С. Горбачов: за єдність країни треба змагатися

Знати думку молодого покоління стосовно надважливих аспектів життя і державності - дійсно важливо

С. Горбачов: за єдність країни треба змагатися

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва.

В мережі розганяють чергову "зраду".

Привід цього разу - опитування стосовно медіаграмотності та цінностей молоді, яке серед старшокласників планує проводити львівський центр "Соціоінформ".

Перша "зрада": в мережі викладено російськомовний варіант опитування для шкіл з російською мовою навчання. Але є - і в набагато більшій кількості - український варіант, для більшості українських шкіл. Але про україномовні анкети чомусь не згадують. Кажу це впевнено, бо бачив на власні очі анкету саме українською мовою: нам пропонували взяти участь у цьому опитуванні. Ми не стали брати участь, бо завдання опитування - виявити рівень медійної грамотності молоді, що передбачає "чистоту опитування": учасниками мають бути "звичайні" підлітки. Але в нашій школі медіаграмотність - окремий предмет, тому опитування по нашим дітям було б некоректним.

Друга "зрада". Чомусь декому здається, що якщо заплющити очі і нічого не бачити, нічого не знати, то сепаратизм якось само собою "розсосеться". Не розсосеться, на жаль: за єдність країни треба змагатися. А жодна боротьба немислима без розуміння, з чим саме ми маємо справу. Тому питання, наскільки достовірним (за 7-бальною шкалою) вважають підлітки твердження, що "Росія і Україна близькі за культурою" - це не "моделювання сепаратизму", це - відвертий і чесний спосіб оцінити загрозу українській державності.

Можна ще багато писати про це. Для мене головне те, що Україна вивільняється від надії на довічне расєйське "авось" - і ставить своїм юним громадянам серйозні і відповідальні запитання, відповідь на які допоможе нам бути більш озброєними проти небезпечного ворога, яким є Росія.

І наостанок. Я дуже жорстко і предметно критикую пана Юрія Кононенка: у мене до нього ціла низка питань стосовно реальної роботи на користь школі, а не чиновникам.

Але у цій ситуації, коли він листом пропонує колегам цілком добровільно (про добровільність - окремим реченням) долучитися до цього опитування, я його підтримую.

Бо знати думку молодого покоління стосовно надважливих аспектів нашого життя і ставлення до української державності - то дійсно державницьке завдання, до якого треба ставитися з увагою та підтримкою.

Оригінал

Освіта.ua
14.11.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Oleg Nebelsky
Є люди, які в силу власного службового становища приймають рішення та несуть відповідальність за ці рішення. Ось вони мають чітко розставити всі крапки над і (пояснити і арґументувати суспільству відповідність поставленої мети та доцільність використаних методів). А так - скільки людей - стільки думок. :) Зачекаємо.