В. Співаковський: «нудні знання» потрібно відмінити

У передових країнах вже не мислять категоріями «предметів», а все більше кейсами

В. Співаковський: «нудні знання» потрібно відмінити

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Тяжёлый выбор.

Я всегда недоумевал, заходя в книжные магазины и перелистывая разные детские энциклопедии – какие они великолепные! Яркие, тематические, красочные, иллюстрированные, умные, нетолстые, увлекательные, написанные прекрасным понятным языком и шрифтом...

Почему они – не учебники!?

Почему именно занудные, наукообразные, скучные и малоприятные книги – стали учебниками, отравляя все годы унылой школьной жизни?

И вот реформа. Теперь, вместо того, чтобы сделать нудное и надоевшее обучение увлекательным и красочным, решено «скучные знания» вообще отменить, как перегруз. В частности химию-физику-биологию, переведя их в разряд непервоочередных.

То, что реформа образования назрела и началась, - это прекрасно. Другое дело, что в передовых странах уже не мыслят категориями «предметов», а всё больше кейсами. И, во-вторых, соотношение гуманитарных и технических знаний – иное.

P.S. На всякий случай... «Обов'язкових предметів стане менше – з 22 перелік скоротять до 9. Це українська та іноземна мови, література, історія України та всесвітня історія, математика, людина і суспільство, людина і природа, фізична культура та захист Вітчизни».

Что скажете?

Оригінал

Освіта.ua
30.01.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама
Яка різниця між "предметами" та " кейсами"? У тому, що наших дітей хочуть перевести на однобокий розвиток, як за кордоном. Чому тоді їноземні компанії хочуть отримати працівників з України? Навіть для гуманітаріїв потрібні знання з точних наук, які розвивають логічне мислення, і розширюють світосприйняття дитини.
Викладач
Приймав сьогодні залік у студента, якого залишили з минулого семестру на повторний курс. Вже ввосьме (4 рази у минулому семестрі, 3 рази - в цьому, і сьогодні четвертий раз при комісії) пропоную одні й ті ж 3 питання курсу, і кожного разу жодних спроб відповіді хоч на одне з них, навіть умови завдань переписав з помилками. Думаєте, поставили йому "незарах". Навпаки, завкафедри в присутності студента пригрозив мені бути викликаним завтра на килим до ректора. І куди котиться наша освіта, якщо так панькаються зі студентом, в якого станом на зараз принаймні 4 заборгованості?
Nina Vasilisovna
Для Викладач: Привіт колего! У мене 27 атестація, я чекаю таких самих оцінок діяльності, як і ви. Просто приймальна комісія приймає так, як скаже керівник закладу- у нього є список тих ХТО ПОВИНЕН ВСТУПИТИ. Приймають для стабільності, кількості: глухих, німих, кривих, бездарних.... Аби кількість. Аби мзда. За цю перездачу з керівництвом хтось та розрахується. Аби авторитет не підмочити вічних адміністраторів. А з викладачем можна і по хамськи, і по наглому- чи кожен зуміє перечити, як не як а рабів в освіті 90 %. Хто сам не отримував диплом знаннями, а ті що з нас списували, такі вони горе-керівники. Ті, кого протягували на пости партії, мери і князі, мамочки заввіділами освіти, той так і править- вигнати не можливо, попри смертельні випалки зі студентами, хвороби батьків, стреси викладачів і постійний моббінг незгідних.
Коментувати
народний вчитель
Повністю згідний з попередніми коментарями!!! Кейсувати можна тільки після закладення міцного фундаменту елементарних знань. Приклад майбутнього - це персонаж Носова Незнайка, який особливо обдарований і активний з усіх жителів містечка коротунів. Усі такі зміни і пропозиції - це відірваність від реальногої школи. Опустіться до рівня простих дітей, які не знають, що таке Дніпро, плуг і Т.Г.Шевченко. Усі реформи це волюнтаризм Хрущова і "очковтирательство". рівень освіти опустили до рівня дибілів, за те показники високі і можна кричати "Слава!" Геть руки від наших дітей.
Ігор Скітер
Мабуть динозаври совкові....типу мене, які вчилися за клятого совка... вивчилися, мають 2-3 освіти, наукові звання, безліч незрозумілих та .....х публікацій, винаходів, шкіл.., десятки років педагогічного стажу.... не зовсім чи взагалі НЕ РОЗУМІЮТЬ НОВИХ СВІТЛИХ ІДЕАЛІВ сучасної освіти..... Може гнати їх поганою мітлою під лозунгом "валіза-вокзал-......" та хай керують світлочолі "патентовано-національно-патріотично" налаштовані ????? От тоді закейсимо!!!!! от заживемо!!!!!! Студенти Кембріджу та Сорбонни кинуть навчання у своїх ... та кинуться до Могилянки та МАУП отримувати ВИЩУ-ВИЩЕННУ КЕЙСОВАНУ освіту!!!!!! Гурря!!!, чи то пак Слава!!!!!