Віктор Громовий: Великий Брат спостерігає за тобою

Facebook дає цінну особистісну інформацію, проаналізуваши яку, можна оцінити людину

Віктор Громовий: Великий Брат спостерігає за тобою

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Дякуємо Марку Цукербергу за можливість проводити Facebook-аналіз особистості керівника навчального закладу!

Facebook дає настільки цінну особистісну інформацію, проаналізуваши яку, можна оцінити людину краще, ніж вона сама себе оцінює. Не потрібні ніякі формальні атестації, традиційні папочки з «досвідом» чи звіти перед громадськістю…

Тепер, щоб зрозуміти, хто є who, достатньо навіть побіжно передивитись «живі» (у значної частини керівників сторінки мертві чи напівмертві) особисті сторінки у соціальній мережі Facebook.

Якщо на сторінці домінують кулінарні рецепти, гламурні листівки з російського маскульту до чергового свята, поради народних цілителів і інші «сюсі-пусі», - це один типаж керівника.

Якщо на сторінці в основному фото себе красивої, якій вручають грамоти (знаки, медалі, кубки – потрібне підкреслити) «за особливі заслуги перед українським народом», слізні подяки від батьків (Пишаємося Вами!), привітання з днем народження,-  це інший типаж. Колись про програму «Час» в радянські часи казали: це все про нього і трішки про погоду. А тепер в такому стилі є Facebook-сторінки.

Якщо переважають фотозвіти про якісь заходи, відразу видно прибічника радянського типу event-менеджменту.

Якщо стиль сторінки «а я на морі» (це я в Еміратах, а це я з голою дупою на Сейшелах), проглядається типове «кісо» в директорському кріслі.

Якщо директор (завуч) зробив свою сторінку місцем для професійного спілкування із колегами, на ній постійно з'являються родзинки сучасних педагогічних технологій, інформація про проекти та програми, значить, ми натрапили на особистість сучасного лідера освіти.

Є ще і відверто начальникоцентровані сторінки, основний зміст яких - діяння освітянського начальства і показ теми «я біля начальства». Утім, таких небагато.

Є і «вишиванкові» сторінки показових патріотів…

Є і сторінки тих, хто «в активному пошуку».

По суті, відбувся масовий Facebook-стриптиз, який відкриває дорогу для оцінювання нового типу. Фейсбук таки потрібен для того, щоб «дурь каждого видна была».

Зі звичайнісінької онлайн-діяльності випливають дивовижно надійні висновки. На основі біґ-дата із соціальних мереж можна обчислити рівень інтелектуального розвитку, зрозуміти, яким ця людина бачить світ, що, власне, нею рухає.

Які можуть бути наслідки, якщо ті, хто приймає рішення в освіті, почнуть використовувати Facebook-аналіз особистості керівника навчального закладу як інструмент для планування освітньої політики?

Наслідки легко прогнозовані:

1. Виявиться, що 90% нинішніх директорів шкіл та їх заступників, м'яко кажучи, неадекватні викликам часу (це щойно з'ясував, проаналізувавши два десятки профілів представників «освітянської еліти» одного цікавого обласного центру, серед яких виявив лише одну єдину нормальну директорку).

2. Постане нагальна потреба негайної розробки та прискореної реалізації програми «Новій українській школі – нового директора».

Якщо ж ми не усвідомимо необхідність прийняття цього рішення, усі розмови про реформування освіти будуть лише «голосом волаючого в пустелі».

Оригінал на сайті Освітня політика.

Освіта.ua
01.02.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
викладач
Повністю погоджуюсь з паном Громовим, що за профілями в соціальних мережах можна дуже багато сказати про людину. З часів Фрейда психоаналіз пройшов тривалий і тернистий шлях і зараз цілком може претендувати на науковість. Внутрішня суть людини ні-ні, та й проявиться в чомусь, в обмовках, вподобаннях тощо. Так можна виявити схильність людини до крадіжок, насильства, педофілії тощо. Це з одного боку. А з іншого боку, за самими лише схильностями (які можуть бути невірно визначені) ухвалювати стосовно людини якісь кадрові рішення - помилка, яка межує зі злочином. Якось так...
викладач
Для викладач: Забув дописати. Соціальні мережі роблять ці обмовки загальнодоступними та дозволяють їх фіксувати та документувати.
Віктор Громовий
Дякую, ви єдиний, хто вчитався і зрозумів. Сподіваюсь, інші коментатори ще раз вникнуть і зроблять правильні висновки. Бо Великий Брат спостерігає за тобою...
викладач
Для Віктор Громовий: Дякую на доброму слові! Впевнений, що багато людей поділяють Вашу думку, просто написав лише я. Бачите, скільки мені "плюсують"! Дійсно, описана Вами проблема існує. І аналіз профілів у соціальних мережах використовують, наприклад, при прийомі на роботу (в ті компанії, які вважають себе сучасними). Щоправда, якщо на місці HR буде сидіти "гламурне кісо", то або вибере не той профіль, або неправильно інтерпретує його. Або те і інше разом. Також наші колеги-коментатори забувають, що у них і у їхнього керівництва можуть бути різні політичні погляди та вподобання. А в нашому вкрай наелектризованому і політизованому суспільстві це може мати наслідки (в т. ч. і віддалені) серйозніші, ніж, наприклад, після камінг-ауту. Ваше сумління має бути чистим. Ви попередили колег про реальну проблему, а як вони використають отримане попередження - то їхня особиста справа! Нехай нарікають лише на себе, якщо що. Такий собі соціальний природній відбір...
Коментувати
викладач
Не претендую на оригінальність, бо такі думки давно гуляють Інтернетом. А що заважає "доброзичливцям" зробити фейкову сторінку директора школи, якого хочуть "підсидіти"? І постити на ній різну маячню, яка, однак, може завдати шкоди честі чи репутації? І як чесній людині буде довести, що це не його сторінка? Ні, звичайно, теоретично це можна зробити, але "осадочєк останєтся". А "доброзичливців" вирахувати та притягти до відповідальності практично неможливо. Бо, наприклад, створити і редагувати фейковий акаунт можна з мобільного пристрою, купленого з рук на радіоринку (тоді не вирахуюуть ні за IP, ні за MAC). Або через якийсь сомалійський проксі-сервер. Або через Tor.Та тисячі способів! Проте, з іншого боку, грамотний адвокат завжди може спростувати всі ці аналізи фейсбук-акаунтів саме за потенційною "непідтверджуваністю" оригінальності.
ххх
Схоже, Громовий скотився до повного дебілізму. З його маразмами пора вже й відповідних лікарів до нього викликати.
викладач
Для ххх: Ну от для чого ви автора ображаєте? Ви та всі, хто "плюсанув"! Це все-таки освітній ресурс, а не казна-що. Не згодні - озвучте ваші аргументи!
Коментувати
Віктор Громовий
Хорошо це чи погано, але так є. І за вами спостерігає не "якийсь пан Громовий", а ваші колеги, учні та батьки. Два коментарі від них: Ну очень, мягко скажем, удивили страницы учителей, завучей и директоров своей совковостью, инфантилизмом, примитивизмом, отсутствием патриотичности и т. д. Дякую за вчорашній пост. Бо це просто неможливо бачити – суцільні котики, рецептики, збірки афоризмів і т. д. )))
pasufik
Прийшов у престижну СШ проводити профорієнтацію. Звернувся до заст. директора з вих.роботи. Опинився перед дамою років 30.Одягнена у сірий костюм з ледве застібнутими на грудях гудзиками, спідничка коротка далі нікуди, розкішний макіяж і зачіска, каблуки 15 см. Яка екскурсія в ліцей, промовила сердитим тоном, вони усі розбіжуться по вулицях, не позбираємо їх до купи. Далі вона вже свого роздратування не скривала і я зрозумів, що своїм викликаючим зовнішнім виглядом ця особа, напевно, захищається від надоїдливих та недисциплінованих учнів. Через 10 хв. розмови вона виглядала дуже втомленою і я з радістю пішов у запропонований клас, щоб виконати доручення свого "просунутого" директора. Мене оцінююче оглянуло 30 пар очей, слухали 5 хв. а потім кожен втупився у свій смартфон. Дякую, що хоч не ображали. Це була моя рідна СШ, яку я закінчив 50 років тому. Тепер я розумію, чому мій онук так зненавидів свою гімназію.
Не фейсбучна
Добре, що мене немає на фейсбуці (ну немає бажання, і все), а то всякі дурнуваті будуть лазити та якісь висновки робити. Адже, вчитель - не людина, вона не повинна їсти, спати, веселитися, ходмти у гості, показувати друзям свої вдалі фото, чи радіти успіхам своїх дітей та онуків. Вчитель "денно и нощно" повинен думати лише про школу, тільки про школу, і ні про що, крім школи.
Віктор Громовий
Для Не фейсбучна: Це стосується і Однокласніків.
Не фейсбучна
Якщо вчитель зовсім з"їхав з глузду, то він буде на Однокласниках про свою роботу писати. Тоді йому треба зі школи швиденько втікати, бо це здвиг повний. Не буде ж міліціонер чи бухгалтер на Однокласниках про свою роботу писати. Щось ви загнули, пане Громовий. А непогані ж речі частенько писали
Коментувати
Віктор Громовий
До речі, учора ця публікація викликала неабиякий переляк: начальники нервували, директорки терміново вичищали свої Фейсбук-сторінки від явної дурні, завучихи розфренджувались... :)
123321
Для Віктор Громовий: А як давно Ви у ФБ?
Віктор Громовий
10 років...
И.А.Батый
Тепер, пане Віктор, директори зроблять свої профілі закритими і Вас у друзі не візьмуть або забанять. :). Так що програма створення сучасного ФБ-го директора накриється...
Коментувати
Настуся
А чому мені вказують, як вести МОЇ ОСОБИСТІ сторінки в соцмережах???? Є шкільний сайт, є офіційні сторінки навчального закладу в соцмережах, є мій власний сайт... Все! З роботою покінчено, а в соцмережах я хочу відпочити, і відпочити без всіляких вказівок якось пана Громового!
Віктор Громовий
Для Настуся: А ніхто не вказує, просто тихо роблять висновки адекватна ти займаній посаді чи повна дурепа, яка не відомо як прилипла до директорського крісла.
Настуся
І чим профіль може допомогти в даному питанні? Це ж все таки власна сторінка. Чому я маю у Фейсбуці займатися виключно роботою? У мене для цього є власний сайт.
Віктор Громовий
Грамотний аналіз вашої онлайн-діяльності розказує про вас усе, навіть про те, що ви самі про себе і не здогадуєтесь. Причому це має серйозне наукове підґрунтя. Наприклад, прочитайте це http://zbruc.eu/node/59714
Коментувати
вчителька
Пропоную відстежити дтректорів, які взагалі не реєструються в соц мережах, бо не вміють користуватися компютером, а ынтернет для них взагалы щось недосяжне, причому формально ведуть уроки інформатики. Цікаво, а такі є, повірте. Ось звідки потрібно реформувати освіту.
викладач
Для вчителька: Ну, не зовсім з Вами погоджуюсь. Є люди, яким ті соціальні мережі не дуже і потрібні. Так що відсутність в ФБ ще ні про що не говорить. Наприклад, мене в ФБ немає (і не було), але я три роки адміністрував кафедральний сайт, потім створив і зараз адмініструю два своїх особистих сайти - освітній (викладаю рутину по своїх дисциплінах, щоб не перетворювати лекції в диктант) та персонально-науковий. А для роботи і дозвілля цілком вистачає живого спілкування та електронної пошти. Ну, і оце тут в "коментах" сварюсь з усіма... :)))
Коментувати
Соня
А Ви до якого тиражу належите?Постійна критика людей, які щодня працюють з неідеальними учнями, неідеальними колегами, в далеко не ідеальній країні.....
Віктор Громовий
Для Соня: Подивіться мій профіль у ФБ. Вкажіть своє реальне ім’я і я подивлюсь Ваш.
викладач
Для Віктор Громовий: Ви знаєте, можливість лишати тут коментарі без реєстрації - це одночасно і недолік, і перевага цього сайту. Хоч якась ілюзія анонімності!
Коментувати
Родион
А ще є динозавро-директорський типаж, кому слово Facebook абсолютно невідоме і чий рівень ІКТ асоціюється з рахівницею. Всі інші - прогрес, хоча і кожен по своєму.
сторонній
Еее, паночку, а ви часом не з когорти Дзержинських-Вишинських?
викладач
Для сторонній: Автор вас застерігав, а не хотів на чомусь підловити. Ще дякуватимете авторові, коли комусь із ваших колег "пошиють лапті" з роботи, а вас звільнення обмине саме тому, що після даної статті ви встигли почистити свою сторінку в мережі від компромату. Там, де треба ставити "плюс", ви ставите "мінус". До чого ж ви всі недальновидні!
Коментувати