Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
спец
Коли вже дійде до таких спеців проста річ: найбільш творча діяльність в інформатиці - це не натискання кнопок, не пошук в Павутинні готовенького, а програмування. А якщо відверто, то думки розділилися. Ті, хто машинкою для вишивання елегантно забивають цв’яхи в (гнилі, до речі) дошки горою стоять за технології, а хто творець - той за програмування. А простіше так: ті, що не вміють програмувати не хочуть вчити дітей програмувати, а хочуть навчати щось там зробити червоненьке, підкреслене і т. п., а ті, що вміють - навчають інших. Да, це не просто, але потрібно.
kvp1248
Мій досвід говорить про те, що треба вчити основам html програмування та VBA_Excel тих, хто не хоче бути програмістом. Майбутній бухгалтер, інженер, вчений … матиме відмінний інструмент для своєї роботи. А майбутні програмісти самі знають що вчити, не заважайте їм.
спец
Для kvp1248: А що це за штука така HTML програмування? А VBA - повноцінне подійне програмування, ну не дотягує до повноцінного ООП і його дійсно, можна вивчати у 8 класі, бо там і прдовжується вивчення Excel, де і можна ,і треба показати, що без програмування не обійтись!
kvp1248
Щоб зрозуміти основи Web програмування, корисно створити простий сайт в блокноті, без спеціалізованого редактора. Більшість користувачів комп’ютера мають Microsoft Office і думають, що Excel – всього лише формули, не підозріваючи, що там є потужна проста мова VBA Excel. Основна задача при створені програми – економія часу та мінімізація дій оператора. Особливо це має значення в тих сферах, де людський фактор приводить до великих втрат. Якщо оператор робить дві тисячі маніпуляцій на клавіатурі замість однієї тисячі, то ймовірність помилки зростає не в двічі, а на цілий порядок. Все це має значення для широкого загалу користувачів. Професійні програмісти самі вибирають мову, яка оптимальна для їх задач. Головне завдання вчителя полягає в тому, щоб не заважати таланту юного програміста.
Коментувати
Василь Ластовецький
Цікаво, а як би відповіла шановна Наталія Анатоліївнf на аналогічні питання: "Навіщо кожному учню математика?" або "Навіщо кожному учню фізика?"
гість
Ці українські діти завтра, можливо, стануть музикантами, художниками, поетами й не мріють про програмування.... Для розвитку духовного потрібне матеріальне. Комусь потрібно пахати і в матеріальному світі. Якщо заставляють вчити музику і малювання всіх то і програмування всіх
Василь Ластовецький
Із 2012 року "гуляє по світу" так звана "народна" програма з інформатики, в якій запропоновано другу годину у 8-9 класах "віддати на відкуп" школам і вчителям як обов’язково-вибіркові модулі. У трудовиків давно це є. Вони не навчають усіх дітей, скажімо, писанкарству а обирають один із багатьох обов’язкових варіативних модулів. Чому МОНУ вперто ігнорує пропозицію увести такі модулі в інформатиці? Тоді б і "художники з поетами" і "математики з програмістами" могли би хоч частково вивчати вподобані ними теми замість не дуже потрібних.
Sashs
Я, як вчитель інформатики, не розумію, чому мої права було грубо порушено програмами коли я вчився: мене заставляли вчити біологію, якесь там: царство животных, или не животных, а література? Якийсь там наркоман написав свій віршик, потім пішов блудити по шльондрам, а я його віршик повинен був вчити? Та нащо воно мені було, чи може зара моя дитина в школі відмовитись вчити вірші і читати усілякий "бред", якщо моя дитина планує бути програмістом?
Дементьев Петр
"українські діти завтра, можливо, стануть музикантами, художниками, поетами й не мріють про програмування" Они о математике мечтают? Или о других предметах?
Учитель информатики
Совершенно согласна! Я бы учила по программе детей алгоритмам, а потом веб-программированию: html и css, а не математике в программировании! Почему-то все задачи в программировании такие: реши задачу математически, а потом запрограммируй решение. Мало кто так может и хочет. А вот с html и css разобраться может каждый, а кто еще и заинтересуется, тем уже прямая дорога в программирование.
гість
Для Учитель информатики: Шановна пані,ви ж суперечите сама собі, в статті абстрактні алгоритми пропонують, а ви конкретні мови розмітки.
Коментувати
Василь Ластовецький
Інформатика – окрім технології ще й науково-математична дисципліна! Невіглас у фізиці хреститиметься на блискавку, невіглас у програмуванні - на комп’ютер. Це не «програма «Інформатика 5-9» грубо порушує зміст Державниого стандарту», а Державний стандарт грубо ігнорує вимоги сьогодення, зарахувавши Інформатику до технологічних дисциплін. Вивчати основи алгоритмізації без самого програмування – це безглуздя. Краще тоді не вивчати його зовсім. Міністерство намагається осягнути неосяжне в одному шкільному предметі: і технологіям навчити, і «рибку з’їсти». Але це неможливо зробити у рамках одного предмета. Давно назріло питання поділу Інформатики на ІКТ та ОАП. Міністерство планує в старших класах об’єднати предмети за напрямками. Вгадайте з трьох разів, з ким об’єднають інформатиків: із математиками, чи їз трудовиками? Азаров, здається, обіцяв створити Українську «силіконову долину». Не те що долину, а і «галявинки силіконової» ми не створимо навчаючи в школах одних лише кнопкодавів!