Віктор Громовий: не ображайте "веселих трійочників"

Нічого страшного не відбулось: в педагогічні університети прийшли "веселі трійочники"

Віктор Громовий: не ображайте "веселих трійочників"

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Громадськість України дуже болісно сприйняла звістку про те, що на педагогічні спеціальності українських ВНЗ вступають ті абітурієнти, у який зафіксований найнижчий рівень якості знань.

Про це в ефірі Громадського повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич:

"У мене є дуже погана новина, це черговий доказ соціального статусу вчителя. У нас абсолютно низькі порогові бали при вступі на педагогічні спеціальності. Виходить, що ми втягуємо тих абітурієнтів у педагогічні ВНЗ, хто знаходиться у самому кінці рейтингу".

Саме після цієї репліки пішла хвиля "всепропальства".

Хочу запевнити, що нічого страшного не відбулось: в пед. університети прийшли "веселі трійочники". Значно гірше було б, якби прийшли закомлексовані ботанки. :).

Україною правлять трійочники - хіба ви цього не знаєте? І не треба їх тепер "щемити" в пед. університетах! 

Пед. університетам треба діяти за принципом: "Я его слепила из того, что было.... а потом что было то и полюбила". Студентам першокурсникам треба внушати, що тільки на них надія, що вони - майбутнє нашої освіти, і ми в них віримо.Так ми створимо ефект пророцтв, які самореалізуються.

І до відмінника і до трійочника – треба ставитись з однаковою повагою. Хто зна, може хтось із сьогоднішніх "веселих трійочників" пройде шляхом своїх "попєрєдніков" і стане новим Янук...(тьху,тьху, тьху!) ... новим Біллом Гейтсом, Томасом Едісоном чи Сергієм Корольовим?!

P.S. Не висувайте версії про те, що я захищаю "своїх". :) Ботаном не був, золотої медалі не мав, але в шкільному атестаті з усіх предметів стоять "п'ятірки".

Оригінал

Освіта.ua
04.08.2016

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пенсіоне
Україною правлять трійочники, але світ створюють і змінюють істині відмінники – генії. Як сказав С.Ждобс: «Нескінченність – не бар’єр, не межа для еволюції». Трійочники, в силу своєї природної обмеженості не можуть перейти через бар’єр прокляття нескінченності, який захищає творчу людину від чиновників та політиканів. Ми є свідками того, як сучасні технології без жодного пострілу розвалили СРСР. В найближче десятиліття ми будемо свідками підсилення ролі нової об’єднуючої соціум категорії – інформації, що приведе до глобалізації і границі між країнами зникнуть для відмінників.
Пенсіоне
Більшість жителів СРСР і так в своїй масі пройшли мимо культури, технології, науки ХХ століття. Трійочник ніколи не зрозуміє, якщо йому не підказати, краси в єдності музики, руху, емоцій Баришнікова-Синатри. В країні трійочників, Сікорський працював би в шарашці, а не на своєму підприємстві. Трійочник не може навіть зрозуміти, як працює автомат перекосу гвинта гелікоптера, тим паче його створити першому. Трійочники навіть атомну бомбу вкрали.
Пенсіоне
Сучасні технології дозволяють людині взаємодіяти з набагато потужнішими явищами, ніж атомна бомба. Трійочник ніколи не зрозуміє того, що сказав одного разу відомий політик-президент: «Є речі важливіші за мир». Україною правлять не трійочники, а лихварі. Це можливо тому, що більшість українців не видавили з себе раба, сформованого соціалістичним соціумом. Жаль, що як в епоху СРСР, ми знову знаходимось на узбіччі сучасної технологічної революції і еволюційного прогресу.
Коментувати
Вчителька з мікрорайону :
До речі, мені одній здається, що педагогів та педагогічні ВНЗ завідомо принизили? Якщо переглянути рейтинги вступників на сайтах ВНЗ, то там видно, що з низькими балами мають абітурієнти лише на окремих спеціальностях і в окремих ВНЗ. А на всю країну і на увесь світ заявлено, (ВДУМАЙТЕСЬ!) -"У нас абсолютно низькі порогові бали при вступі на педагогічні спеціальності" (с) Не на "ДЕЯКІ" або "ОКРЕМІ" до окремих ВНЗ, а узагальнено - "НА ПЕДАГОГІЧНІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ". Почувши таке, пересічний громадянин, який не вникає у суть справи і не поквапиться переглянути реальну картину, так і сприйме - ВСІ МАЙБУТНІ ПЕДАГОГИ - ТУПІ. От я переглянула, більшість педагогічних спеціальностей мають високі прохідні бали і , відповідно, на них пройшли діти з досить високими балами, далеко не трійочники, мінімум 160 за перерахунком ВНЗ. Я впевнена, що публічна людина, а тим більше сам МІНІСТР ОСВІТИ, має висловлюватись більш точно і обережно, аби ще більше не дискредитувати і так занедбаних державою вчителів.
Просто учитель
"Україною правлять трійочники"... Тільки давайте не будемо забувати, що на цих "веселих трійочників" працюють цілі інститути, купа іміджмейкерів, піарщиків, PR-технологів і ще купи прихвостнів. Учитель собі такого дозволити не може. Учитель сам собі режисер і на всі руки майстер. Він має бути, насамперед, інтелігентною людиною. І однією з найважливіших його якостей повинна бути грамотність.
Наталья
И сайт МОН не мешало бы обновить, чтобы получить информацию к новому учебному году
Наталья
Извините, крик души!! За цифрами ЗНО министерство не видит ученик и учителя, зато поет о личностном подходе. Учителя плохо учат? А кто задумался о том, что у УЧИТЕЛЯ (если у него нет богатого мужа или жены), никогда, в силу бедности, нет отпуска!!!!. Официально - есть, но фактически многие учителя, да и я (хоть уже и пенсионного возраста) ищем работу на лето, чтобы семью прокормить, молодым за квартиру заплатить (сейчас - это половина мизерной зарплаты), одеться, чтобы не так было стыдно перед детьми и родителями, на огороде пашут. Барменами, официантами работают ( иногда у родителей учеников). Во вам и престиж профессии, а еще нужно ноутбук купить, да бумагу, да желательно ксерокс домой, да за интернет заплатить. А культурная программа для учителя в основном в году - учеников в кино-театр повести, да поездку организовать, потому что своей зарплаты на это не хватает, да терпеть иногда унижения от учеников и родителей, ведь только у них есть права, а учитель - существо бесправное, социально ничем и никем не...
Наталья
ВОТ ВСЕ КРИЧАТ, ЧТО УЧИТЕЛЯ ТАКИЕ-СЯКИЕ, СОПРОТИВЛЯЮТСЯ НОВОМУ, что растут дети новой формации, дети индиго и т.д., а кто это учитывает при поступлении??? У нас есть дети, которые могли бы быть учеными в какой то области, например, великолепные физики-математики с нестандартным мышлением, но языки и история для них - бич, ну не даются на высокий балл. Кто это учитывает при поступлении? У нас есть учитель от Бога - физик, но на экзамене (!, старая система приема), по физике получил ПЯТЬ (преподаватели были поражены его логике, мышлению, знаниям), а по языку получил два, но видя его гениальность, его приняли в ВУЗ, ТАКИХ ФИЗИКОВ, КАК ОН, ЕЩЕ ПОИСКАТЬ, его ученики и в олимпиадах блистали, и сейчас уже профессора, и за рубежом работают. А при сегодняшних ЗНО такой уникальный человек остался бы за бортом, он и его учителя получили бы порцию унижения...А это талант физика и учителя действительно с БОЛЬШОЙ БУКВЫ, талант от БОГА. Кака говорят, дайте нам точку опоры, и мы перевернем мир
Наталья
УВАЖАЕМЫЕ, ДА КАК ВЫ НЕ ПОЙМЕТЕ, ЧТО ЕСЛИ УЧЕНИК И ЕГО РОДИТЕЛЬ НЕ ЗАИНТЕРЕСОВАН В УЧЕБЕ (ЕСТЬ СВОЙ БИЗНЕС. а ПОСМОТРИТЕ, СКОЛЬКО ОБЪЯВЛЕНИЙ ДАЖЕ НА САЙТЕ МОН ОБ УЧЕБЕ ЗА ГРАНИЦЕЙ БЕЗ СДАЧИ ЗНО, ЕСЛИ УЧЕНИК И РОДИТЕЛЬ ИЩУТ, ГДЕ МОЖНО БОЛЬШЕ ЗАРАБОТАТЬ), ТО КАК УЧИТЕЛЬ НЫ ВЫКЛАДЫВАЕТСЯ, ТО НИЧЕГО НЕ ВЫЙДЕТ. КАК ГОВОРЯТ, ИГРА В ОДНИ ВОРОТА НЕ БЫВАЕТ. у МЕНЯ ЕСТЬ УЧЕНИКИ, У КОТОРЫХ И БЕЗ РЕПЕТИТОРОВ ОЦЕНКИ 10-12 БАЛЛОВ, И ТЕ, У КОГО ЕЛЕ-ЕЛЕ 4-6. я ЧТО, НЕ В ОДНОМ КЛАССЕ РАБОТАЮ???? ХВАТИТ ГНОБИТЬ УЧИТЕЛЕЙ!!! а МИНИСТЕРСТВУ НУЖНО ПРОДУМАТЬ ГРАМОТНУЮ ПОЛИТИКУ, КУДА ПОЙТИ ДЕТЯМ СО СЛАБЫМИ (НА ДАННЫЙ МОМЕНТ ЗНАНИЯМИ), БЫЛИ БЫ У НАС НОРМАЛЬНЫЕ УЧИЛИЩА, КОЛЛЕДЖИ (БЕЗ ЗНО), РЕБЕНОК БЫ МОГ ПОЛУЧИТЬ СПЕЦИАЛЬНОСТЬ И БЫЛО БЫ ПОТОМ ЖЕЛАНИЕ, МОГ БЫ УЧИТЬСЯ ДАЛЬШЕ. А ТАК КУДА ИДТИ ПОСЛЕ ШКОЛЫ? МЕСТИ УЛИЦЫ ИЛИ ЗА ПРИЛАВОК НА РЫНОК??? а ТЕПЕРЬ СКАЖИТЕ, ГДЕ ТЕСТИРОВАНИЕ В ВУЗАХ (НЕ В ШКОЛАХ), СПЕЦИАЛЬНОЕ ТЕСТИРОВАНИЕ НА ПРОФПРИГОДНОСТЬ, ВЕДЬ ДЕТИ ЧАСТО И НЕ ПОНИМАЮТ, СПОСОБНЫ ЛИ ОНИ К ЭТОЙ ПРОФЕССИИ, КОТОРУЮ ВЫБРАЛИ.
Вчителька з Волині
До речі, наші діти мають високі успіхи з навчання. Вони поки що не визначилися, які професії хотіли б здобути, але сказали, що точно не будуть учителями. Молодший син якось дуже влучно охарактеризував нашу роботу: "Відповідальність величезна, а зарплата "манііііпусінька."
Вчителька з Волині
І я, і мій чоловік - учителі. В свою роботу вкладаємо багато сил, часу і значну частину грошей із наших зовсім невеличких зарплат. Адже матеріали для роботи на уроках, комп’ютер, нові картриджі, фарби для принтера, папір, оплата інтернету - усе з наші кошти. Та і на ремонти класів здаємося нарівні з батьками. Чому? Тому що тоді можемо спокійно дивитися батькам у очі і не вважати себе якимось вимагачами. Час іде. Діти підростають. І що ми маємо? Невеличке житло, куплене ще давно за "перепиті" на весілля гроші. Ні машини, ні нормального відпочинку влітку. Протягом літа доглядаємо наш город і сад, то хоч маємо більш-менш нормальне харчування. Нещодавно моя добра приятелька, яка вже більше 10 років проживає в США, дізналася про наші зарплати і ... запросила мене із сім’єю переїхати до них. Поки що нікуди їхати не хочу. Але підростає старший син. І що ми зможемо дати своїм дітям, коли і так ледь зводимо кінці з кінцями?
Шиншилла
Почему Гриневич удивлена, я не могу понять? Разве с высоким рейтингом пойдут в педин, после которого можно заработать лишь на хлеб и проезд в трамвае? Профессия-то непрестижная, об этом мне даже сказал один мой тупой и ленивый ученик.
то какого лешего
поют о том,что в пединституты идут дети с низкими баллами.Будут учить весёлых троечников математике.--И вообще, какого чёрта учителям мозг парят о низких результатах учеников. --- Ставить Р Е А Л Ь Н Ы Е баллы за Р Е А Л Ь Н Ы Е знания и не париться. На, значит на, единица, значит единица. А то достали своими стремлениями высоких рисованных баллов
Світлана
Тьху, а ми переживаємо за програми, підручники, ЗНО, нормальний рівень української освіти, як навчитись викладати по-новому, як пристосувати дітей до змін у потребах суспільства. Туди його к лиху все, розслабляємось. Будемо веселими педагогами, з відмінника до трієчника спуститись легше, ніж їм піднятись. Готуємо трієчників і хай весь світ позаздрить. Юххууууу!!!
Елена Онищенко
У дітей перед очима кожен день людина, яка гарно навчалась у школі. І що вона має за свої відмінні знання? Злиденну зарплату, всі принижують, кожен опускає нище плінтуса. То хто піде в школу працювати?
Ivan
Специфіка педагогічноі роботи вимагає високоінтелектуальних спеціалістів. Трійочники ними стають лише як рідкісне виключення
Вчитель
Хто сам погано вчився, той і вчителем поганим буде! А почуття гумору - це прекрасно.
Анаско
До речі, мій чоловік теж трійочник, а має 1000$ ? А я вчителька мікрорайону нашого з червоним дипломом пед інсатитута.
)))
Для Анаско: як сказав прем*єр сусідньої держави: "Меня часто спрашивают по учителям и преподавателям. Это призвание, а если хочется деньги зарабатывать, есть масса прекрасных мест, где можно сделать это быстрее и лучше. Тот же самый бизнес"
Коментувати
Анаско
Я вчила трійочника-двійочника, а зараз мій чоловік працює на нього за 1000$ в його компанії. Учень пройшов шлях від робочого до генерального директора. Отак! Всі відмінники -невдахи в житті, або на роботі. більшість у школі.
Родион
Вікторе, Вам дуже буде весело, коли через 5 років дівчинка, весела трієчниця, яка отримала на ЗНО з фізики 100 балів читатиме фізику Вашим дітям чи внукам? Це ж не державою правити... За статтю прийміть мій величезний мінус.
клякса
С юмором подошел автор, уважение ему. Что толку возмущаться сим фактом образования, еще Ликарчук честно заявил про это. Министр и то не унывает, принимает "меры" по сокращению и кого бы вы думали? - пенсионеров. Очень "умный" подход.
Пенсіонер
Трійочник не буде працювати за копійки, знайде собі краще місце. Поки що відмінники працюють як лохи, цим руйнуючи і освіту і всю державу, якою правлять лихварі (ростовщики).