Osvita.ua Блоги Л. Гриневич: робота над ст. 7 - приклад взаєморозуміння
Л. Гриневич: робота над ст. 7 - приклад взаєморозуміння

Позиція МОН чітка: не можна порушувати права громадян, але державну мову треба знати

Л. Гриневич: робота над ст. 7 - приклад взаєморозуміння

Автор: Лілія Гриневич, міністр освіти і науки.

Сьогодні знову зустрічалися з громадськістю щодо 7 статті закону «Про освіту». Тепер дискусія була іншою, адже зустріч ініціювали представники нацменшин. Ми дали їм можливість подискутувати з групою активістів, які були ініціаторами правок до 7 статті.

Дійшли згоди щодо декількох формулювань. Зокрема, замінити «забезпечується навчання мовами меншин» на «гарантується навчання мовами меншин», як написано в Конституції.

Обговорення не остаточне, ще продовжиться згодом, бо за відведений час ми не мали можливості ґрунтовно пройтись по тексту статті.

Що стосується МОН, то наша позиція чітка - не можна порушувати конституційні права громадян, але ненормально, коли в Україні існують школи, після закінчення яких діти не знають української мови. Це не дає їм можливості успішно вступити в українські виші, ставить їх в нерівне становище відносно інших українських школярів.

Сподіваюсь на мудрість усіх сторін. Дуже важливо, щоб робота над доопрацюванням 7 статті стала прикладом взаєморозуміння, поваги та відповідальності для усього українського суспільства.

Оригінал

Освіта.ua
02.11.2016

Популярні блоги
Сергій Колебошин: PISA як точка відліку, а не паніки Результати PISA для багатьох виявилися шоком і «зрадою», хтось насміхався, комусь взагалі нецікаво
Семен Єсилевський: скільки вкладати в освіту? Україна належить до країн, де не простежується залежність якості освіти від витрат на неї
Ігор Лікарчук: конкурсна машина працює Чи потрібний державний конкурс «Учитель року» взагалі? А якщо потрібний, то для чого?
Микита Андрєєв: про проєкти двох цікавих документів Наївно було думати, що зі зміною влади зміниться спосіб мислення менеджменту середнього рівня
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вера
Дети не понимают укр.яз., документов МОН, читают, но не понимают. Прочтите комменты детские---http://osvita.ua/school/52338/.....Задают массу вопросов МОНу. Получается пишите так Листы, что люди не понимают? Возникает вопрос: владеете ли сами укр.яз? Где ответы МОН на комменты?
с Буковины (Черновицкая область)
Мы понимаем, что достали всех своими коментами. Но жить без надежды на лучшее, это еще хуже. ОЧЕНЬ ПРОСИМ ЧИНОВНИКОВ. ОБРАТИТЕ КТО-НИБУДЬ ВНИМАНИЕ НА КИЦМАНЕЦКИЙ РАЙОН. ИМЕННО - ОТДЕЛ ОБРАЗОВАНИЯ. ЗДЕСЬ ДЕЙСТВИТЕЛЬНО ХОТЯТ НАУЧИТЬ ЖИТЬ ЗА ВАРВАРСКИМИ ЗАКОНАМИ. ДОДАЕМ ССЫЛКИ. ЕСЛИ НАЙДЕТЕ ВРЕМЯ ПРОЧИТАЙТЕ. БУДИТЕ ШОКИРОВАНЫ. / http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=82738 /, / http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=82536 /, / http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=82262 /, / http://bukinfo.co /m.ua/show/news?lid=81616 /.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!