С. Горбачов: якщо країна бідна - вона працює погано

Можна знаходити сотні виправдань, але факт залишається фактом: працюємо ми таки погано

С. Горбачов: якщо країна бідна - вона працює погано

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва.

Головний критерій якості роботи - результат.

Якщо країна знаходиться серед найбідніших у Європі - значить, її економіка неефективна, вона працює погано. А економіка - це люди.

Можна знаходити сотні виправдань, але факт залишається фактом: працюємо ми таки погано. І розуміння, прийняття цього беззаперечного факту як мотиву для особистої відповідальності і за власне життя, і за життя країни - перший крок до більш якісної праці, до більш якісної економіки.

Це - дуже некомфортно відчувати, але поки ми самі - кожен собі - не скаже: так, працюю я неефективно, не повністю використовую свої можливості - шансів на розвиток у нас не буде.

А тепер - про мене особисто.

Я - такий самий, як і більшість українців: роблю не все можливе, мої власні лінощі, моє власне нерозуміння, обмеженість моїх власних знань, мої власні "таракани" у голові заважають працювати більш ефективно.

Але щиро кажу: я намагаюсь змінюватися сам - і в міру своїх сил змінювати систему.

Для мене, насамперед, це стосується освіти: вона залишається радянською за суттю, відірваною від реального життя: дуже багато нелогічного, до якого, на жаль, і я докладаю руку: бо не завжди вистачає сил на супротив системі, дуже багато емоційно вигорілих вчителів, дуже багато бюрократичної дурні. Треба приймати оце як факт життя - і змінювати.

Ось я хотів написати у розвиток вчорашнього посту про розмову з підлітками. Нікого не хотів ображати чи ставити себе вище когось.

Вибачте щиро, якщо хтось сприйняв мої слова як образу.

Це - не від зверхності з мого боку, це - від сумної констатації факту, що могли б жити краще, але поки що - ось так.

Оригінал

Освіта.ua
08.11.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євген Бондаренко
Ви можете це казати людям, які ніколи за кордон не їздили. А я їздив і працював і точно знаю, що ефективність та якість моєї роботи ніяк не гірша за роботу зарубіжних колег. Але при цьому заробітна плата в 10-20 разів менша. Але питання навіть не в абсолютних числах, а в порівнянні із середньою зарплатою в межах країни. На заході мої колеги отримують заплату в 3-4 рази більшу за середню, а в Україні люди моєї професії отримують менше середньої. Тобто проблема у ставленні нашого суспільства і відповідному розподілі благ. Ну не може в нормальному суспільстві кардіо-хірург отримувати зарплату на рівні двірника, яка б якість роботи в нього не була.
kvp1248
А хто сказав, що Україна бідна? Все залежить від того, що для конкретної людини являється багатством. Якщо це гроші, то ідіть в банкіри, які мають змогу робити емісію паперових, чи електронних грошей. Хочемо жити комфортно – треба знищити монополію. Конкуренція між трьома компаніями Київстар, Лайф, МТС довела, що і в нашій країні може бути якісний дешевий товар на рівні кращих світових зразків. Помилка українців в тому, що до влади вони вибрали «спеціалістів», а не патріотів. Патріот не дасть грабувати країну, а для ефективної роботи завжди він знайде спеціалістів, яких буде контролювати.
stepan
После 1945 не было Интернета, техоснащения школ достойного, но знания и воспитание школа давала. Честный дир, учитель, дети видели пример ДОСТОЙНОЙ праци взрослого. Проще всего валить на "гос-во", начинать каждому с себя.
Олекса Позняк
Хлопці зверху крадуть швидше ніж українець заробляє - ось чому бідність.Працюю з колегами з інших країн.Вони отримують за свою працю у 25-27 разів більше ніж я, хоча я по українським міркам маю непогану зарплату.Щоб вони сильно перепрацьовували чи були кращі порівняно з нашими - не сказав би.Він гірший ніж українець але отримує гіганську зарплату бо він американець, і за наші ставки працювати не піде.Горбачов, наші учителі пашуть як воли, умираючи на роботі , отримуючи від банди копійки, в таких умовах що жоден іноземець зайти в ту школу не захотів би .Мене англієць питав: ви що там без кондиціонера працюєте????У вас дійсно 35 учнів у класі? А хіба їх можна навчити? Ти або некомпетентна або безсовісна людина, якщо ображаєш цих святих трудяг
Оксана
Вибачте, але таке написати... Чи Ви справді так вважаєте, що бідні ті, хто погано працює?! Це Ви про Україну?! Ви щиро хочете запевнити кожного обібраного владою українця, що він погано працює і тому його праця відповідно оплачується?! А той, хто працює над межі можливостей, декларує мільйони? Навіть губернатор Одеси не побачив шляхів подолання корупції в нашій країні... Хто повинен підняти по-Вашому економіку і як? Отак дехто й міркує : ви там краще працюйте(бо щось піт з чола не тече), а ми подивимось, порадимось, пореформуємо і, може, кинемо вам щось із барського столу, щоб не всі за кордон повтікали(бо хто ж працювати буде).
Не розумію
Для Оксана: відколи це у нас в Україні взялись губернії і губернатори
Оксана
Для Не розумію: Це все, що Вас не влаштовує?!
Коментувати
Богдан
"поки ми самі - кожен собі - не скаже: так, працюю я неефективно, не повністю використовую свої можливості - шансів на розвиток у нас не буде." Так думаєте Ви, Так думаю я. А "проффесіонали 80 рівня" в РМЦ думають так:"Вчителю N завтра на вебінар в РМЦ прибути із своїм компютером".
Дістало
Для Богдан: ці професіонали крім перевіряти і мізки парити папірцями ні на що не здатні сама пенсія там сидить давно пора порозганяти то працювати будемо не длч перевірок дістало.........
Коментувати