В. Бєлий: для вступу потрібен «плаваючий мінімум»

Замість «середнього бала атестата» для вступу потрібне щороку змінне мінімальне значення

В. Бєлий: для вступу потрібен «плаваючий мінімум»

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

ЯКІСТЬ ОСВІТИ: старі і нові інструменти – ІV.

Мова про організаційний інструментарій того, що у народній мудрості закарбовано як «Кінець - справі вінець».

АТЕСТАТ

На проблему якби «непотрібних» на погляд деяких недалеких розумом здобувачів освіти знань як чинників їхньої освіченості можна вплинути значно краще, ніж зараз те «робиться» так званим «середнім балом атестата» завдяки наступному рішенню.

Потрібно лише замість просто «середнього бала атестата» запровадити «плаваюче» кожного року мінімальне його значення, за якого здобувач освіти не допускається до участі у кампанії вступу до закладів до того чи іншого рівня продовження освіти.

Скажете, що так система буде звужувати конституційні права особи? Не буде, бо право на навчання не є правом на вимагання незаробленої реальними навчальними зусиллями оцінки.

«ОСТАННІЙ» ДЗВІНОК

Таке «закінчення» навчального року, коли потрібно продовжувати забезпечувати навчання більшої частини учнів і одночасно здійснювати ДПА/ЗНО для випускників 11-х класів є виправданим хіба що як епізод на один-два перехідних роки. Подовження такої практики стане більш ніж позором для організаторів справи.

Нічого системі не заважає закінчувати щорічно навчальний рік в останню п'ятницю травня, а з першого понеділка червня починати ДПА/ЗНО для кожного рівня освіти, хіба що за винятком початкової школи. Так відпадає як шарада зі святами «Останнього (який не для всіх в один час) дзвоника», так і надумана проблема «свята» вручення атестатів - обов'язково, щоб до початку сесії ЗНО.

У сотнях країн світу вже давно здійснення ДПА/ЗНО сформувалося як єдиний і цілісний процес, і тільки по його завершенню підбиваються інтегральні підсумки навчання. У кого як, але не так, щоб його рвати навпіл тільки тому, що декому ЗНО не є потрібним. Нічого страшного, почекає товаришів і прийде разом на загальне фінішне дійство – захід про закінчення загальної середньої освіти. Тим більше, що все має йти до того, щоб всі все здавали у форматі незалежного оцінювання, результати якого кожен використає для вступу до закладу бажаного рівня чи початку прямої трудової діяльності.

Великим організаційно-дисциплінуючим чинником такий термін здійснення всіх ДПА/ЗНО у червні стане ще й тому, що ВСІ вчителі, з одного боку, не мають занять за розкладом, а з іншого, продовжують отримувати зарплату.

Протестувати проти участі у тих чи інших, потрібних системі, атестаційних заходах означало б одне – підпасти під ризик звільненим з роботи за саботаж. Крім того, очікування доплати за те до основної зарплати матиме підстави лише для випадків, коли обсяги та рівень складності атестаційної роботи перевищуватимуть середній денний заробіток шкільного педагога.

Так само залучення професійно успішних та відповідальних працівників до здійснення незалежних атестаційних процедур слугуватиме конкретним індикатором підвищення його рівня кваліфікації, що має відображатися на розмірі його тарифікаційного окладу.

Оригінал

Освіта.ua
11.11.2016

Популярні блоги
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Наталія Піпа: існують 2 ризики через перенесення ЗНО Не можна скасовувати ЗНО, якщо нема пропозиції, а що робити натомість
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мама
Согласна з автором на всі 100%. Хто хоче навчатися, той буде навчатися. Зараз дитині треба буде вибирати, что йти на випускний вечір у неділю (атест вручати не будуть, бо ще не здани ЗНО), чи готуватися до ЗНО, яке буде у понеділок.
Друзілла Галицька
Для мама: не знаю які це випускні до ЗНО. "останній дзвоник" - так, але не випускний. У нас директор повідомила останні результати по ЗНО приходять 23 червня, ще пару днів треба на заповнення додатків до атестату, тому випускний - 26 червня. І раніше ніяких випускних бути не може, бо на випускному мають вручатись атестати. Як сказала наша директор, вручення будь-яких атестатів без додатків чи ще чогось є нелигітимним.
Коментувати
Вилен
Ну не можу я підтримати автора: таке все надумане та неактуальне... І до реформ ніякого відношення немає.
Владимир Белый
Для Вилен: З позицій нашої пострадянської моделі організації освіти у сотнях країн світу давно використовують ще й не такі "надумані" оргінструменти і при цьому там не рвуться до нас з бажанням ні перейняти наш досвід, ні грошей для своєї держави у нас позичити, ні дітей своїх у нас навчати. Все пізнається у порівнянні і не з вікна туристичного маршруту, а з досвіду роботи у нас і "там".
Коментувати
ТАРАС
Дотепер без відповіді, дописувач КГБешний Бєлий.
Михайло Чиж
Тобто, тепер що, інструкторів на ЗНО тепер наказом по департаменту освіти чи школи призначати будуть (відмазки, що "в мене уроки" вже не пройдуть). Цього року ледь позакривали нехватку інструкторів....
Владимир Белый
Для Михайло Чиж: Для Михайло Чиж: Коли до цього дійде, й українські вчителі також матимуть настільки вищий оклад, що не бачитимуть жодної потреби сприймати ЗНО як щось таке. що їх не стосується. При чому не буде практики "набратися годин під зав’язку".
Коментувати
ТАРАС
Білий, ну даш же відповідь, КГБ посилало тебе в Африку, чи ні. Або як ти туди потрапив в молоді роки без КПСС? І з порогової комісії коли підеш?
ха-ха-ха
Та задовбав ти вже всіх зі своїми філософствуваннями. Спочатку пороговий бал з математики на рівні 14,5%, а тепер ще й плаваючий атестат. Якщо знову буде стільки ж відсотків від максимуму, то вийде 1,74 за 12-бальною шкалою. А втім, можливо, такі ж, як ти, члени комісії встановлять його на рівні 2,00. От вже буде досягнення!