Віктор Громовий: ми живемо на хуторі поблизу Європи!

Проблеми нової освіти, які обговорюють європейці – не наші проблеми

Віктор Громовий: ми живемо на хуторі поблизу Європи!

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Наші шкільні системи побудовані на культурі слухняності, примушеної поступливості та конформності. Креативний потенціал учнів, викладачів та наших соціальних інститутів по суті зведено нанівець. Легше, щоб тобі сказали, що думати, ніж думати самому.

Відкрите ставлення запитань і формування усвідомлення того, що ми створюємо і того, що б ми хотіли з цим зробити, може стати найкращими ліками для цієї системної хвороби. Тільки тоді ми зможемо ініціювати обґрунтований злом системи, якій викличе зміни в теперішньому порядку речей, і буде мати реальну можливість вплинути на ситуацію.

Є такий Маніфест 15, який 1 січня 2015 року підписала група продвинутих освітян з різних країн світу. Під текстом маніфесту є опція «Додай твій підпис та думки тут». Вгадайте з одного разу скільки підписів і коментарів під українським текстом? Правильно! До того як я розмістив свій, не було жодного! Було лише прохання відредагувати текст.

Може, наші освітяни підписуються під текстом російською мовою? Там теж лише два коментарі.

Під текстом «Manifesto 15» англійською - 200 Comments, іспанською - 164 Comments, турецькою - 55 Comments, польською - 36 Comments і навіть грецькою - 17 Comments.

Люди, ми живемо на хуторі поблизу Європи! Проблеми нової освіти, які обговорюють європейці – не наші проблеми. У той час як там жваво дискутують про взаємодію живого вчителя зі штучним інтелектом чи напрацьовують метапідходи до освіти (як вчити ще не існуючим знанням!), наш дискурс обговорення зводиться до того, пастою якого кольору перевіряти домашні завдання чи як побороти паперові лавини, яких в епоху хмарних технологій в принципі не може бути.

Оригі​нал

Освіта.ua
25.11.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гість
Питання до автора Чи може коллектив вирішувати ефективно проблему, якщо у його членів різні інтереси? Ні і ще раз ні. А наші класи? Ринок все поставе на свої місця. 50% чогось легкого обов’язкового, а все інше на розсуд учня і його батьків. Хай це будуть і танці з кулінарією, яке ваше діло. Вам що одному тільки за державу...
pasufik
Для гість: Мікроклімат у колективі формує директор, а не ринок. Риба псується з голови.Якщо громада хоче мати якісну школу вона підбера відповідного керівника, якщо всім "по цимбалах" нам краще піти торгувати на ринок, ніж боротися з вітряками. Більше заробимо і збережемо здоров*я!
Коментувати
Ol Pozn
Де в українській школі культура слухняності???????Наш учень може плюнути на учителя і йому за це нічого не буде.Мені взагалі погрожував убити при усьому класі за двійку.Написав заяву у міліцію - ніхто і не приїхав.Зателефонував : унас багато роботи, ви нам його привезіть ми з ним побесідуємо...Проведуть з ним бесіду зауч та класний керівник на якій він буде ржать з учителів.Дзвоник учня на 1551 або на гарячу лінію як правило закінчується або доганою або стусаном під зад учителю з школи.Ніхто не розбирається -права ребьйонка вище всього, а якщо ще підмовить пару дружбанів то можуть і посадити.У Китаї були? Учитель підняв олівець -і мертва тиша.У нас у класі може бути 3 учителя а діти навіть не глянуть у їхній бік продовжують верещати і бігати.У колеги на уроці 11 класник роздягнувся догола.Отакі слухняні дітки. З вас експерт як з ...
pasufik
Для Ol Pozn: Емігрантка зі США працює у нашій школі викладачем англійської мови. У бесіді розповіла мені, що на батьківщині учні можуть прийти на уроки з пістолетом, а потім пригрозити вчителеві розправою, якщо поставить низький бал. І це у процвітаючій демократичній державі. У деяких школах у них на уроках сидить поліцейський. Як Вам це подобається? Танцюристку з Японії після виступу розцілував її партнер. Ведуча питає, як би на це зреагували на її батьківщині? Відповідь:"Моя мати не розмовляла би зі мною місяць"! Переконаний, який директор, така і школа,які батьки, такі і діти, тікайте, поки не пізно і нехай під зад дають копняків їм і безвідповідальному директору!
Ol Pozn
Для pasufik: Я працюю у престижному ліцеї +комунальна загальноосвітня.Сприймаю останню як волонтерство.
Коментувати
Vladimir Kosteev
Для чого потрібні метод. кабінети - варіанти відповідей (0) Ви в топі! Гроші як пливли мимо освіти , так і будуть.Секретар бувшого Зав,гороно - методист вчителелів праці! Запитання .
Vladimir Kosteev
німці- німецька мова, і т.д чому Україна ще повинна вводтити іншу мову обовязково?
pasufik
Для РИМА. А ви таки праві. Свого цураємося, а перед чужим схиляємо голову. Можемо спочатку почнім виховувати справжніх українців, а вже потім почнемо копіювати американців, турків, грекі, поляків чи ще когось. Доречі, дуже мудрі люди євреї, чому б нам не почати вивчати тору? Як не як дали світу Христа!
Простий вчитель
"Проблеми нової освіти, які обговорюють європейці – не наші проблеми." Все правильно, пане Віктор, адеж у нас нової освіти немає, є лише окремі залишки старої радянської системи, котрі пробують "реформувати", а простіше кажучи замилити всім очі. І проблема тут не лише у вчителях, а в самих учнях, більішсть із яких не має жодного стимулу до навчання. то скажіть будь-ласка, для чого підписувати маніфести, коли у нас про компютери у багатьох щколах просто мріють, не кажучи вже про взаємодію із штучним інтелектом.
Оксана
Безграмотний текст із явними русизмами "вважая", "ризикуя", "забеспечення" та ін. Просто через це не підписала б.
Голосzнарода
Для Оксана: не можна дискримінувати людей за ознакою мови, - це шовінізм.
Profit
Для Голосzнарода: А як називається викладена на освітянському ресурсі пропозиція (мало не вимога) підписати безграмотно складену заяву?
Коментувати
рима
Уважаемый Виктор, что нового узнали лично вы, прочитав "манифест15"? О том же говорил и Ушинский, Амонашвили,Якиманская И.С.,Подмазин С.И., Фуиман А.Москаленко П.Г, ... А мы - учителя многие, это делаем. Но вам интересно все иностранное, взятое у нас и поданное под их "соусом". Как в "Горе от ума" Чацкиее смеются и убегают. Совет Вам: не занимайтесь арихметикой, напишите свой "манифест" на тему "Как американцы выполняют свой "ман-т 15". Поумничайте и вы, но подхватят ли его они? Узнаем.