С. Горбачов: захищати дітей маємо без панічних хвиль

Захищати дітей та формувати обачність у користуванні соцмережами потрібно без паніки

С. Горбачов: захищати дітей маємо без панічних хвиль

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва.

Чому саме зараз, в дні річниці трагічних подій на Майдані, вибухнула епідемія паніки стосовно «небезпечних груп» в мережі?

Це - одне запитання. Поставлю ще два, відповіді на які багато кому не сподобаються.

1. Які конкретні здобутки кіберполіції у захисті суспільства від інформаційної агресії з боку Росії? За що саме кіберполіції могло б подякувати суспільство?

2. Скільки вбивць героїв Небесної Сотні отримали заслужений вирок завдяки роботі СБУ?

А тут - раптом - така активність кіберполіції та СБУ у «героїчному рятуванні» дітей від мережевої гри, яка (УВАГА!) з’явилася майже рік тому.

Відповіді кожен може знайти самостійно.

Інформація.

Майже за рік існування «небезпечних груп» є два підтверджених випадки підліткового суїциду в Україні, які можна пов’язати з цими групами.

За даними Всесвітньої організації охорони, здоров’я рівень самогубств в Україні у 2014 році склав 21,2 випадку на 100 тис. населення, що в абсолютних цифрах становить більше 9,5 тис. осіб

Скільки з цих 9,5 тисяч випадків підліткових суїцидів – точної статистики мені знайти не вдалося. Але можна з великою долею вірогідності припустити, що це - навіть не десятки.

І причини підліткового суїциду добре відомі: відсутність розуміння з боку батьків та ровесників, цькування та переслідування з боку вчителів та ровесників у школі, особистісні життєві трагедії (а в цьому віці розрив стосунків - це безсумнівна трагедія для підлітка) тощо. Так було завжди. І так є не тільки в Україні.

Захищати дітей потрібно, формувати обачність у користуванні соцмережами - потрібно.

Аби лише - без панічних хвиль. Бо від них шкоди набагато більше: більшість дітей дізналися про «небезпечні групи» саме зі ЗМІ, (які ретранслювали «героїчно стурбовані» прес-релізи кіберполіції та СБУ) - і побігли дивитися: що ж воно таке?

Це - дані мого власного експрес-опитування старшокласників. Отаке...

Що ж робити батькам? А те, що вони мають робити завжди: без спонукання у вигляді епідемії паніки: спілкуватися з дітьми, чути їх, не «ламати» підлітка, поважати його особистість.

Оригінал

Освіта.ua
22.02.2017

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Система
"С. Горбачов: захищати дітей... " - Навчати дітей, відповідь урок Правознавства, Права з 1-12 класи! Практична мета та змістовність, відповідність викликам сьогоднішніх проблем і конфліктів. Відповідальність батьків, дітей, вчителів, системи!
Pasufik
Поважати підлітка -не означає вседозволеність. Мільйонерша Мадонна, пройшовши Рим і мідні труби американської мрії все дитинство не дозволяла своїй дочці Лурдес дивитися телебачення взагалі і якось не поламала її психіку. Виховання розпочинається з батьків, яблуко від яблуньки далеко не котиться. Якщо батькам начхати на те, якою виросте їх дитина, вона такою і виросте. Отож ламати потрібно у першу чергу батьків, їх байдужість і зневагу до власних створінь,бо вони думають, що нагодували, одягнули, післали до школи і досить, що цим дітям ще треба. А підліткам потрібне душевне спілкування, відчуття, що їх люблять. Я це пережив у своєму житті, на власній шкурі відчув людську байдужість, егоїзм, користолюбство, визиск. Я був за крок від того, щоб з відчаю не стати злодієм або бандитом та бог мене пожалів і дав мені сили усе витримати і не мстити людям за причинене зло. На жаль, не всі так можуть, а треба щоб змогли. Ось чого треба вчити крім фізики, хімії і математики.
1111
Стара традиція: надувати щоки та видавати за героїзм свою буденну роботу. А при її відсутності та непрофесіоналізмі - видимість роботи. А ЗМІ -це балалайка на семи вітрах, яка чітко знає, звідки вітер віє, бо він несе гроші. За доведення до самогубства статтю ще ніхто не відміняв, тож застосуйте її до винуватців, прикрийте розсадники, а не рекламуйте їх.
Олекса Позняк
=========більшість дітей дізналися про «небезпечні групи» саме зі ЗМІ======. Але ЗМІ саме так і працюють.І заклики Гобачова до ЗМІ це усе одно що заклики до дощу щоб не йшов. Всяка спроба протягнути цю гру у ФБ закінчується миттєвим блокуванням .А російські ВК поширюють без проблем.Закрийте ВК і проблема зникне.
Мама
Батьки, ви єдині, кому небайдужа ваша дитина.
Pasufik
Для Мама: Так,так і ще раз так. Тільки велика і жертвенна любов може зробити наших дітей прекрасними людьми які ніколи не будуть легковажити своїм життям і причиняти горе рідним. Любові ніколи не буває забагато, аби вона була щира і безкорисна.
Коментувати
Мама
Цілком підтримую. Така пильна увага ЗМІ лише зробила зайву рекламу. Моя дитина (15 років) дізналась про цю гру (сині кити) з розмов оточуючих, адже немає жодного ЗМІ, який би не зачепив цю проблему. Антиреклама діє найсильніше.зі свого досвіду скажу, це дуже небезпечний вік у розвитку підлітка, тому, шановні батьки, слухайте своїх дітей, не повчайте, а просто слухайте.
Микола Васильович
Змістовно! Відразу видно, що писав учитель, а не журналіст: спокійно, продумано, без сенсацій.
Ірина
Дуже розумний та виважений текст. Панічні хвилі завжди виникають у чиїхось інтересах. Суїциди серед підлітків, як це не скорботно, були завжди і з різних причин - у них ще дуже лабільна психіка і немає стійкості проти життєвих складностей "дорослого" життя. Тут і сварка з батьками може підштовхнути до страшного кроку, і непорозуміння з ровесниками і, дуже часто, розрив перших стосунків. На моїй пам яті були два таких випадки серед дівчат - задовго до появ усіх цих нових угрупувань та течій. І обидві - через розрив стосунків із коханими ( в обох випадках - набагато старшими за них). І тому усі рекомендації автора батькам абсолютно підтримую. Нажаль, сьогодні дуже рідко спостерігаю батьків, які просто СПІЛКУЮТЬСЯ, РОЗМОВЛЯЮТЬ із своїми дітьми. Простіше тицьнути в руки айфон чи планшет, а самим займатися своїми справами. Тоді діти самі знаходять собі партнерів для спілкування і, нажаль, не найкращих!Батькам варто прислухатися до цих порад.