Ігор Лікарчук: «дива» із електронним вступом

Керівникам системи вищої освіти в МОН потрібно визнати проблему, вибачитися перед людьми і оголосити про відставку

Ігор Лікарчук: «дива» із електронним вступом

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Щойно в ТСН побачив сюжет про «дива», котрі відбуваються із поданням абітурієнтами документів в електронному вигляді для вступу до ВНЗ.

Мені дуже прикро, що так відбувається, бо електронна система вступу - це дуже важливо, перспективно і, головне, зручно для всіх. Як людина, котра багато разів перебувала в ситуації, розвиток якої міг би піти точно таким шляхом, упевнений, що суть проблеми не лише у техніці чи мережах. Тут - елементарна нездатність посадовців МОН планувати, прогнозувати, управляти, контролювати…

Тобто, здійснювати елементарні управлінські функції. У першу чергу йдеться про керманичів системи вищої освіти в МОН? На їхньому місці, я на брифінгах і прес-конференціях не плів би кошелі, а визнав проблему, вибачився б перед людьми і оголосив про свою відставку. Але на те потрібно мати мужність і совість.

Оригінал

Освіта.ua
14.07.2016

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
gera
Уважаемый Игорь, это следствие знаний учащихся по предмету "информатика" та инших. Все это давно видели и молчали, скрывали, завышали, проводили реформы бесконечные, заменяли учебники - авторов, но темы-то те же оставались. Не обновлялось содержание учебников, а лишь РАСШИРЯЛИСЬ буквами темы, что затрудняло детям понимание СУТИ Темы. Обратила внимание, что ни директор школы, руководитель, то часто начальная школа Вуза. И та далее, ...
Михаил
Противно. Завжди пробуємо шукати винних, особливо минулих. Потрібно совок викорінювати- хтось винен- у спорті суддя, у знаннях лікарчук, тепер совсун чи гриневич. Лікарчук був на ЗНО 2015, таких проблем з реєстрацією не було. Напевно комусь з чиновників не догодив, завели справу. А може потрібно просто вчитися та отримувати високі бали, можновладцям зрозуміти, що при докладах про роботу систем ім просто брешуть, вступникам- використовуючи гаджети після реєстраціі виходити з системи (періодично гаджети автоматично перевіряють, тобто завантажують сервери).тобто повинна бути культура спілкування та користування інтернетом.
Ніка
А може, це сам Лікарчук має там якісь" щупальця" в МОН, які зараз роблять шкоду? Скільки можна поливати брудом теперішнє керівництво? Аж страшно, що такий чоловік очолював ЗНО. Не просто так вас, пане Лікарчук, зняли з посади. Дайте людям накінець-то спокійно працювати і розібратися в проблемах. Ваші негативні коментарі уже в печінках сидять.Ну, скільки можна?
АБВ
Для Ніка:
АБВ
Для Ніка: в минулому році робота команди пана Лікарчука була налагоджена відмінно, електронні бази працювали і діти, які ДІЙСНО мали знання отримали можливість вступити до вишів які вибрали. Моя дитина отримує освіту ту яку хотіла і там де їй схотілось. Таких проблем як зараз я читаю в коментарях не було і близько. У нас теж виникла невеличка складність з електронним реєструванням, але програміст ліквідував її зразу після дзвінка, а не розповідав що це не його проблема як я читаю в коментарях цього року.
Віта
Для Ніка: Лікарчук профі своєї справи. Дійсно, в минулому році все було налагоджено відмінно, а зараз ні результатів ЗНО окремо за предмет, все заїдає, нічого не зрозуміло. Анархія якась та й годі. Здається , принциповість Лікарчука дійсно комусь дуже заважала.
Коментувати
сигураль
Чудові поради від людини, проти якої порушено КРИМІНАЛЬНУ справу за грубі порушення під час ЗНО?
Василина
Для сигураль: ніяких порушень виявлено не було. Людину звільнили, бо не добавив балів за ЗНО дітям ,, потрібних,, людей.
Коментувати
ТАРАС
ВИ ДУМАЄТЕ, ЩО ТІЛЬКИ ВІН І КОМАНДА МІНЯЛИ ЗНО? А ПІСЛЯ ЗНО, ЩО, НЕ МОЖНА ЇХ ЗМІНИТИ В СИСТЕМІ ВСТУПУ? ТА ТУТ ЦІЛА МАФІЯ!!!!!!!!!! І ЗАРАЗ ОПОЛЧИЛАСЯ. __ А МИ ВАМ СДЕЛАЄМ!!!!!!
Светлана
Есть большие сомнения, что база заработает и через неделю. Они до сих пор не понимают как будут считать заявления: по специальностям, факультетам или специализациям...????
Лол
Для Светлана: а факультеты тут вообще причем?
Anna
что блин? что считать, зачем считать??
Коментувати
Лол
Лол, он бы на месте текущей верхушки МОН вел бы себя точно так же
sdfds
пускай сначало исправят это безумство а потом в отставку идут , и Ликарчука туда же