% спам
спец
Чудний чоловік. Невже не розуміє простих речей. Да в ті часи калькуляторів і компів не було не тільки в школах, такі тоді були обчислювальні засоби, що ж тут дивуватися. А щодо свіжості знань? На зміну одним моделям, теоріям приходять інші. Сьогодні це тільки теорія, а в майбутньому знайде важливе практичне застосування. Знання це не їжа для розуму, це його скарб.
Співаковський, ти вже надоїв
То, можливо, не будемо вчити в школі теорему Піфагора, адже це такий спам з далекого минулого?
Аноним
Для Співаковський, ти вже надоїв: ні, це пан Співаковський не про Піфагора. Це він про логарифмічні лінійки, які в ліцеї Гранд до цих пір здається ще використовують.
Коментувати
anton2000
Интересно, а что по вашему мнению является спамом из прошлого в учебниках по математике, химии, физике, биологии? То есть, как я понимаю, то, что можно выбросить из учебников. Проиллюстрируйте, пожалуйста.