О. Співаковський: і геній Сухомлинського не допоможе

Автори українських підручників відверто «таврують» дітей прямо в лоба «розумово відсталими»

О. Співаковський: і геній Сухомлинського не допоможе

Автор: Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, член фракції БПП.

Ось цей шкільний підручник сьогодні із самого ранку страшенно зіпсував мені настрій. На вигляд нібито привабливий, яскраво оздоблений.

Та я був просто шокований, коли взяв його до рук і прочитав: «Підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДІТЕЙ».

Ви зрозуміли мене, так? Весь цивілізований світ навіть у побуті уникає називати особливих дітей розумово відсталими, а автори українського підручника ось так відверто «таврують» їх, як то кажуть, прямо в лоба. Тобто, дитина відкриватиме підручник і щодня читатиме вирок собі: «розумово відстала».

Та тут уже навіть геній Сухомлинського не допоможе!

А що найстрашніше: на підручнику стоїть резолюція «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

Той, хто готував цей підручник, на мою думку, страшенно «підставив» МОН. І на це вже, на превеликий жаль, витрачено купу державних коштів.

У Херсоні, в усякому разі, такими підручниками заповнені всі склади (бачив це сьогодні на власні очі разом із головою ОДА А.Гордєєвим, начальником управління освіти, науки та молоді Є.Криницьким та колегою по парламенту С.Хланєм), і їх вже готові розвозити по школах.

Думаю, профільне міністерство повинно якомога скоріше втрутитися і виправити цю прикру помилку.

 

Оригінал

Освіта.ua
27.12.2016

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
а зачем, Андрей Козак?
Зачем указывать на учебнике сверху? Да и вообще - ЗАЧЕМ указывать?Учебники выдаются на школы ГОСУДАРСТВОМ, вот его чиновники пусть и выдают так, чтобы было правильно. Это ИХ РАБОТА. Пусть отрабатывают собственную зряплату
Андрей Козак
Вообще проблемма интересная. С одной стороны так - плохо. А с другой стороны, на учебнике должно быть ясно указанно что он не подходит для обычных средних школ.
Накипелов
Треба було написати для розумово відсталих народних депутатів, міністрів і президентів. Питань би не виникало!!!
Накипелов
І, взагалі. Наїжджати на шановане видавництво "Либ[л]ядь", може лише справжній український г[а]ндон!!!
Лєбяядь
Супер
Коментувати
Андрей Козак
Вообще проблемма интересная. С одной стороны так - плохо. А с другой стороны, на учебнике должно быть ясно указанно что он не подходит для обычных средних школ.
--------------------
----------------------видали розумово-відсталі менеджери освіти-------------------------
Nedolya
Підручник для розумово відсталих дітей з грифом розумово відсталого міністерства. Риба гниє з голови, без реформування міністерства та всіх систем управління освіти змін у освіті не буде. Винні не освітяни - винне управління та керівництво.
Ego
Ой, не треба бути таким лагідним до МОН! "Підставили"! Як же! А гриф тому підручнику хто давав? Не МОН часом? Куди дивилися? Чекаємо реакції міністра і прізвищ посадових осіб, покараних за це скотство! Хоча, навряд чи дочекаємось...
Ваше "покараних"
Для Ego: нагадує 37 рік. А от звільнених без права займати подібні посади - то так.Корисно.
Коментувати
Kostya
А в школах так само... Сучасна "дитина" може без причини обізвати свого ровесника, однокласника чи, навіть, найкращого друга так, як вона сама захоче. А інші, наші діти просто мовчки ковтають образу, або починається словесний надвульгарний конфлікт із вживанням слів ненормативно - вульгарної лексики, або, в гіршому випадку, - справжнісінька бійка. Лише одиниці зберігають людське обличчя і здобувають знання, навіть ненавидячи школу. Погодьтесь, що розумними не народжуються... Тому, в когось не вистачає не те що розуму (його, можливо, також), а звичайної елементарної людяності та доброти. А такі діти справді сприймуть фразу про себе ж як найгіршу в їх житті образу... Бо ті діти знають, що вони все ж таки особливі, не такі як всі. Тому, їм не хочеться навіть згадувати про те, що вони "якісь не такі". Вибачте, що я вжив в своєму коментарі такі судження і фрази про них, це моя суха констатація факту. Але це так. В усякому випадку, поставте себе на їх місце, як би банально це не звучало...
Олекса Позняк
Для Kostya: Гриневич в отставку!!!!Чтоб такое подписывать надо уж совсем особлывою буть!!!
Коментувати
Читач
Тож про який розум авторів можна говорити? А про толерантність до дітей і говорити нема чого...
Родион
Від коментарів утримаюсь. Чекаю реакції міністерства і міністра особисто. Надіюсь не в стилі "просимо...".
Ol Pozn
жах!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!