Osvita.ua Блоги Чтение публикации
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
И.А.Батый
Методслужба, вірніше, її інформаційно-настановчі функції з часом відімруть і залишаться тільки організаційні. Нинішній "типовий" методист ідеально підходить нинішньому "типовому" вчителю. Методист зміниться або зникне, якщо зміниться система освіти і система підготовки педагога. Як би Лікарчук не економив освітній бюджет, існуюча система освіти - найдешевша. Якісна освіта, яку ми хочемо, коштуватиме набагато дорожче. Чи готовий нинішній вчитель організувати ЯКІСНЕ навчання, чи готовий він спроектувати і реалізувати траєкторію навчання і розвитку КОЖНОЇ дитини на всі 10 років? Чи готовий він бути обраним учнем або його батьками для такого менторства? Якщо нинішній вчитель дає стверджувальні відповіді на ці питання, то йому методисти не треба і з освітою у нас все добре!
Вчитель
Для И.А.Батый: Для зміни системи підготовки вчителя - потрібно змінювати: 1. Відбір претендентів у ВНЗ на педагогічні спеціальності. 2. Змінювати самі програми вивчення у ВНЗ на педагогічні спеціальності. Як може змінитися система освіти, якщо методисти вважаються її "опорою" і центром навколо якого все крутиться?
И.А.Батый
Згоден із Вашими п.1. і п.2. Скажу більше, таких пунктів багато і процеси йдуть. Щодо методистів, як центрових освіти, то ситуацію треба змінювати. Методист має служити вчителю, адже їх установа так і зветься методСЛУЖБА
Олекса Позняк
Для И.А.Батый: ну прям методисти у нас зараз вираховують освітні траекторії кожної дитини а як вони зникнуть то хана траекторіям.Скільки то дебілів розвелось з модними словечками взятими у росії "життєві компетенції-освітні траєкторії" . Та ти траєкторію власної дупи на день уперед не намалюєш але лізеш як жаба на корч долю дитини на роки розрахувати.Кретини, розкажіть про модне у раші 5 років ( "О планировании результатов обучения в рамках компетентностно-ориентированных основных образовательных программ ") планування результатів навчання....Провонялось воно в росії, уже затхнулось а наші методисти як новинки педагогічної думки подають.Уроди інших слів на вас немає
Коментувати
оксана
А коли я проходила педагогічну практику, то керівник практики -методист приходив на заняття, запитував тему й проводив урок, а наступний урок проводила я. На перерві потім обговорювала плюси й недоліки і мого заняття, і навіть методиста. Було цікаво
anton2000
Для оксана: Вам повезло. Не всем так везет с методистами.
Пилипчук О.П.
Схоже, мова про інших методистів: керівник практики, очевидно, з числа викладачів університету. А в школі - вчитель (може й зі званням "вчитель-методист"). А в статті критикуються районні методичні кабінети.
Олекса Позняк
Для оксана: а впевнені що то був районний методист?Може звичайний учитель? І до мене студенти бігають уроки проводимо-обговорюємо.Але я не методист, просто студенти недалеко від моєї школи живуть, та й дідусь я добрий - хорошу характеристику напишу
Коментувати
Іван
Через те він і екс. Нехай краще розкаже, як результати ЗНО продавав разом із своїми підлеглими.
anton2000
Для Іван: Как одно связано с другим?
Маруся
зв"язано так, що хай з себе почне, і про себе розповість. І про свої справи. А тоді іншим поради буде давати.
Фыркач Ежик
доказ є? чи ти сів у лужу, пукнув у неї, і зараз кажеш, що так і було.
Коментувати
Ніна
А гарному вчителеві не тільки не потрібні методисти, але й відділи освіти, всякого роду адміністрації з їхніми листами про конкурси, огляди і т.п., які крім того вимагають звіту про проведені заходи, хоча лист МОН України відмінив таку звітність. А "заходи" проводяться, уроки зриваються і далеко не методисти в тому "кіно" винні.
Вчитель
Для Ніна: Коли зриваються уроки, повідомте у відділ освіти про таку подію, реакція буде швидкою, або адмінітрація "вам пояснить" про заходи, або будете шукати нову роботу. А методисти будуть просто мовчать, бо ботрібно працювати в "кіно".
Vladimir Che
От в цьому навчальному році , так , нашвидку згадати : 1 вересня - цілий навчальний день коту під хвіст , передпереддень учителя - привітання в школі від учнів , концерт і т.д - майже день коту під хвіст , переддень учителя - урочисте збіговисько в районі- чи не весь день з уроками аби -як. Ага - День Українського війська - переддень - святкові заходи . Ще якийсь Осінній бал , Новорічний і т.д і т. п. Спортивні змагання в районах- чомусь в навчальний час і частина учнів - учасники , чи не решта інших - глядачі...
Коментувати
Ніна
На превеликий жаль багато вчителів працює навіть не на результат ("якість знань"), а на "я вже уроки відчитав". І це не тільки вчителі, яким за 50, а й добра частина "молодих" вчителів. Міняти потрібно всю систему освіти, а зокрема змінити підхід до призначення керівників шкіл. Якщо адміністрація школи буде йти в ногу з викликами часу, а не "відбувати" з 8-ми до 16-ти, тоді дійсно не потрібно буде методиста. У такій школі директор зможе приймати відповідних педагогів, і працювати вчителі будуть по новому. а поки що керівники шкіл не підбирають педагогічних кадрів, працюють з тими"кого дадуть" і методична служба тільки сприяє професійному розвитку вчителів, обміну досвідом, хоча й примусово.
Вчитель
Для Ніна: Де вмотивовані до навчання діти і батьки, там завжди буде "якість знань", а в наш час мотивація до навчання прямує до нуля, дітей цікавлять лише ігри і соціальні мережі. "Методична служба тільки сприяє професійному розвитку вчителів" - і в чому це проявляється, якими засобами, методами?
Тася
А ви, напевне,не входите ні в ті, що за 50, ні в молоді вчителі.
Коментувати
Справедливий
Дійсно, пан Лікарчук погарячкував. Його знає і з ним працювала велика кількість людей! І вони знають ЯК і КИМ він працював! Ми маємо розуміти, що причина не в методичних кабінетах, а в бажанні Лікарчука привенути до себе увагу за будь яку ціну - дешевий піар виживаючого з розуму. Бо називати людей "памперсами" розумна людина не буде. Закидуючи інших болотом лікарчук (з маленької навмисно) сам чистішим не стане. На ЗНО "наторгував" тепер бюджетні кошти рахує. Іуда.
Вчитель
Для Справедливий: Ви самі не кращі, ви ще гірші - обзиваєте прямо! Допомога -"памперсна", а не "памперси" методисти. Вся методична система - це залишок комуністичної системи СРСР. Самі ніколи уроки не проводять, не показують як, вони ж методисти, а сидять над вчителями і повчають, та чекають, що їм привезуть.
Справедливий
А Ви багато відвезли? Шановний вчитель, я теж вчитель але жодного разу ни один методист нічого від мене не вимагав і нічим мене не принизив. Якщо Ваша метод.служба така, як Ви пишете то я Вам співчуваю. А в моїх колег претензій немає. Організійні функції теж важливі, добровільно на себе таку відповідальність ніхто не бере.
Фыркач Ежик
я ось бувально місяць тому як "давав" гроші на те щоб деякі люди "поїли", після того як перевірять. Так що не "тринди"
Коментувати
Ніна
Методист не здійснює перевірок! За своїми посадовими обов’язками визначає мету та головні напрями методичної роботи з учителями . Вивчає якісний склад учителів, організовує науково-методичну роботу, підвищення кваліфікації педагогічних працівників і розвиток їхньої творчої ініціативи у міжкурсовий період. Бере участь у плануванні методичної роботи з вчителями в рамках формування річного плану методкабінету. Вивчає, аналізує стан викладання та рівень знань з предмета у школах , вживає заходів до усунення виявлених недоліків. Вивчає, узагальнює передовий педагогічний досвід роботи вчителів та сприяє його поширенню в школах району. Проводить методоб’єднання, семінари та інші форми методичної роботи із вчителями , сприяє впровадженню інновацій.Залучає вчителів до створення посібників, дидактичних матеріалів, методичних розробок.
Валентина
Для Ніна: Для чого все це робить методист? Яким чином ( конкретно) методист "сприяє впровадженню інновацій" і т.н.
Лана
пані Ніно, не смішіть! Головне у роботі методиста - придушити вчителя, перевіряти.... На паперах, може, й по-іншому. Завіряю, вчитель, який любить свою роботу, і без методиста з усім справиться!
Вчитель
Для Ніна: Назвіть хоч одну інновацію, "іншу форму методичної роботи", які реально підвищили якість знань учнів, ну хоча б на відсотків 15%. Вони відсутні? А про те, що "залучає вчителів" - це ви дійсно праві, хай роблять вчителі, їм до уроків готуватися часу вистачає, та і відповідність категорії підтверджувати потрібно, а потім при друкуванні з’являється новий, додатковий автор, методист з кабінету, він же ж "керував і залучав".
Коментувати
Ірина
Методисти НЕ ПОТРІБНІ. В Кропивницькому метод кабінет залучає до перевірок вчителів. Це вказує лише на те, що самі нічого не знають,а досвідченого вчителя відволікають від роботи.
Ніна
Пройшла всі сходинки. Як молодий вчитель щиро дякую методисту, який вів школу молодого вчителя, бо у ВНЗ навчали багатьох дисциплін. але дуже мало навчили того, що реально потрібно вчителеві. Як директор школи вдячна завідувачу районного методичного кабінету та спеціалістам відділу освіти, які навчали працювати і з людьми, і з документами. Як методист і вчитель ніколи не відмовляла від відвідування моїх уроків: і немає значення чи з початку уроку, чи під час уроку. Вчитель дійсно "господар" своїх методів, форм роботи на уроці. Постійно слідкую за новинками в пресі та інтернеті, щось запозичую, з чимось не погоджуюсь. Працюю з молодими вчителями та досвідченими, чогось навчаю їх, але вчусь і в них. Всім "категоричним" дописувачам хочу сказати, що кожен з вас оцінює роботу методиста із своєї точки зору, виходячи з тих обставин, в які ви потрапили, але, як правило, "категоричні вчителі" в основному прирівнюються до посереднього учня: "не чіпай мене і я тебе не буду."
Адекватна людина
Для Ніна: Вдячна Вам за такий розумний коментар!!!!! Погоджуюся з Вами!!!!!
Сергей Лимонов
Пані Ніно- ви унікальна "квітка папороті" у похмурому лісі нашої освіти! Всі мріють про такого казкового й чарівного методиста - але ( на жаль) ніхто й ніколи не знаходив його насправді!
Коментувати
Методист
Цікаво, а чим так " завинили" методисти? Перед тим як критикувати попрацюйте на даній посаді хоча б місяць. А тоді можна щось хоча б приблизно уявити про іхню роботу. Хочете відвідувати у них уроки. Без проблем. Практично кожен з них працює у школі. А те, що бруд вилити і обізвати " методичним памперсом", то хто про це міг сказати? Попередній дописувач Батий дуже гарно розписав роботу методиста РМК. Нехай пан Лікарчук спробує зсередини подивитися на роботу методиста, а тоді пропонує реформувати дану службу. "Руйнувати-не будувати!". А саме перше, що варто було б зробити- розмежувати посадові обов’язки інспекторів відділів та управлінь освіти з методичною службою. Дати можливість реально НОРМАЛЬНО працювати.
Адекватна людина
Для Методист: Згодна з Вами на усі 100%. Є проект нового положення про методичні служби, відповідно до якого вони повинні функціонувати самостійно від управлінь освіти. Але дане положення ніяк не можуть остаточно затвердити. Ну ніяк управління освіти не хочуть відпускати від себе методичні кабінети (центри)!!! Бо багато своїх функцій (у тому числі перевірки) перекладають на методистів. Не дають можливості виконувати те, що повинні робити методисти - ДОПОМАГАТИ гарному вчителю поділитися своїм досвідом, молодому - стати професіоналом.
Лана
МЕТОДИСТЕ, А ЧОМУ Ж НЕ ЗАЛИШИЛИСЬ НА ПОСАДІ ВЧИТЕЛЯ?
Сергей Лимонов
" Є проект нового положення про методичні служби, відповідно до якого вони повинні функціонувати самостійно від управлінь освіти " О Господи Боже ! Ще й розмножуватися ці лайдаки і запотилочники -"горе" -методисти мріють!
Коментувати
И.А.Батый
Дійсно, гарному вчителю методисти не потрібні, а поганого могила виправить. Це знають навіть діти. Так, методслужба потребує змін. Уявімо модель реформи за ідеями автора. Штат РМК - 4-5 чол, зарплата близько 20000 грн. Економимо половину і 10000 роздаємо на доплати вчителям. На 30 шкіл району припаде по 333 грн. За ці гроші вчитель-методист школи району повинен: організувати підвищення кваліфікації колег; організувати із колегами сіл району проведення ММО, конференції; здійснювати апробацію нового підручника,впровадити в школі НІТ, ППД тощо; надати практичну допомогу молодим вчителям; відправити дітей на олімпіади, конкурси, турніри; атестувати колег, відвідати їх уроки та зробити подання на нагороду "гарного" і на профнепридатність "поганого" вчителя; висвітлювати методдіяльність у ЗМІ; моніторити якість освіти в своїй школі і порівнювати з іншими; і т.д. Ось маємо такий модерн, децентрал і розвал освіти. п.Лікарчук, давайте вже реформувати освіту без популізму і професійно!
Олекса Позняк
Для И.А.Батый: брехня
Справедливий
Для И.А.Батый: Для Ірина: Ви ж перші за такі копійки (333 грн.) нічого робити не захочете та й не зможете. Манталітет залізний "твори з дітьми шо хочешь, аби ніхто не чіпав і не перевіряв".
И.А.Батый
«Не отвечай глупцу на глупости его, чтобы и тебе не сделаться подобным ему» (Миш лей, 26:4).
Коментувати
наташа
Скільки можна це викладати в Мережі. Прочитавши кометарі наших вчителів переконалася, що вони просто не хочуть креативно працювати і шукають виних у методистах.Ось скажімо конспекти можна списати в Інтернеті , так можна. Згідна, але як Ви можете їх примінити для своєї школи, коли так може бути клас а одним рівнем знань, а там з іншим. А ще скільки помилок, неправильних фактів часто зустрічаєш в тих конспектах. Сьогодні хочеться поговорити про Вас, шановні вчителі, про тих, які проводять уроки без підготовки, будь-як, а якщо хочеш знати- плати за додаткову плату. І тут винен знов методист, який буцімто придерається, бо таких цяців зачипити не можна. Так що, як писати перше подумайте
Лілія
Для наташа: +
Тамара
Для наташа: Вы написали АБСОЛЮТНУЮ ПРАВДУ.
Лана
Наталю, як же ви ненавидите вчителя. З такими методистами далеко не заїдеш
Коментувати
Педагог
Істинна правда: гарному вчителю методисти не потрібні, як і гарний учитель не потрібний чиновничкам від освіти (методистів там нема, на жаль)
Світлана
Я вважаю, що методисти потрібні! Я працюю вихователем і методист нашого районного відділу освіти мені неодноразово надавала методичну допомогу. Та й семінари в нашому районі проводяться і методичні об’єднання функціонують. Доречі, останні мені дуже допомогли в моєму становленні! Звісно, що у цю роботу більше б систематичності, але ж у кожного свої папери. Було б тих паперів менше, можливо, і методична підтримка була б інакшою! Здається мені, що реформи слід не з районів починати! Бо ті папери можуть дрібним кроком і на педагогів перейти. Документообіг би скоротити, а не фахівців!
тетяна
Для Світлана: підтримую
Валерія
Працюю 17 років методистом, відпрацювала в школі 18 років, прийшла на посаду методиста,маючи вищу кваліфікаційну категорію, звання"старший вчитель"і нагороджена нагрудним знаком"Відмінник освіти". Інакше, як з І чи вищою категорією і стажем роботи в школі, ніхто б мене на посаду методиста не призначив. Люблю своїх молодих і досвідчених вчителів. Стараюсь вишукувати для них цікаві освітні технології, інформаційні матеріали, вивчаю і поширюю передовий педагогічний досвід, організовую зустрічі з креативними педагогами, науковцями. Вони вчаться і я вчуся. Щиро допомагаю їм у їх професійній діяльності.
Коментувати
Olga Tkachova
Цілком згодна. Зараз у нашій школі проводиться методичний тиждень, під час якого (як нас запевнили методисти) нам будуть надавати методичну допомогу. Цікаво, в чому вона полягає, якщо все, що ми бачимо ці дні, це контрольні, відвідування уроків, перевірка різної докуметації. Оце так допомога!!! А може краще б нам своїм прикладом показали, як треба працювати.
Оксана
Для Olga Tkachova: ну це приблизно так, як проходять курси підвищення кваліфікації, де ми пишемо випускні роботи, в яких детально описуємо свій досвід викладання, застосування інноваційних технологій в своїй роботі, додаємо розробки, а потім хтось пише свої наукові роботи на цих матеріалах. Нового для мене ці курси нічого не дають, навпаки я в цьому випадку є джерелом...Так для кого користь?
Коментувати
Учитель Леся
Пропоную методистам приходити до школи і проводити уроки для вчителів на рівні МЕТОДИСТА. Ми будемо вчитися!!!
Родион
Методичні кабінети були і залишаються філіалами відділів освіти. Схеми підбору і розстановки кадрів, як і в відділах освіти - корупційні: блат, гроші, кумівство. Що можуть дати вчителю методисти 60+++, або гламурні кісо з сумнівною освітою, що і дня в школі не працювали? Згоден, в методкабінетах є порядні люди, є професіонали, але вони там довго не затримуються: не кожен здатен включити дурачка і танцювати під дудку начальника з професійним, діловим, моральним рівнями нижче плінтуса. А взагалі, в районі чи місці наводити освітянський лад, в тім числі і стосовно методкабінетів, потрібно починаючи з начальника відділу освіти. Звідси всі біди.
Родион
Родион: вибачте, слід читати "в районі чи місТі"
Голосzнарода
Для Родион: всі начальники відділів освіти в країні є главами шабашів і ця відьомська корпорація своєю павутиною покрила всі міста і села. До шабашу кожного начальника відділу освіти входять всі директори шкіл, як смотрящі та приближені до джерела зла, а також виконувачі основної місії : мучіння дітей в догоду та службу дияволу, і чим більше страждань дітям вони принесуть, і більше дитячих доль зломають, тим більше вислужуються перед дияволом.
Коментувати
Олекса Позняк
За 40 років роботи учителем не побачив ЖОДНОГО методиста який би допоміг учителю. Бо не та у нього функція.Щоб написати звіт про пророблену роботу потрібно його якимись блохами заповнити - там учитель не так записав, не тією ручкою оцінку поставив, н-ку не туди втулив і справжнє щастя методиста якщо учитель загубив якийсь папірець. Аналізи уроку абсолютно дебільні - то усі методисти по команді почали вимагати оптимізації - бабанізації, то ліпецкій метод, то вчись вчитись, то раптом виділяй їм 4 рівні уроку, то пиши мету уроку не звичайну а триєдину а завершили некомпетентним учителем.Як флюгери крутяться куди начальство подує, а на кого начальство вкаже того зїдять.Прекрасного математика з попереднйої моєї роботи отакий негідник зїв щоб жінку влаштувати недалеко від дому.Другий спробував зїсти трудовика з такою ж метою, але той знайшов кінці у ГУНО - звідти подзвонили і трудовик знову став компетентним учителем.Методисти це людці з душою стукача туди порядна людина не піде
Арго
Для Олекса Позняк: а ще прикольно, коли методист вимагає назвати чию методику я впроваджую у своїй роботі. І скільки гніву, коли кажу, що вмене своя методика викладання. Це було б смішно, якби не було так сумно
Коментувати
Дмитро Мосейчук
методична служба району це зайвий тягар на бюджет, рейтинг шкіл визначають за тим як приймав участь у конкурсах, а їх останнім часом тьма, це все переливання з пустого в порожнє,імітація роботи, пережитки совка, працюю в школі 46 років, такого дурдому як зараз не було,все по селах розвалили, залишилась одна школа,вся бюрократична рать дармоїдів пише свої настанови з приставкою - обов`язково і завезти в район, все за кошти вчителів, спускають опуси по електронці, не виконав на нараду і товчуть всім кагалам, з Лікарчуком згоден на 200%
микола
Всі ці надбудови (во та управління освіти), а особливо методисти, "від дяді" давно себе вижили і тільки забирають державні кошти від навчальних закладів. Сьгодні найкращим вчителем є базовий вищий навчальний заклад. Давно пора закрити і іститути удосконалення вчителів. Подалі від начальства - поближче до кухні (педагогічної).
Учитель Леся
Для микола: Інститут удосконалення вчителів - це ЩОСЬ. Третя атестація...Лекції ті самі. із "жовтих конспектів".Ніяких інновацій. Усе допотопне. Ходимо, бо без папірця не пройдемо атестації.Мовчимо, бо не зарахують... Б-р-р-р-р!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!