Олег Охредько: пора визначатися з датами ЗНО

Розклад російських екзаменів (ЕГЭ та ГВЭ-11) впливає на розклад додаткової сесії ЗНО

Олег Охредько: пора визначатися з датами ЗНО

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

7 березня так зване Міністерство освіти Криму повідомило про те, що Міністерство освіти країни-окупанта затвердило розклад екзаменів на 2017 рік. Чому це важливо для України? А тому, що розклад російських екзаменів (ЕГЭ – єдиний державний екзамен та ГВЭ-11 – державний випускний екзамен) впливає на розклад додаткової сесії ЗНО (Зовнішнього незалежного оцінювання) в Україні.

Адже виникає парадоксальна ситуація: діти з тимчасово окупованого Криму, які бажають вчитися в українських вищих навчальних закладах або навіть просто отримати український атестат, повинні завершити навчання в школах анексованого півострова і одночасно пройти екстернат та скласти ЗНО в українських школах.

Це дуже важко, проте сотні юнаків та дівчат, незважаючи на загрози окупаційної влади та колаборантів, складної української системи, все ж таки проходять цей тернистий шлях. І українська держава намагається допомагати їм в цьому.

От тут і виникає питання розкладу. У минулому році вже відбулася ситуація, коли розклади ЗНО (основної та додаткової сесії) та ЄДЕ та ДВЕ співпали і тільки оперативне реагування державних органів влади в останній момент виправили цю ситуацію – була призначена друга додаткова сесія ЗНО.

От і зараз не потрібно чекати до останнього, а визначати дати з додатковою сесією, можливо навіть не 28 квітня, як обіцяють освітні установи, а раніше, щоб діти з окупованих територій могли спокійно готуватися до вирішального кроку у своєму житті.

P.S. Зразу надаю відповідь на питання, яке стовідсотково будуть задавати: «А навіщо вчитися в школах тимчасово окупованого Криму, якщо надалі плануєш продовжувати навчання в Україні?».

По-перше, освіта - це завжди освіта, і серед вчителів анексованого Криму багато тих, хто дає знання, не зважаючи на окупаційний тиск.

По-друге, багато дітей та їх батьків не готові відкрито протистояти репресивній машині окупантів. Як в Україні, так і в Росії, освіта обов’язкова і відмова від освіти приведе до переслідувань державою. Окрім того, недарма надійшла інформація про те, що в школах тимчасово окупованого Криму збирають інформацію про дітей, які планують навчатися в українських навчальних закладах.

Розклад екзаменів в Російській Федерації на 2017 рік, який поширюється
на тимчасово окупований Крим (поданий мовою оригіналу).

Дата

ЕГЭ

ГВЭ-11

29 мая (пн)

география, информатика и ИКТ

география, информатика и ИКТ

31 мая (ср)

математика Б

математика Б

2 июня (пт)

математика П

 

5 июня (пн)

обществознание

обществознание

7 июня (ср)

физика, литература

физика, литература

9 июня (пт)

русский язык

русский язык

15 июня (чт)

иностранные языки (устн)

 

19 июня (пн)

химия, история

химия, история

20 июня (вт)

резерв: география, информатика и ИКТ

резерв: география, информатика и ИКТ

21 июня (ср)

резерв: литература, химия, физика, обществознание

резерв: литература, химия, физика, обществознание

22 июня (чт)

резерв: биология, история иностранные языки

резерв: биология, история иностранные языки

23 июня (пт)

резерв: иностранные языки

 

28 июня (ср)

резерв: математика Б, математика П

резерв: математика

29 июня (чт)

резерв: русский язык

резерв: русский язык

1 июля (сб)

резерв: по всем предметам

резерв: по всем предметам

Освіта.ua
14.03.2017

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юля
Боже, какой бред. Кто вас так обманул? Люди в Крыму живут и радуются, а у вас паранойя.
Вчитель
Для Юля: Наскільки радуються?
Геннадий
Для Вчитель: Настолько, что Вам и не снилось)))))))))
Коментувати