Олег Охредько: «верховна» маніпуляція

З благородної справі соціального захисту дітей з фронтиру «державні мужі» зробили собі PR-компанію

Олег Охредько: «верховна» маніпуляція

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

2 березня 2017 року Інтернет вибухнув інформацією про те, що Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях та у населених пунктах на лінії зіткнення».

Всі провідні ЗМІ розмістили інформацію, яка була отримана від прес-служби Президента України або від провідних інформаційних агенцій. Заголовки статей були різні («Молодь з окупованих територій отримала важливі пільги», «В Україні посилять соцзахист дітей з окупованих територій», «Порошенко посилив соцзахист дітей з окупованих територій», «Молоді з окупованих територій дозволять безкоштовно навчатись та жити в гуртожитках та інші). І всі статті практично дослівно цитували інформацію з сайту Президента України або його сторінки на Facebook.

Так от, ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до дітей з окупованих територій цей закон не має! Якби журналісти не калькували інформацію, а спробували хоча б її перевірити, то вони б це побачили. Тоді що ж підписав Петро Порошенко?

Сам Закон України № 1838-VIII був прийнятий 7 лютого 2017 року і має розмір ОДНІЄЇ сторінки. Він стосується внесення змін до п’ятьох Законів України, а саме «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», «Про вищу освіту». До всіх вищевказаних законів вносилася тільки одна правка, додавалася одне словосполучення, яке стосується «лінії зіткнення» («територія населених пунктів на лінії зіткнення» або «діти, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення»).

А до чого тут окуповані території? А ні до чого. Просто взяли і додали в назву закону два слова – «окуповані території», хоча спочатку назва законопроекту була трохи іншою - «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки дітей, які постійно проживають в зоні проведення антитерористичної операції у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення». Для чого була змінена назва, важко сказати, проте вона має «благозвучний» зміст. От і виходить, що відбувається звичайна маніпуляція словами, а сотні батьків та дітей на окупованих територіях починають терміново шукати, що ж їм в черговий раз «пообіцяла» держава.

І на останнє, що ж все ж таки обіцяє держава для дітей з лінії зіткнення? Відповідно Законів – це і можливість отримання документів про освіту, і вступ до вищих навчальних закладів, і можливість отримання стипендії, і поселення в гуртожитку, і багато чого іншого, але …

У підписаному Президентом Законі є другий пункт, який говорить, що все це буде надано, коли Кабінет Міністрів України у місячний термін «забезпечить прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону». А все це вже проходили, адже схожа ситуація була із Законом України №425, прийнятому у 2016 році для дітей з окупованих території, в якому все це обіцялось. Але державі потрібно було півтора роки, щоб прийняти відповідний Порядок, а потім виявилось, що прийнятий документ вступає в протиріччя з Законом (дивись «Розвели як кошенят» по кабмінівськи: пільги для студентів-переселенців (аналіз документу)).

Підсумовуючи, потрібно зазначити, що з однієї сторони прийнятий Закон робить багато для дітей з фронтиру, але навіть з цієї благородної справі «державні мужі» зробили для себе PR-компанію. На жаль потрібно констатувати, що наші журналісти поки що далекі від «донесення істини» і дуже легко піддаються маніпулюванню.

P.S. Лінія зіткнення, також Лінія розмежування — демаркаційна лінія на території Донецької та Луганської областей, фактично буферні зони із підконтрольними Україні населеними пунктами та територіями, в яких органи державної влади України не здійснюють або здійснюють не у повному обсязі свої повноваження, тобто із територіями самопроголошених ДНР та ЛНР.

Термін «лінія зіткнення» (або «лінія розмежування») застосовується відносно подій збройного конфлікту (від 2014 р.) на території вказаних областей. Постанови Кабінету міністрів України (наприклад, про перелік населених пунктів) використовують, але не розтлумачують цей термін.

Освіта.ua
07.03.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Grigory Kravchenko
Закінчення....Таким чином була вирішена проблема судетських німців у Чехії, які у 1938 році, викрикували даунбаські кричалки,--Адольф Алозоіч, введи войска. Войска ввели, а через несколько лет по шпалам с ручной кладью в родные пенаты к родным берёзкам Третьего Рейха.
Grigory Kravchenko
Дуже розумний крок Президента України відносно учнів і жителів, тимчасово окупованих территорій. Донбас - схід України. Всі ті потоки духовного сіфілісу, які за допомогою останкінського шприца, закачані і свідомість лугандонців, вимагають особливих підходів і способів. Восток дело тонкое. В багатьох випадках там все сприймають через жо...у, і без зайвих слів. Місцевих бандитів там завжди боялися і підкорялися в натурі, київська влада там існувала чисто формально. Ненависть до всього українського яку виховали маскавіто-ординські проповідники принесла свої результати. " Дамбас кормит всю Украину". " Нам не нужны нахлебники с Евросоюза". Де вони тепер ці гнилозубі люмпени які виказували претензії до "жидобандерофцев"? Та ось же вони, ты самі люмпени і самі порожнини які викрикують, ----хунта, выплачивай нам пенсии......Вот такие "кармильцы", лугандонии и новоотсоссии. Існує історичний прецендент вирішення подібних питань в рамках міжнародного законодавства. ....