Олег Охредько: за рік у Криму зникло 1200 випускників

Статистика щодо системи освіти окупованого Криму відсутня через не дуже втішні цифри

Олег Охредько: за рік у Криму зникло 1200 випускників

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

В останні часи стає все складніше отримати статистичну інформацію в системі освіти окупованого Криму. На сайті окупаційного Міністерства освіти, науки та молоді республіки Крим на багатьох сторінках інформація не обновлялася з минулого або навіть позаминулого року.

Так, в розділі «Статистика» знаходяться звіти (РИК-76, СВ-1, Д-4, 6, 7, 8, 9, 13) за минулий рік і звіт за 2014/2015 навчальний рік.

В розділі «Діяльність» інформація про середню освіту подана за 2014/2015 навчальний рік. І таких прикладів багато.

Чому ж окупанти та колаборанти не надають інформацію, адже у тоталітарній державі це є основним показником діяльності, а часто й маніпуляцій. Мабуть, це відбувається тому, що статистика дає не дуже втішні цифри.

Більшість інформації про стан справ в освіті анексованого Криму вдається отримати з аналізу виступів, промов, маленьких інформаційних повідомлень тощо, коли так звані кримські чиновники «відкривають» завісу щодо цифр.

Так, окупаційна освітня міністерша Наталія Гончарова свого часу повідомила, що з Росії до півострову повернулося понад 4 тисяч студентів, які вступили або перевелися до російських вишів після окупації.

Або один із заступників міністерші «пробовтався», що в цьому році до російських вишів вступило біля 1300 кримських випускників, що на фоні минулорічних фанфарних виступів про «небувалу» кількість абітурієнтів, які «рвонули» до Росії в кількості 2500 осіб, вказує на практичне 2-разове скорочення бажаючих навчатися в країні окупантів.

 Ось і ще одна інформація з’явилася на сайті так званого Міністерства освіти, науки і молоді республіки Крим надає можливість провести аналіз кількості випускників.

Так, на початку грудня на сайті МОНМК з’явилася інформація «Крымские школьники написали Итоговое сочинение (изложение)». У маленькому повідомленні розповідається про те, що кримські випускники взяли участь у написанні підсумкового твору (переказу) і вказується кількість учнів та учениць – 9448 та ще 45. Проте потрібно звернути увагу на те, що цей підсумковий твір є обов’язковим для всіх випускників і також він відкриває допуск до Державної підсумкової атестації (Государственной Итоговой Аттестации (ГИА). Таким чином, отримується кількість всіх випускників окупованого Криму в цьому навчальному році.

Такий твір/переказ писали і в минулі роки. Також інформація про кількість випускників «проскальзувала» в промовах колабораційних чиновників і є в статистичних звітах за минулий рік. Що ж ми маємо?

У 2014/2015 навчальному році для написання підсумкового твору/переказу зареєструвалося 11796 випускників. За статистичним звітом РИК-76 на початок 2015/2016 навчального року  у випускних класах анексованого Криму навчалося 10700 учнів, а от підсумковий твір (який перенесений на лютий 2016 року) писало вже 10200 випускників.

От і маємо інформацію, яка дозволяє подивитися на кількість кримських випускників за період окупації:

 

Навчальні роки

 

2014/2015

2015/2016

вересень

2015/2016

лютий

2016/2017

Кількість випускників

11796

10700

10200

9500

А висновки робіть вже самостійно.

P.S. Маленька підказка. Для розуміння, що ж таке 700 учнів (на стільки скоротилась кількість випускників в порівнянні з минулим роком). Один клас має середнє наповнення 25 – 30 учнів. Невелика школа має 11 – 12 класів (один клас на паралелі). У школі працює зазвичай до 20 вчителів та ще до десятка обслуговуючого персоналу.

Освіта.ua
23.12.2016

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів