Osvita.ua Блоги І. Єгорченко: справжні молоді вчені програють імітаторам
І. Єгорченко: справжні молоді вчені програють імітаторам

Зараз МОН підтримує і вимагає у молоді не науку, а конкретну імітацію, побільше і яку завгодно

І. Єгорченко: справжні молоді вчені програють імітаторам

Автор: Ірина Єгорченко, експерт Реанімаційного пакету реформ.

Про підтримку молодих вчених

Я категорично за підтримку, службове житло і все таке. І навіть за те, що молодим вченим платитимуть більше, ніж мені, незважаючи на стаж і все таке.

Проблема в тому - кого саме вважати молодим вченим.

Зараз дуже багато «молодих вчених» - це звичайні комсомольські активісти, вихованці токсичних мереж псевдодокторів псевдонаук типу педагогіки, галузей переписування нормативних документів та називання їх науковими роботами (більшість юристів, економістів та державного управління), письменники спаму в мурзилки і добре, якщо не плагіатори.

Українські премії не мають майже ніякого значення - бо їх теж в основному дають зручним та лояльним комсомольцям, тобто це підтримка не вчених, а наближених до начальства. Можна очікувати, що те саме буде й з житлом.

Зараз МОН підтримує і вимагає у молоді не науку - а конкретну імітацію. Бо науку опублікують в пристойному журналі не завтра, а публікація треба прямо завтра, побільше і яка завгодно.

Зараз до багатьох знайомих в НАНУ ходять студенти. Хороші, а не ректорські комсомольці. Без публікацій нема стипендії, а пристойної на рівному місці не зробиш.

Треба якесь швидке фуфло (за гроші студента), і люди думають: а що ж таке бідному студенту написати, щоб швидко і потім не було дуже соромно. Бо ті, кому не соромно, і ті, хто вчиться не у вчених, а у імітаторів та членів токсичних мереж плагіату - наштампують плагіату і отримають свої ступені та стипендії. Поки вихід писати дайджести хелпів якихось корисних програм. Чи описи крихітних варіацій методик.

Так само статті для аспірантів - треба багато, швидко і шопопало, хоч смітник, хоч фіктивне, хоч якусь фальшивку в типографії замов. Аби побільше. МОН ніяк не хоче прибрати 5 статей, які жодним чином не може опублікувати пристойний неімітатор-аспірант за 3 роки.

Тобто поки у нас така підтримка молодих вчених - навчання гнати безглуздий спам, мовчати щодо плагіату та недонауки у начальства, не кажучи вже про економічні зловживання. Більше спаму - кращий вчений (хто працює якісно і не пише шопопало - відстане за кількістю і не побачить премій, нагород і квартир).

МОН та ректори збирають чисельну інформацію без найменшого розрізнення якості, стимулюють викидання шалених грошей на неякісну імітацію наукової роботи. Бо самі не розуміють, що таке наукова робота і чим це відрізняється від штампування потоку статей та монографій ні про що.

Ще були цікаві промови недолугих чиновників, що треба стимулювати молодих вчених, бо поїдуть за кордон. Куди поїдуть українські педагоги, філософи (тут можуть бути виключення 1 на 1000), економісти (теж можуть бути виключення, але ті з існуючого цирку тікають гарантовано), юристи? Або навіть природничники, які не знають англійської і переписують з року в рік крихітні варіації кандидатської?

Справжні молоді вчені в українській системі оцінювання гарантовано програють імітаторам, і виходить, що сенсу їх якось спеціально стимулювати немає. А справжні потікають від засилля стимульованих та підтриманих юних комсомольців.

От що з цим робити?

Оригінал

Освіта.ua
15.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nedolya
Обов’язкові міжнародні публікації журналах з імпакт-фактором у що попадають у Scopus та Web of Science можуть зупинити цей процес. Всі чільні власники дипломів вчених повинні підтвердити кваліфікацію на атестації шляхом підтвердження цих вимог. Члени спец рад, редколегій наукових журналів - також. Читання дисциплін не за спеціальністю та за відсутністю таких публікацій вважати порушення ліцензійних умов. Доплати для таких викладачів виключити. Але на все потрібна воля керівництва. Інший варіант - віддати все університетам і чекати, коли вони перетворяться на бурсу. Багато з них вже давно пройшли цей етап і рухаються нижче. Все ж потрібно спонукати до виконання рекомендацій аудиторів ЄС.
Сергій
В деяких випадках заробітна плата (з 01.01.2017 ) молодого вченого в два рази нижча ніж прибиральниці , або сторожа.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!