Популярні блоги
Є. Кравченко: невже наявність іспиту гарантує знання? Треба створювати не іспити, а систему нормального патріотичного виховання у школах
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Потрібно піднімати професію педагога на вищий рівень, дати гідну зарплату-щоб нове покоління хотіло стати вчителем чи вихователем,щоб це було престижно.Інакше вчителі на уроках не зацікавлені навчити,а в поза робочий час репетиторствують-заробляють...бо на зарплату педагога сім"ю не прогодуєш і не одягнеш.
Олена
Все точно. Та у мене виникає сумнів, чи хороший вчитель і так навчить. Не дадуть. Та незабаром таких не буде.
Родион
ЦИТ: "Щиро вірю, що хороший вчитель не залишиться поза школою. А ви?" А я не вірю. Якщо залишаться теперішні відділи освіти з начальниками 60+, для них "хороший вчитель" нічого не значитиме. Гроші, зв"язки, соціальний статус, кумовство приведе в школи тих що ЗНО 100 з маленьким +.
Анна
Коментую цитату: "Що буде з реформою і її наслідками, побачимо тоді, коли цьогорічні першокласники закінчать одинадцятий (чи тоді вже дванадцятий) клас." За цей час може відбутися ще декілька реформ (так вже було) і невідомо чи теперішні першачки довчаться до 12-го класу, чи знову буде 11. Повірте, що вчителям ці освітні викрутаси ой як вже набридли!
Lena Sim
Что добавить. все написано очень точно. Не знаю. кто будет учить наших детей уже через 10 лет
Татьяна
Спасибо за честную статью! Образование действительно нуждается в реформировании. Только, на мой взгляд, надо начинать с другого: обеспечить достойную зарплату преподавателям и учителям и... обеспечить достойными учителями школы и вузы.
Ірина
Як і більшість авторів коментарів, підтримую кожне слово!!!!! Дякую, пані Ольго!
Світлана
"хороший вчитель і так навчить...". Навчить, зі зв’язаними програмами руками, з закритими новими підручниками очима, з забитою думками "як дожити до зарплати" головою і вухами, які не встигають чути всього, що ти "повинен". Освіта нагадує велосипед, де в кожному колесі по 3 палиці, а вчителі крутять цю шайтан-машину, аж іскри летять, а потім пишуть звіти як крутилось в цьому місяці.
Лилия
Руйнація і профанація освіти почалася, коли виявилося, що вчителі не "навчають", а "надають освітні послуги". З еліти суспільства, його світлого розуму, з професії, яку всі поважали, вчитель перетворився на прислугу, на обслуговуючий персонал. Послуги надають перукарі та манікюрниці у салонах , закрійники в ателье, швець у майстерні і вчитель у школі. Все гарно, всі рівні. Ні в якому разі я не принижую працівників ателье, салону, чи майстерні, їх праця дуже не легка, я так не вмію, то й користуюся їх послугами. Але мені здається, що надавати послуги і навчати (а щей навчити), це різні речі!
Ірина
Дуже дякую, за статтю. Шановні колеги, скоро педради. Слід піднімати це питання. Учитель в нашій країні незахищений ані юридично, ані соціально, ні морально, ні матеріально. Це - маймит!
Лариса
Все закінчиться обговоренням колег. Вчителі на місцях ніякого рішення не приймають, вони лише виконавці всього того, що їм спустять " згори"....
Коментувати
Катерина
Підтримую кожне сказане слово,сама б краще не написала. Скільки років нищать освіту,а вона виживає,то треба зробити так,щоб їі ,як ви сказали,поховати. Всі вважаються настільки компетентними,щоб вчити вчителя і контролювати його,а навчати власну дитину- не виходить,легше принизити вчителя при дитині (і з боку адміністрації теж).
Людмила
Підписуюсь під кожним словом! Додайте до цього повне руйнування професійно-технічної освіти, яка через кілька років зникне. А наших уже підготовлених мікробіологів, айтішників, інших "технарів", яких держава вивчила за бюджетні гроші із задоволенням забере Захід.
яна
а де можна почитати текст змін в галузі освіти?
учитель
Для яна: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/08/22/111111117687645634596346341111222222222222345/
Родительское око
Все погано і пропало.....батьки погані всі сидять по ресторанах а ми це прекрасні вчителі вчимо їх діток читати рахувати а вони приводять дітей які букви не знають не рахують.....жах!!!!!хорошому вчителю нічого боятися батьків і їх контролю, хороший вчитель заодно з батьками!!!!але в одному авторка права що програма і так не складна, просто складність в тому що її діти засвоюють вдома ввечері а не на уроці - це батьки дітей навчають читати і рахувати перед вступом до школи,це батьки вчаться влітку таблицю множення малюють ліплять і т д вам залишається бути уважними до дітей і розвинути в кожному здібності і не червоною ручкою а новими методами а ми батьки пильнуватимемо щоб ви не схилити на шляху до європейських стандартів!!!!!!!
Natali
Так і повинно бути. Якщо батьки зацікавлені у розвитку своєї дитини, вони повинні їй допомагати в усьому, а не спихнути все на садочки чи школи, мов ми родили, а ви виховуйте
Коментувати