О. Співаковський: що для мене Реформа з великої літери

Подивіться на міграцію молоді: голосування ногами - це і є оцінка «псевдореформ» за 25 років

О. Співаковський: що для мене Реформа з великої літери

Автор: Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, член фракції БПП.

Що для мене Реформа, з великої Літери.

Це гарна ідея, мультиплікована на команду імплементації та помножена на команду підтримки.

Якщо до цього додати ресурсне забезпечення (фахове, фінансове, матеріальне, нематеріальне, включаючи ноу-хау, ресурси відношень та ІКТ) - це зможе створити критичну масу для відтворення нової якості освіти.

Все інше виглядає як лозунг «Два кроки вперед, один назад».

Правда - ніхто не може розрізнити перше від другого. А так - маємо що маємо!

Подивіться на міграцію молоді. Голосування ногами - це і є оцінка «псевдо реформ» за 25 років!

Оригінал

Освіта.ua
13.03.2017

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Голосzнарода
Є два народи в світі, які чимось дуже завинили перед Богом колись, і Він їх віками ганяє по землі, не давши власної землі. І є українці, яким Бог дав багаті та родючі землі, проте вони тікають із своїх земель, полишають як прокажені місця, з цим народом щось не гаразд, він навіть діє проти божественної логіки.
Tet-a-tet
Для Голосzнарода: Мені здається що ця протидія божественній логіці називається егоїстичний страх. Надмірна любов до себе і страх втратити результати своєї праці(а їх можна втратити будь-де) штовхає деяких людей на зраду до своєї землі і свого краю. Егоїзм як іржа роз*їдає духовні цінності і робить з нах цинічних і байдужих до справжніх цінностей людей.
Коментувати
Vladimir Che
Та яка мова про реформи в освіті. Як і в державній системі ??? Від того що 100 раз повторити слово ХАЛВА в роті солодко не стане . Можливо , дехто в дитинстві і юності і справді щиро вірили в жовтенятські зірки , піонерські галстуки , комсомол. та впевнений - більшість з дитсадка розуміло всю ту фальш і ніякі слова не могли переконати в правдивості тих слів. То чому ж теперішні діти мають бути іншими ?? Вони ще більше бачать всю брехню і фальш влади , системи . То всього що їх оточує... Розпач... І , як варіант порятунку - міграція.
Oleksa
"Мультиварка" інтегративної імплементації в освітню практику інновацій МОН України - це "бред" сивої кобили і псевдореформи міністра-плагіатора Л. Гриневич.
Олекса Позняк
Та закрийте ви вже ті дебільні районо.Учитель не на роботу налаштований а на гарний звіт про роботу методисту
Голосzнарода
Для Олекса Позняк: ні, районо реформи мають робити, у тих залишенців татаро-монгольської навали важлива місія - виростити слабкі та тупі покоління українців.
Коментувати
Роман
"мультиплікована", "імплементації"... Ви, шановний, взагалі дисертацію пишете, чи хочете ідею до якомога ширшої авдиторії донести? І, крім того, "мультиплікована ... та помножена"? Який смисл Ви вкладаєте у слово "мультиплікована"? І, власне, щодо реформи. Ну зрозумійте вже, врешті, що не можливо реформувати якісь частинки системи, не реформуючи ВСЮ систему. Систему - це не лише освіту, це всю систему взаємовідносин: економіку, політику, освіту, медицину, інфраструктуру транспортну та інформаційну тощо. Щоб Вам було зрозуміліше, неможливо пагінець яблуні (гарну ідею) прищепити до трухлявої верби (наявна система), так щоб вона прижилася і почала плодоносити якісними фруктами...
Володимир
Для Роман: Якби сучасним можновладцям та реформаторам нашого життя імплементувати здоровій глузд і совість, то можливо, в майбутньому ми смакували б якісними фруктами.
555
Напрочуд точний "діагноз" встановив пан Роман і зробив абсолютно вірний висновок. З нього витікають невтішні перспективи нинішніх реформ освіти.
Голосzнарода
Для Роман: із Вашої логіки - якщо не можна все і від разу змінити, то не треба і нічого робити ... Суспільство діє по схемі кругообігу, якщо змінити один елемент, то і почнуть мінятися інші, архаїчні та непотрібні елементи просто самі почнуть зникати. Якщо бодувати модель динамічного суспільства, то треба дати можливість суспільству самому розвиватися, а не лише під впливом смотрящих.
Коментувати
Tet-a-tet
Подивіться на когорту наших сплячих академіків ПНУ, Ви може з цією "командою" хочете мати підтримку? У п.Патона вже руки трясуться, гудзика напевно вже не може застібнути, а продовжує воссєдать у кріслі керівника. Ну де ще в світі можна побачити таке марнотратство. Не хочу ображати поважних людей, яких колись призначили академіками, але ж має бути здоровий глузд, бо є фізіологічна межа працездатності людини. Ну нехай собі вдома пишуть книжки, статті, ще щось, але навіщо зловживати терпінням суспільства. Чому частина людей думає, що вони вічні?