Сергій Горбачов: оновлювати програми треба разом

Оновлення програм - це виклик,не прийняти який не можна, тому працюємо і вносимо пропозиції

Сергій Горбачов: оновлювати програми треба разом

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва.

9 лютого в МОН вперше зібралися керівники та модератори робочих груп, які працюватимуть над оновленням програм 5-9 класів. Про стратегічні напрямки змін та їх мету розповіла міністр Лілія Гриневич.

Вибачте, поки що напишу коротко та, можливо, недостатньо повно. Буде трохи більше часу - пропишу більш детально.

Схема роботи: модератори приймають всі пропозиції, які може внести на сайт EdEra будь-хто.

Єдина умова для внесення пропозицій та участі в обговореннях - дотримуватися дуже простих правил, які ми оприлюднимо на ЕдЕра: пропозиції - по суті програм, обговорення - ввічливе.

Пропозиції збираємо у зведені таблиці, потім робочі групи (склад яких має бути оприлюднений) працюватимуть над тим, як, враховуючи подані пропозиції, змінювати програми.

Я координуватиму роботу модераторів.

Діяльність робочих груп, які розглядатимуть пропозиції, координує Тетяна Засєкіна.

У понеділок, 13 лютого, на сайті ЕдЕра відкриються форми для внесення пропозицій.

Поки що у нас - купа підготовчої роботи, щоб цей процес був конструктивним та прозорим.

Зараз головне - забезпечити, щоб жодна із змістовних пропозицій (навіть ті, з якими модератор може бути незгодним) не пройшла повз увагу робочих груп.

Чудово розумію, що цей проект - надскладний та конфліктний. Він обов'язково викличе безліч різних оцінок. І серед них буде чимало критичних на адресу учасників.

Однак програми треба змінювати: наші діти заслуговують на сучасний зміст освіти, який не напихає голову купою розрізненої інформації, а на основі ґрунтовних та сучасних знань формує корисні для життя компетенції.

Мене надихає те, що у нас зараз запитань набагато більше, ніж відповідей. Це - виклик, не прийняти який ми не можемо.

Працюємо - і закликаємо вносити пропозиції.

Оновлюємо школу разом.

Оригінал

Освіта.ua
10.02.2017

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дивак
Все це якось дивно виглядає. Таку важливу роботу мають насамперед виконувати фахівці. Де ж наші Національна академія пед наук, численні інститути, методичні структури тощо. Чи знову повторимо технологію внесення змін до програм початкової освіти? Ніхто не заперечує думку рядових вчителів (аби вона лише була!), але надто складне завдання, і його мають виконувати на високому професійному рівні.
Олекса Позняк
Главное не то как голосуют, главное как считают.А считальщики согласуют с генеральной линией МОНа.Пишите товарищи пишите. 100% учителей пишут что районо совершенно ненужная коррупционная составляющая образования.МОН вас услышал?Горбачов за вас рубаху на груди рвал? Белый порог повышал?Вы пишите а будет как скажет Лиля
Лана
Сережа, у Вас хорошая задумка, но на сегодня проблема в МОДЕРАТОРАХ сайта. Поясню, четыре модератора в школе, а сайт полноценный создать не могут. Не знаю оплачивают им "роботу", но "воз и ныне там". Я к тому, что НЕ ХОТЯТ учиться сегодняшние 10-40 летние дети-тети. Беда в стране - учиться ЛЕНЬ!!! А ваша команда молодцы, удачи Вам.
Владимир Белый
Тут буде доречним розуміння, що гарним є той інструмент, який можливо всередині й складний, але у користуванні є простим. Програма - це не лише перелік програмних тем, а й весь комплексний зміст діяльності учнів під керівництвом вчителя з відібраним програмним контентом, який має ВРАХОВУВАТИ існування в учня інших предметів і державою визначений ліміт часу на ВСЕ це.
Пелагея
Для Владимир Белый: ++++++
Коментувати