Л. Ніцой: вплив скандальної анкети на дитячу підсвідомість

Анкета, розіслана управлінням освіти департаментом середньої освіти МОН, має антипедагогічні питання

Л. Ніцой: вплив скандальної анкети на дитячу підсвідомість

Лариса Ніцой, письменниця

Слідство вели колобки. І так, маленька історія про проХВесійність нашого Міністерства освіти. 12 листопада на одеському сайті з’являється інформація (як потім з’ясується, така інформація «висітиме» на сайтах багатьох відділів освіти), що в Україні в школах проведуть опитування, яке розіслав по всіх управліннях освіти департамент середньої освіти профільного міністерства з дивними антипедагогічними питаннями, які залишають у підсвідомості учнів установки «Украинская и русская культуры совершенно одинаковы», «Украина и Россия должны быть одним государством», «Украина становится частью большого союза, который включает Россию», «Украина распадается на несколько отдельных государств», на фоні яких питання «Я бы не голосовал (ла) за кандидата-женщину на пост президента» та російська мова викладу анкети для частини шкіл України (наче ті школи не Україна) виглядають як «дєтскій лєпєт».

У ході активного обговорення небайдужих українців з’ясувалося, що цей опитувальник - точна копія такого самого, але минулорічного. І що дане опитування вже неодноразово проводилося в школах серед українських дітей. Хтось згадав це опитування і трирічної давнини. Мабуть, його неодноразовість проводилася з метою «засвоєння матеріалу» українськими дітьми, що російська і українська культура однакові, що Україна розпадеться... «Повторєніє – мать учєнія», - глаголєт русская мудрость.

Хитрі питання до анкетки підготувала така собі MYMEDIA, яка має гасло: «Семь стран – одна идея», і яка навіть не потрудилася перекласти сайт українською мовою – хахлам і так сайдьот (па рускі). Фірмочка фінансується з Данії і має на свою анкетку з неприпустимими питаннями сертифікат. Хто ж цю анкету сертифікував? Хто їй присвоїв знак якості і благословив у добру путь по українських школах? Таким «святителем» виступила Національна академія педагогічних наук України.

Департамент середньої освіти Міністерства «нє глядя», чи може й «глядя» - «смотрю в кнігу – віжу фігу» (ну не бачать деякі члени педагогічної колегії міністерства в анкеті антипедагогічності), озброївшись сертифікатом самої Академії педагогічних наук, розіслав по всіх обласних управліннях освіти опитувальник, підстрахувавшись реченням, мовляв, справа добровільна. Обласні управління розіслали по міських і районних відділах освіти, ті по школах. Справа хоч і добровільна, а як запитають про результат?

Так от, підняли активісти лист міністерства за минулий рік, підписаний директором департаменту середньої освіти Юрієм Кононенком, про сприяння проведення в школах даного опитування (17 листопада 2015 року), підняли тотожний цьогорічний лист (24 жовтня 2016 року) про сприяння даного опитування в школах, підписаний директором департаменту тим самим Юрієм Кононенком, а підписи то не сходяться! Та що ж таке?

Виявляється, Юрія Кононенка (ще з попереднього скандалу про запровадження в школах суцільних преференцій мовам меншин і суцільних обмежень батькам-українцям, які не хочуть вивчати російську) МОН насварило і з 20 жовтня відправило у відпустку. І що, може ситуація помінялася? 24 листопада лист гарненько розлітається по школах. Тобто, Кононенка немає, він уже й не винуватий, а справа продовжується. Клонують там працівників чи що? Цікаво, з ким ця анкета узгоджувалася за відсутності начальника? Це що, узгоджені анкетки розлітатимуться по школах і ще роками наші діти відповідатимуть на питання «Росія і Украіна єдіная страна»?

- А що, треба знати настрої учнів! - сказав член колегії МОНу. - Кругом Ви «зраду» бачите.

Шкода, що члени колегії знають тільки слово «зрада» і тулять його де треба й де не треба. А те, що тут задіяні «психологічні прийоми» і «вплив на підсвідомість учнів» – це не зрозуміло, бо це мабуть вищі матерії для деяких проХВесіоналів від колегії МОНу.

Адже можна було замість питання «Украинская и русская культуры совершенно одинаковы» написати «Украинская и русская культуры совершенно разные» - так чи ні. Замість запитання «Украина и Россия должны быть одним государством» запитати «Украина и Россия – разные государства»- так чи ні. Замість формулювання «Украина распадется на несколько отдельных государств» - подати «Украина будет самостоятельным сильным государством» - так чи ні. Але ж такі питання не цікаві для експерименту, правда?

Так діти ж матимуть сепарські установки! Нічого, "баби ще нарожають".

Поки активісти обурювалися шкідливими, навмисно антиукраїнськими формулюваннями, прийшла радісна звістка. Виявляється, дану анкету кілька днів тому відмінили! Невже МОН підійшло професійно до питання?! Невже побачили, що даний опитувальник антидержавницький та антипедагогічний?! Невже зрозуміли, що українські діти - не піддослідні кролики, яких можна зомбувати, а тоді опитувати з року в рік, чи діє?! Увага, анкетування не проводитиметься, бо в анкети ще влітку закінчилася ліцензія! Отака причина. А якби ліцензія була довшою – то? Додумуйте самі. Отакі ми маємо глибокомислячі професійні, патріотичні кадри.

А що ж MYMEDIA? Я б на місці СБУ порадила поважній фірмі з Данії провести дане опитування в школах Данії серед данських учнів, і щоб анкетка для данських діток була сусідньою шведською мовою: «Датская и Немецкая культуры совершенно одинаковы», «Дания и Швеция должны быть одним государством», найближчим часом «Дания распадается на несколько отдельных государств».

На місці СБУ я б сказала: «Нехай ДАНСЬКІ діти будуть піддослідними кроликами для Ваших опитувань, а НАШИХ дітей залиште в спокої. Досить з нас експериментів. І да, Ми вже «відкланяли» своє перед Росією і перед Вами не будемо».

Ну, може, не прямо так сказати, а дипломатичніше, однак навіть для лагідної версії треба мати міцні горішки…

А що ж НАПНУ? Ну, може, СБУ вистачить наснаги хоча б Академію педагогічних наук «потрясти» і з’ясувати, хто освятив і дав сертифікат сепарським експериментам над українськими дітьми?

А що ж активісти? Якщо хтось із зачинщиків думає, що ліцензія закінчилася - і кінці у воду, той помиляється. Прошу Вас усіх звернутися до СБУ з вимогою дослідити справу на причетність до сепаратизму та порушення територіальної цілісності України працівників академії, які видавали сертифікат, та MYMEDIA яка, прикриваючись демократичними цілями, розробляла та запроваджувала даний експеримент, поширюючи антидержавні, маніпулятивні матеріали.

А що ж МОН? А міністерству треба глибше вникати в подібні анкетки, перевірити свої кадри на профпридатність і володіння ними темою «дитяча психологія та педагогіка», та не поклони бити, тепер уже Європі, бо й вони можуть свиню підкласти, а в першу чергу стояти на захисті освітніх інтересів НАШИХ дітей. Бо подібні «косяки» підлеглих кидають тінь на всі реформи, які намагаються запровадити Лілія Гриневич, Володимир Ковтунець, Максим Стріха, Павло Хобзей.

P. S. Та не забудьте всі управління освіти повідомити про скасування листа, бо на сайті МОНу цієї інформації немає, і відділи освіти мене вже питають у ФБ: "Точно скасувало? Бо в нас на столі ще розпорядження про сприяння!

P. P. S. А Миколаїв пише, що вже провели...

Оригінал

Освіта.ua
14.11.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Одного тільки не розумію, яке відношення відділи освіти мають до письменниці Л. Ніцой ( вибачте, вперше чую це прізвище), що у ФБ питають "Точно скасувало? Бо в нас на столі ще розпорядження про сприяння! ТЕПЕР ВІДДІЛАМИ ОСВІТИ ВЖЕ ПИСЬМЕННИЦІ ОПІКУЮТЬСЯ? Чи не забагато опікунів? Давайте краще ми будемо читати Ваші, шановна Л.Ніцой твори і радіти за українську літературу ( яку хочуть інтегрувати з мовою)
Одна из многих
Да что ж вам так неймётся -то? Всё сепаратизм всем приписываете...А своих брёвен в глазках-то и не замечаете. Врагов ищете? Да вот только оказалось, что самые главные враги народа - это вы.
Оксана
Для Одна из многих: ДНР і ЛНР теж усім ввижається?
дык... умишком не вышли
Для Оксана: те,тко ББОЙНЮ НАЧАЛ. Захотели люди выйти, значит - причина есть. Есть и сегодняпричины для того, чтобы другие регионы ЗАХОТЕЛИ выйти... И этого никак не поймут срущие на трёх унитазах...
Оксана
Для дык... умишком не вышли: Куди вони вийшли?! Розповзлися по всій Україні і нишпорять тут, брешучи безкарно. І точно-таки с..уть на трьох унітазах, бо хочуть гроші і в ДНР отримувати, і в Україні пенсії подавай, ще й у РФ клянчать. Аякже - "умишком вышли". Захотєлі вони. А руїни від їхнього "хотєнія", хто буде відбудовувати?! Крім хотєнія, треба інколи ще й розумом керуватися!
Коментувати
Тетяна
Дякую автору! МОН давно потребує люстрації, щоб очиститися від непрофесіоналів і непатріотів!
Мирослава
Це ще один доказ "професійності та відповідальності" чиновників МОНу !!! Пам’ятаєте курс "Сімейні цінності"???Надіслали,прокукарікали і ....зняли гриф.А ДЕ ВІДПОВІДАЛЬНІ за "професійність" ???Мовчок....А з тебе,вчителя вищої категорії,який отримує з/п фактично нижче прожиткового рівня,змушеного ,як жебрак ,стоять в черзі за субсидією, знущаються,прижують, звинувачуючи у всіх гріхах...СУМНО !..особливо, на фоні е-декларацій