С. Горбачов: батьки, будьте ввічливі, але наполегливі

Якщо хтось намагається вам щось заборонити чи щось від вас вимагає - відразу просіть показати документ

С. Горбачов: батьки, будьте ввічливі, але наполегливі

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва.

Сьогодні напружений день: почали другу сесію оновлення програм 5-9 класів – і там довелося ще чимало попрацювати. Проект складний, роботи – вистачає.

Однак навіть у такий напружений день не можу пропустити кришталево чистий приклад фейкової «новини», яка не на жарт стурбувала батьків та викликала бурхливе обговорення у мережі.

Отже, «новина» (цитую): «У садочку сказали, що Міністерство освіти заборонило дівчаткам святкові сукні зі шлейфами, кільцями та довжиною до підлоги».

Каюсь, не втримався, щоб не потролити трохи охочих «розігнати зраду», але врешті-решт вирішив дати «серйозну» відповідь – разом з вибаченням за тролінг.

Отже: моя відповідь на фейкову «новину» як директора школи та члена колегії МОН:

— ЖОДНИХ листів, наказів, вказівок тощо про «заборону з боку МОН суконь зі шлейфами» нема і бути не може.

Цілком зрозуміло, що феєричний фейк про «заборону суконь» вигадала неназвана вихователька дитячого садочку, яка таким чином вирішила «прикритися МОН», що виправдати якісь власні забаганки.

Щиро раджу батькам: якщо хтось намагається Вам щось заборонити чи щось від вас вимагає - і при цьому посилається «на Міністерство», «на Верховну Раду», «на КМДА» або на будь-яку іншу владну установу - ВІДРАЗУ просіть показати документ, яким, нібито, щось забороняється. Або, принаймні, надати реквізити того документу.

Зазвичай, прохання показати документ відразу охолоджує у фантазерів бажання щось «забороняти».

Хоча може також викликати агресію з боку людей, які таким чином намагаються «обґрунтувати» власні забаганки. До цього також треба бути готовим.

Так що, шановні батьки: будьте спокійні, ввічливі – але наполегливі. Бо ніхто, крім вас самих, ваші права ефективно не захистить.

Тримаймося.

Здоровий глузд переможе.

Оригінал

Освіта.ua
22.03.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Така поважна людина, а піднімаєте для обговорення таку дурнувату тему.
Олекса Позняк
Знайшов проблему. Ти краще наркоманів у своїй школі порахуй. Знайдете де небудь українську статистику обкурених школярів? Ні не знайдете. Бо директори цю справу покривають з усіх сил -мами гарних діточок можуть швиденько забрать своє чадо з центрової школи і дохід диектора упаде.Та й рейтинг знизиться - премія зменшиться. У СССР секса нет! У українських школах наркоманії немає!!!Ну зарубали дітки-наркомани маму так це кое-где у нас порой....А у Росії "Секретарь Совета безопасности РФ Патрушев заявил о крайне низкой эффективности работы антинаркотических комиссий: В России количество несовершеннолетних наркоманов за пять лет выросло на 60%" Так це у росії росте а у нас падає. Ну нема у школі більше проблем ніж як бабські плітки переказувати
Наталя
Саме здоровий глузд і елементарна техніка безпеки керували тим самим вихователем.