М. Бобровський: навчальний план зробить дітей тупішими

Потрібно було розпочинати з програм як похідної змісту освіти, а під них уже складати навчальний план

М. Бобровський: навчальний план зробить дітей тупішими

Автор: Марк Бобровський, ліцей «Універсум».

Дорогі друзі! Кілька слів з приводу пропонованого навчального плану старшої школи:

1. Даний навчальний план зробить дітей ще тупішими. Хоча куди вже далі.

2. Строки для розробки ефективного навчального плану вже давно пройшли. Обговорювати його потрібно було ще років зо три тому. Зараз практично форс-мажор, тому усе буде робитись «через пень-колоду». Яскравий приклад - за планом на розробку програм відповідно до навчального плану відводиться лютий-квітень, тобто три місяці. Три місяці, Карл!!! Потрібно розробити нові програми, а для інтегрованих курсів - принципово нові програми! Та над ними лабораторія інституту має декілька років працювати, а не три місяці.

3. Потрібно було розпочинати з програм як похідної змісту освіти, а під програми уже складати навчальний план. А то виходить, що ми спочатку ставимо меблі, створюємо інтер’єр, а потім муруємо стіни та робимо дах будинку. Нові стандарти старшої школи розроблені ще за царя гороха, тобто Дмитра Володимировича. За цей час вже давно можна будо б при бажанні окреслити курси та їх наповнення і ґрунтовно вивчити та спокійно обговорити.

4. Навіть якщо ми отримаємо ефективний навчальний план, ми не отримаємо ефективну освіту, бо існує стримуючий чинник, більше того - стіна. Це існуючий режим у школі і класно - урочна система. Які б освітні технології ми не придумували б, врешті-решт вони будуть дискредитовані наявністю шести - восьми уроків на день.

5. Впроваджувати нові освітні технології в існуючу радянську систему освіти - це все рівно, що напихати сучасною електронікою стару мазанку під стріхою.

6. Без впровадження погодинної системи оплати вчителя, а не існуючої поурочної, прогресу в освіті не буде. Принцип поурочної оплати праці «прочитав і пішов» дискредитує і саботує будь які інновації.

7. Переконаний, що старшу школу потрібно розділити - у 10 класі закінчувати вивчення загальноосвітніх предметів, а 11 клас - залишити виключно профільні предмети, яких має бути не один, як у випадку з математичним профілем, і не два, а три - чотири...

Оригінал

Освіта.ua
30.01.2017

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
pasufik
Ви не бачили типових навчальних планів для спеціальностей професійної освіти. Там такі перли, що обгогочешся. Ми вирішили по -іншому. В журналі пишемо те, що передбачено так званим типовим планом, а на уроках даю те, що має знати майбутній спеціаліст. Це забирає менше нервів і приносить кращий результат. Мудрий на гору не полізе, він її обійде! Будьмо мудрішими від наших академіків!
Олекса Позняк
Ну наївний...Основне -порізати минулорічні підручники і за відкат надрукувати нові.Соображать надо - говорив Чапаєв
народний вчитель
Результати ЗНО показують що математика вмерла, а тепер проведуть ці ще реформи і помруть гуманітарні та інші. Ну й що, їх же дітки вчаться у спецшколах та закордонних - там їх реформи не діють.
Yana Ivasenko
А чтого ж! Три місяці - це майже розкішно! Он молодша школа - місяць обговорили і отримуйте оновлення! При чом уврахували далеко не все, що корисного було запропоновано, а так - аби чимшвидше. Подивимся на результати тепер. Зі старшою школою, мені здається, буде теж саме.