О. Мірошниченко: чому потрібна шкільна форма

Наша шкільна форма повністю відповідає нашій школі: яка школа – така і форма

О. Мірошниченко: чому потрібна шкільна форма

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

1. Це красиво. Якщо це не красиво – це не шкільна форма, бо шкільна форма – це завжди красиво.

2. Це практично. Якщо б у свій час американські золотошукачі знали про українську шкільну форму - вони б носили її, а не джинси.

3. Шкільна форма напряму впливає на рівень навчання. Що може знати учень без форми про творчість Шевченка, якщо навіть в підручнику Шевченка малюють саме в формі?

4. Форма - це соціальна справедливість та рівність. Замість сумнівного вибору - платити чи не платити за комплект 1000-1500 гривень - всі зобов’язані платити. Таким чином, ми маємо довершеність рівності, що і є метою.

5. Форма - це практично. Практичність практичності форми практично ніхто не розуміє. Але це практично нікого не хвилює. Бо форма – це практично.

6. Хороші діти люблять форму. Якщо вони не люблять форму – вони не хороші діти.

7. Виробники не можуть продавати шкільну форму за адекватними цінами Бо форма – це імідж. А імідж дорого коштує. Імідж не може оцінюватись за канонами оцінки звичайного одягу. Купувати шкільну форму престижно. Купувати дорогу шкільну форму - ще і патріотично.

8. Директори шкіл не носять самі шкільну форму лише тому, що в продажу немає потрібних розмірів.

9. Наша шкільна форма повністю відповідає нашій школі. Яка школа – така і форма.

Оригінал

Освіта.ua
26.04.2017

Популярні блоги
О. Меркулова: чому міністр не обстоює свою дисертацію? Немає жодної логіки в тому, що людина готова легко відмовитися від кандидатського ступеня 
Г. Сищук: починати реформи варто не з підручників Починати слід з перегляду самої суті: функції учителя, аспектів, які погіршують ефективність його роботи
Тамара Горіха Зерня: потрібне чесне визнання стану справ Потрібно визнати: онлайн-навчання – це профанація, а три роки онлайн – це три втрачених для школи роки
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анастасія
що я прочитала ? лол Я проти шкільної форми вона не зручна, ні яким чином не урівнює дітей, і не сприяє а навіть навпаки асоціює школу і саме навчання з негативом, в мене форма була красива і не дуже строга але я все одно її не любила і дуже рада що в 7 класі майже перестала її носити. Моє навчання ніяк не змінилося, а на навчання я ходила з кращим настроєм. Я підтримала б ідентифікацію навч. закладів за корпокативним елементом, кольором та бейджами, саме так у нас в коледжі і це дає вдосталь свободи, але при цьому сприяє командному духу і налаштовує на навчання, дає дійсно потрібні знання про дрес-код та понятття стилів і призначення одяг, що стимулює культурне зростання особистості.
Гротеск
ГОЛОХВОСТЫЙ: Главное у человека — не деньги. А натурально хформа! Вченость. Потому ежели человек вченый, так ему уже свет переворачивается вверх ногами. Пардон. Вверх дыбом. И тогда, когда тому, одному, которому не вченому, будет белое так уже ему, вченому, которому, будет уже как... СЕРКО: Зеленое? ГОЛОХВОСТЫЙ: Нет, рябое! Вы меня понимаете, Проня Прокоповна? ПРОНЯ: Очень! Мине тоже посля пансиена все другим кажется.
Роман
Невідомо, що курить автор, в якій кількості і концентрації. Читаючи цю та інші статті автора ясно одне, йому можна писати на тему театру, гумору, критики себе самого, але тільки не про освіту.
anton2000
Откровенный стеб автора над вопросом. Господин Мирошниченко долго смеялся над этими своими строками, представляя себе как будут серьезно обсуждать эту проблему учителя. Хотя, а вдруг он писал серьезно?
Pasha 23
Шановане Хробацтво! Вінець нам прямо вказує На в’язня. На місці злочину Затримано його було при спробі Вдавати почуття майже людські. А так не можна! Покличте шкільного вчителя! Я все життя казав, що він погано кінчить, Ваша Червсть. Якщо моя була би воля, Його б я швидко приструнчив, Але мені зв’язали руки. Митці та небайдужі люди Спускали з рук йому усе. Дайте я сам його приб’ю! THE TRIAL PINK FLOYD "The Wall"
Я
Шкільна форма дисциплінує і згуртовує. Слід подавати такий приклад, щоб учні з гордістю носили форму школи. Звичайно, бажано гарний дизайн. Наразі, час малинових чи зелених піджаків вже минув.
Vlad
Для Я: Нарешті з’явився залізобетонний аргумент. Ви можете навести приклади, як форма дисциплінує? Не смішно.
Коментувати
Вчитель без люльки
Людина з люлькою - чудовий приклад для школярів.Ця людина буде що чомусь вчити освітян.Шановні редактори http://osvita.ua поважайте себе ,вчительский та учнівський загал
@@@
Якщо б у нас шкільна форма коштувала нормально, то в цьому нічого поганого не має. Але, якщо батьки змушені купувати костюми, які діти носять лише в школу за шалені гроші, а хто не може купити, то на того постійно нападають учителі. 1.Шкільна форма-це непрактично. 2. Форма ніяк не впливає на знання предметів. 3. Поки не буде нормальної зарплати в країні, ніхто не має зобов"язувать батьків купувати таку дорогу і непрактичну шкільну форму!!!
Anna
Хорошая статья :D Автор прям прочитал мои мысли))
Олекса Позняк
Гарно написано. Форма у школі найменше що мене хвилює.
Роман
«Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.» Треба в кінець ще дописати "клоун". ЩУКА ТА КІТ І.Крилов. Перекл. укр. - Анатолій Присяжнюк Біда, як пироги почне пекти шевчина, А пекар шити чоботини, І справа не піде на лад. Та й зауважено стократ, Що братися за ремесло чуже хто любить, Той завсіди таке убоїще: радніш Він справу всю погубить, І ладен стать скоріш На посміх всій громаді, Аніж у чесних й знаючих людей Спитати, вислухати мудрої поради.
Tet-a- tet
Шкільну форму придумали з двох міркувань: стерти соціальну нерівність учнів або навпаки, підкреслити елітарність НЗ та відповідальність учнів за їх поведінку у суспільстві. Перший варіант відповідає школам, які на бюджетному фінансуванні, а другий - дорогим приватним ( ліцеям, гімназіям, коледжам). Нерівність існуватиме завжди, а отже і завжди буде дискусія на тему:"Шкільна форма це добро, чи зло?" Можемо як у КНДР, де всі ходять у військовій формі або фуфайках синього кольору.
Anna Grushko
Можна ще додати, що подобається форма вчителям, але носити її доводиться учням
Анна
Для чого такий сарказм? Є різний дизайн шкільної форми і вона не то, що непогана, але й навіть гарна. Хіба Ви вдіваєтесь так супер-пупер, що сучасно форма Вас так не влаштовує? Запропонуйте кращу, може рвані джинси мають кращий вигляд, чи одяг, як на город чи поле, привабливіший? Це ж не театральні костюми!!!
Anna
Для Анна: ну я вот без школьной формы хорошо одеваюсь. Очень удобно и так как именно мне к лицу. Ибо черно-белая расцветка делает мою кожу болезненно бледной. Да и одежда играет большую роль в самовыражении детей. В том же универе можно ходить как хочется пока это не переходит границы приличного ( шорты-трусы в универ - не лучший выбор, но джинсы-кроссовки - идеально) И все нормально в итоге выглядят. Получше чем в этой убогой школьной форме ( на красивую не у всех есть деньги, а рубашка стоит дороже футболки)
Коментувати
Инна Боева
Шановний, а в якому стані наш театр і кіно? Всі наші негаразди минуть, коли кожний буде добре робити СВОЮ справу.