Лілія Гриневич: пропозиції щодо виплати стипендій

Щоб забезпечити збільшення стипендії 50% студентів, ми змінюємо підхід до її надання

Лілія Гриневич: пропозиції щодо виплати стипендій

Автор: Лілія Гриневич, міністр освіти і науки.

Сьогодні в МОН обговорили наші пропозиції щодо виплати стипендій в межах проекту бюджету на 2017 рік.

Що ми пропонуємо:

Перше, перекинути 1,7 млрд з соціальних стипендій на академічні. Цей крок дозволить повністю покрити потребу в соціальній стипендії, а також збільшити обсяг академічних стипендій.

Друге, зростання обсягу коштів на академічні стипендії дозволить забезпечити збільшеними стипендіями 50% студентів. З них 43%- академічні стипендії, а 7% - соціальні.

Третє, у ВНЗ 3-4 рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100грн, що на 33.4% більше, ніж в минулому році. При цьому кращі студенти отримуватимуть стипендію на 72.9% більше ніж зараз - 1600грн - на рівні прожиткового мінімуму.

Четверте, ми заохочуватимемо студентів, що навчаються на складних природничо-математичних та технічних спеціальностях, а також на складних педагогічних ( для вчителів фізики, хімії, біології, математики та інформатики). Так, їхня мінімальна стипендія сягатиме 1400грн, що на 54,3% вище за теперішню, а кращі студенти отримуватимуть 2036грн - збільшення на 102%.

І, п'яте. Щоб все це забезпечити, ми змінюємо підхід до надання стипендій. Тепер їх студенти отримуватимуть не за усереднену четвірку, а за місце в рейтингу успішності. На 90%- місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а 10% - критерії, що визначить вчена рада університету за погодженням з органами студентського самоврядування.

Наприклад, університети можуть враховувати участь у наукових конференціях, спортивних змаганнях, обсяг публікацій тощо.

Пропорційно до зростання стипендії у ВНЗ 3-4 рівня акредитації збільшиться й стипендія у ВНЗ 1-2 рівня акредитації та для учнів ПТНЗ.

Це позиція МОН, наше бачення того, як функціонуватиме ця система. Сьогодні була нарада спільно з Мінфіном, Мінсоцполітики, представниками ВНЗ та громадськості. В основних питаннях ми дійшли згоди, залишилися деталі.

Оригінал

Освіта.ua
30.11.2016

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Якщо проект вступить в дію, то в університетах підвищиться корупція, бо студенти, щоб отримати високі бали будуть змушені за них платити, так як викладачі не захочуть поставити 5, навіть якщо студент знатиме матеріал ідеально. Я вже це неодноразово спостерігала на екзаменах. А навіть якщо й не платитимуть, то стипендії матимуть старости і ті хто "підмазався" до старости. Навіть зараз в деканатах говорять про те, що стипендію отримувати максимум 5 людей з групи. В моїй групі 24 людини, і у всіх доволі непогані знання, і для всіх хто навчаєтьна на державному стипендія є дуже важливою, адже майже всі з таких сімей, де в батьків майже немає коштів, щоб утримувати дитину, і навіть ті що й є, то не вистачає, щоб вижити самому з такими цінами як зараз. А що робити сім’ям, у яких 2 або більше студентів, як ним виживати? І якщо заберуть навіть той мінімум, що є зараз буде дуже важко жити. Я впевнена, що більшість студентів "плюнуть" на навчання і перестануть вчитись, бо ним це не вигідно.
Анна
Как составляется рейтинг? По группе, специальности или всей Украине?
***
Таким чином,студент, здавши ЗНО з математики на 100 і поступив у найменш рейтинговий вуз в де за сесію гарантовано 3 (тому що інакше квота згорить,якщо не здасть і т.д)і в якому поставлять не придираючись 4 чи 5 -лиш би студент вчився(їм всерівно) - отримуватиме стипендію 1400 грн(і знання в нього відсутні),а студент з КНУ (там оцінки ставлять за знання)буде без стипендії.Я щось не розумію -цій країні які потрібні студенти.Все як у фільмі -"Пойми, студент, сейчас к людям надо помягше, а на вопросы смотреть ширше. Вот ты думаешь это мне дали 15 суток? Это нам дали 15 суток. А для чего?
Ольга
На 90%- місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а 10% - критерії, що визначить вчена рада університету за погодженням з органами студентського самоврядування. - Це означає 10% для "своїх"
ТАРАС
Все просто- стипендію по Закону мали від 67 до 75 % студентів. Зараз буде 43%. Правда, Закон ще треба змінити (внести, комітети, пропозиції, 1-2 читання, голосування). А тут вже все погодили і розтрубіли. Та краще б вже опублікували затверджені Мінюстом Умови прийому, а то з 13 жовтня ніяк не родять, а без цього вони ще недійсні і ВНЗ до 1 грудня ще Правила не затверджують, а дітям вже треба визначатись зі вступом. Крім того, що таке 7% соціальних? Кому ? Сиротам тощо? А малозабезпечені - як їх рахувати ? В чергу ставити? По яких довідках? Чи можуть вони бути в 43-х %? І 43% по всьому ВНЗ, чи факультетах, спеціальностях, групах? А на ОБГОВОРЕННІ були профспілки, чому мовчать?
Ольга Иванова
Більшість коментаторів пишуть, що не розуміють порядку призначення стипендій. Так у тому -то головна мета цієї реформи, щоб ніхто нічого не розумів. Власне, як і всі реформи які проводить МОН на чолі з гриневич. Хтось зараз розуміє чітко, як відбувається зарахування вступників до вузів? Ні. Абсолютно не прозора система. Януковича і Азірова критикували за закриття сільських шкіл, то це були бліді квіточки у порівнянні із сьогоднішнім свавіллям. гриневич і її "команда молода" виконують державне доручення - ЕКОНОМІЯ! а інакше - до Лікарчука, на лаву підсудних (чи запасних)! Максимальна неповага, навіть прізвище з великої букви писати не хочу. Горіть в пеклі! Дістали!
Слава
"Щоб забезпечити підвищення стипендії на 50 відсотків одним - ми змінимо підхід до її нарахування". Пахне теорією Раскольнікова
ТАРАС
Та з рейтингом питань не буде. Наприклад, здаєш 4 екзамени -65,75, 85, 95 балів. Середній -80 ( чи сума 320). До цих 80-и ще можуть додати до 9-и балів за активність. Додали 6- маєш 86. Інші мають більше чи менше. Сформували список. Перші 43 % отримали стипендії. Положення про додаткові бали погоджують зі студентським урядом. Якщо не оговорять, то можна мати три трійки і попасти в 43% на стипендію.
Тетяна
Для Анна. Цікаво, а на основі чого буде складатися рейтинг? Високі бали за навчання та громадська робота.
Тетяна
Тепер стипендію отримуватимуть "одиниці", бо мати з усіх предметів " відмінно" дуже складно, а інколи і викладачі отримують негласний наказ не ставити високих балів.
Anna
Для Тетяна: так написанно же что теперь на стипендию влияет лишь рейтинг а не оценки
Коментувати
Наталія
Незрозуміло зовсім. Яку стипендію отримуватимуть студенти внз, котрі не підпорядковуються МОН - студенти-медики, аграрії та інші??? І чим навчання на вчителя математики важче від навчання на вчителя іноземних мов чи юриста? Знову незрозумілі дії...
Алена
Питання, якщо студент хімік - хімію сдає на відмінно, а фіз-ру на 3, то йому стипендія не світить?, а його друг -спортсмен, який бере участь в змаганях має : хімія -3, а фіз-ра-5 отримає стипендію?
Ксеня
Я так розумію, що підвищену стипендію будуть одержувати ті, хто вступив на математику в Драгоманова з 96 балами по ЗНО, а потім підуть працювати в "Ашан".
Валентина
Із прочитанного зовсім незрозуміло як буде виплачуватися стипендія
Ура
Чудово! Тепер студент буде отримувати стипендію більшу, ніж асистент зарплату ))))