Лілія Гриневич: на EWF Україна вразила світ 3 речами

Ми живемо між власними зрадами та перемогами, а решта світу знаходиться в іншому вимірі

Лілія Гриневич: на EWF Україна вразила світ 3 речами

Автор: Лілія Гриневич, міністр освіти і науки.

У четвер зранку повернулася зі Світового освітнього форуму в Лондоні. Контраст, звичайно, вражаючий. Там розумієш, що ми живемо між власними зрадами та перемогами, а решта світу знаходиться в іншому вимірі. Проілюструю свою думку на простому прикладі.

На форумі я виступала з презентацією «Нова українська школа: Розробка політики для розвитку талантів» (Більше можна прочитати тут. Метою було представити нашу країну, показати, що в Україні є цікаві і діючі механізми для розвитку талантів, а також розказати про нову українську школу, що має допомогти нам знайти та підсилити таланти кожної дитини.

У результаті слухачів найбільше вразило три речі:

  • Перше, що в Україні досі продовжується конфлікт. Це ми з вами кожного дня слухаємо новини про те, що на фронті гинуть хлопці. Світ про це не говорить, і учасники форуму після моєї презентації здивовано питали: «Чи це правда, дійсно гинуть люди?». Ці питання вразили найбільше.
  • Друге - це наша Мала академія наук. В інших країнах такої системи заохочення та розвитку наукових талантів молоді, яка б підтримувалась з місцевих та державного бюджетів, нема. Наш досвід в цій сфері є дуже цікавим для світу.
  • І третє - наша ідея створити освітню онлайн-платформу для компетентнісного навчання. Використання технологій в освітній сфері - очевидний тренд, цьому на форумі було присвячено більшість презентацій та обговорень. Тому багатьох цікавить, якими проектами у цій сфері займаються інші держави.

Звісно, вражень значно більше. І освітня виставка, і зустрічі, які там вдалося організувати, були дуже важливим і цікавими для розуміння розвитку освіти у світовому масштабі. Але це вже зовсім інша розмова.

P.S. На фото плакат, який зображує тематики форуму. Його малювали молоді люди з Flatland, які брали участь в ілюстрації знаменитої промови Кена Робінсона.

Оригінал

Освіта.ua
30.01.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
pasufik
Академії у нас є, і купа поважних академіків(НАН), то чого ж ми так погано живемо? А тому, що Вони самі по собі, а ми також. Вони тринькають наші гроші, а ми мовчки за цим спостерігаємо. Учні та їх наставники на це дивляться і самі втрачають інтерес до цієї липи. Кремені, Ніколаєнки позахищали дисертації за допомогою своїх посад, облаштували своє матеріальне становище і почивають на лаврах, які собі самі настелили. Зате пихи та надутості хоч відбавляй. Чому комітет ВР хоч раз не перевірить ККД цих псевдодисертацій і не оголосить імена "героїв" геніальних винаходів? Ото вийшов би гарний список!
учитель
Було б добре реформувати МАН як демократичну систему: з відкритими для учасників захистами робіт (в першу чергу), демократично вибраним науковим складом жюрі, можливою перспективою учнів продовжувати дослідження для зацікавленості учнів.
И.А.Батый
Для учитель: Можливо я в не в Вашій системі координат, але в нас захисти проходять відкрито, склад жюрі оновлюється.. На колінах просимо учнів та їх керівників продовжувати дослідження, запрошуємо в ВИШ, нагороджуємо призерів на всіх рівнях тощо. Так, що не все так погано..От тільки зацікавлених учнів та їх талановитих наставників щороку зменшується!!!!
учитель
Учитель Можливо подумати про захист у вашій системі координат МАН?!
Коментувати
Гость
какая нова школа? че за бред? она в какой стране живет? вчера смотрела новости и там какое-то чмо (лет 30) в должности главного инженера крупного государственного предприятия читало с листа с ошибками правила пользования газом в доме. ну с экрана перло безграмотностью и неспособностью к пониманию того что это животное читает. Это Украина!!! Здесь не важно как ты учишься, здесь главное иметь связи и деньги. сколько моих учеников с 2 живут лучше тех, кто на 200 ЗНО написал. Давайте уже взглянем правде в лицо. Учителя даже с повышением потеряли треть своей зарплаты в долларах, самые умные "присутствуют на уроках", следят чтобы ученики не убили друг друга. Основные заработки на стороне. Учиться в этой стране при нынешней власти НЕЗАЧЕМ!!!! Весь приличный бизнес отжат уголовниками и правоохранительными органами. Должности, звания, места депутатов покупаются и продаются. Реформы проводятся на глазок, для вида. А учителя все это терпят и в любую секунду готовы втоптать друг друга в грязь.
Grigory Kravchenko
Для Гость: Справа в тому що вчителі як і все населення пост радянських бантустанів носії рабсько-холуйського, лагерьного менталітету. Одним із основних визначень якого на підсвідомому рівні зафіксована совдеповська аксіома. ---Ти начальник, я дурак. Я начальник, ти плесень по......ая.----- Відносно такої ситуації, такого фактичного стану речей повідомляє значна частина дописувачів. ПС. На тему: Люди живуть по людськи, свині по свинському.
Коментувати
Grigory Kravchenko
Григорий Кравченко Питання реформування освіти, починаючи з дошкільної, не можна розглядати без визначення стратегічних, кінцевих цілей предмету розгляду. Без цього визначення всі роздуми і зауваження спеціалістів в кращому випадку просто втрата часу і окозамилювання. Сформулювати вимоги для переліку і глибини вивчення предметів базової загальноосвітньої освіти ( 5--7 років) можливо тільки після глибого і широкого , незалежного тестування, в тому числі і викладацького корпусу, через 2--3 роки після закінчення навчального закладу по всіх предметах навчального курсу. Розумію складність цього питання і не бажання лоХтората пройти відповідні тести. Але , наприклад, державних службовців і чиновників , всіх працівників бюджетної сфери, можливо примусити пройти процедуру під законодавчим тиском. Необхідність такого кроку давно визріла того щоб виявити реальний рівень знань по всіх предметах зафіксованих в документах про освіту, і ступінь дрімучості і дебільності, безвідповідальності і...
Grigory Kravchenko
Для Grigory Kravchenko: Закінчення.... і брехливості посадових осіб, державних службовців і в цілому суспільства. І в першу чергу тих хто має відношення до керівництва і фінансування освітньої галузі всіх рівнів., І тільки після ретельного вивчення незалежною, бажано іноземною групою фахівців результатів дослідження, можна вести дискусію про напрямки реформи в освітній галузі.....П.С..Це так дуже коротко в декількох словах....
Коментувати
Олена
Неужели наши вожди не догадываются, ЧТО на самом деле представляет из себя Малая академия?! Неужели верят, что это работа одаренных детей, а не их многострадальных учителей , и даже пытаются выдать желаемое за действительное на форумах? Да, страшно далеки они от народа...
АЛЛА
Для Олена: А если больше не о чем говорить? Вы ж почитали - вразылы 3 речи. Вот эта академия. Точно также, как и учитель года. Заезженный и купленный конкурс, но проводят, кушать чиновникам хочется........
Ника Павлова
Не потрібно узагальнювати чи усереднювати. Є справді талановиті діти, які мають ідеї, прагнення і бажання займатись дослідницькою роботою і їх треба лише скеровувати і направляти, щось підказувати, ділитись досвідом. А є такі, які ніби хочуть щось робити, але лише чекають на готовий алгоритм дій. Усі діти різні, і з кожним працюється по-різному.
Коментувати
Александр
Стоит вспомнить,Малая академия наук продукт советтской систнмы образования
Ника Павлова
Для Александр: За радянської влади не було Малої академії, а був Малий університет, в якому діти не виконували наукових проектів і не захищали їх. Я згідна, що Мала академія - чудова платформа для обдарованих дітей. Лише не потрібно узагальнювати чи усереднювати. Є справді талановиті діти, які мають ідеї, прагнення і бажання займатись дослідницькою роботою і їх треба лише скеровувати і направляти, щось підказувати, ділитись досвідом. А є такі, які ніби хочуть щось робити, але лише чекають на готовий алгоритм дій. Усі діти різні, і з кожним працюється по-різному.
Коментувати
Vero
Мала академія наук-це розвиток наукових талантов молоді?Мда....В МОНУ сидять люди далекі від реалій.
pasufik
П.Иіністр! Ачому Ви не розповіли, як збільшили чисельність інституту таких-то технологій на 20 осіб, коли ефективність тих,що є і так невелика? Інших їдемо навчати, а самі у себе ладу навести не можемо. Я розумію,що комусь прислужувати МОНу потрібно, але чи це не задорога цяцька?