В. Бєлий: ЗНО з англійської для всіх посилить мотивацію учнів

ЗНО з англійської для всіх у рази піднімало б мотивацію до вивчення мови на гідному часу рівні

В. Бєлий: ЗНО з англійської для всіх посилить мотивацію учнів

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

ЗНО з англійської для ВСІХ: потім як ніколи? Головне, щоб не завтра.

Попри те, що КОЖЕН український школяр вчить англійську протягом СЕМИ років поспіль, задля чого витрачаються величезні бюджетні кошти, а запроваджувати обов’язкове для всіх ДПА/ЗНО виявляється якби негуманно. Учні та дорослі, мовляв, до того не готові.

АЛЕ ЯК ТАКИЙ ХІД МОЖЕ СПОТВОРИТИ ФАКТ РІВНИХ УМОВ ДЛЯ ВСІХ?

Завдання ж точно не будуть архіскладними і дай, Боже, щоб випускник продемонстрував. що володіє хоча б БАЗОВИМИ елементарними індикаторами мовної підготовки. Не проблема поставити два-три завдання високого рівня для деяких і ВСЕ - сегмент вивчення англійської почне стрімко розвиватися, бо суспільний важіль значимості мовної компетентності особи - це вам не її реакція на заклики, від яких у нього фактично нічого не змінюється.

ЗНО з англійської для ВСІХ, навіть, у неповній версії у рази піднімало б мотивацію учнів до вивчення англійської на гідному часу рівні.

Відкладеним "є хорошим лише сир" кажуть у народі. Мова про те, що повну версію можна вводити і через декілька років, але ж так було б вже на значно кращій основі ніж за умов теперішнього статус-кво.

Якось іноземні експерти з успішної країни казали: "Ви замість поступово розвиватися до кращого стану весь час сидите на маргінесах і все готуєте ідеальну початкову основу щоб було все і відразу, як у тих націй, котрі до такого йшли роками крок за кроком".

Оригінал

Освіта.ua
04.07.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
bela
Товарищ Белый, ваш сертификат знания английского языка сюда - на сайт. Вопрос, вы сами знаете английский?
Alla для Юлии
Страдать? А когда хороший кибернетик попадает на работу в Кембридж,плохо зная английский,он(а) страдает?Или как?Иностранный,но Н Е одно лишь аглицкий,знатьлучше - так спокойнее В Ы Е Х А Т Ь из этого непотребства.Выехать, В Ы Б Р А В родину своим нерождённым детям. Не здесь же оставаться? А без языка куда хорошему математику податься? Только здесь.Только в чёрном теле.
bela
Для Alla для Юлии: гыгы, смешали украинское ЗНО и Кембридж ... Добре повчив англiйську в школi i поiхав в Кембрiдж... Насмешили
не начните икать от смеха,
Для bela: даааавняя история).Английский в школе,потом в ВУЗе, потом работа,а уж после-Англия.В смысле-там работа.А проблема с языком была.То есть-математикам иностранный необходимо учить более усиленно,поскольку-а куда без него.Ни вАнглию,ни в Америку,ни в... О,а в Германию английский прокатит?Или лишь с немецким на работу возьмут?
Anna
Для программиста очень важно знать английский, не обязательно Кембридж но есть миллионы международных компаний которые готовы взять не глупых украинцев со знанием языка к себе на работу. Без англ выполняя ту же работу будете получать раз в 10 меньше.
Коментувати
тов. Титаренко
Да Вы посмотрите программы обучения этого английского!
Юлія
ми забуваємо про те, що у деяких дітей нема здібностей до вивчення мов. якщо дитина - гарний математик, а в неї проблеми з іноземною, то до вишів вона не вступить. чому такі діти мають страждати?
маша
Для Юлія: математика и английский взаимосвязаны, оба предмета логичны.
Наталія
Моя дитина має 12 з математики і ледве 7 з англійської мови. Ну не дається йому цей предмет. А ще за 4 роки початкової школи 3 вчителя з мови змінилося. Мріє про технічну освіту. Погоджуюся, що без англійської мови в сучасному світі аж ніяк не можна. Але ж не заставляти її вивчити через ЗНО, це повний абсурд. Спробуйте радикально змінити підхід до вивчення іноземних мов. Бо той, що є не дає ніяких позитивних результатів.
Учитель и мама
Как учитель английского с семнадцатилетним стажем и мама могу сказать , что те, кому даётся математика также легко могут понять английскую грамматику, т.к. она логична, почти, как формулы по математике, только подставляй слова. Вопрос может быть только в лексике, но словарный запас нужно увеличивать путём запоминания, впрочем и формулы по математике и физике тоже нужно запоминать. Обычно дети слабые в других предметах , слабы и в языках, потому что изучение языка - это тяжелый труд, а трудиться не все хотят. Однако, нужно признать в этой неудаче и роль учителя, но это можно поправить либо путём занятий с репетитором либо на курсах.
Коментувати
unforgiven
Зазубрив. Здав. Забув. Ось і вся мотивація... Взагалі, скоро світом будуть правити народу Сходу, англійська мова втратить популярність.
Тася
Ні нормальних програм, ні підручників, ні необхідної кількості годин. Підручник для 7-го класу прийшов лише в березні, для 10-11 кл. взагалі немає. Попробуйте, пане Володимире, змотивуйте учня сільської школи.
Макс
Згоден з автором.ЗНО з англійської мотивуватиме і вчителів, і дітей, і батьків.А інакше ми не зрушимо з мертвої точки
Оксана
Дебільна стаття. Мотивувати за допомогою обовязкового ЗНО. ХА-ха! Ми мотивуйте, щоб я за зарплату лікаря сільскої амбулаторії могла відправити дитину в мовний табір закордон, де б вона підняла рівень англійської, а не пахала на городі, щоб не вмерти з голоду. Навчити не вміють, а тільки б ЗНО обовязкові вводили!
Anna
Для Оксана: они делают все что можно сделать не имея денег для повышения уровня знаний англ в стране. У них тупо нет денег повышать зарплаты всем людям страны, у них нет денег повышать зарплаты учителям чтобы туда шли более умные люди. Все что они могут это заставить людей готовиться к обязательному ЗНО самим: репетиторы,курсы, лагеря или же самостоятельно изучение.
Коментувати
терміново
потрібно вводити ЗНО з математики, історії України та залишити мову. Якщо вже мова про терміновість. А взагалі на ЗНО варто виносити всі ключові предмети шкільного курсу. І тоді мова не зайде про окрему іноземну. Всі, отже -всі. І всі - о б о в * я з к о в і. Так, тоді мова піде про сором, але і через це варто пройти країні.
Anna
Для терміново: так уже ввели зно для математикиукр истории обязательным. Еще бы туда на выбор биологию поставили и вообще хорошо было бы. А язык очень важная вещь сейчас, нужно повышать уровень знаний англ в стране
Коментувати
Вадим Мендерецкий
Дуракам з МОН вечная память... почему английский, а не китайский? Скоро английский не будет официальным даже в ЕС... Бєлий, то на хрен он тогда нужен?
_Summertime_Sadness_
Для Вадим Мендерецкий: может потому что английский - международный язык всех сфер человеческой деятельности?
Коментувати
Іра
Абсолютно не згодна з автором. У світі цінуються точні науки. А наші хай з англійською на всі спеціальності поступають. А потім у вишах, де потрібні знання з хімії- біології-фізики, хай дивляться баранячими очима і "спікають". А слабо вивчити ангілйську в школі без обовязкового ЗНО. Ні хай батьки наймають 5 репетиторів, наприклад для вступу в медичний(українська, біологія,хімія, математика і ще англійська) і що "зуби на полочку". Всі прекрасно розумієте, що з нашою школою ні одне ЗНО не здасиш на бали прохідні на державне без репетитора. А сільські випукники по-вашому хай взагалі без атестата залишаються, навіщо їм вища освіта.
мама
Для Іра: нет, нет... пусть сдают, вот смеху то будет, моему 10 ку учитель ставит и то только двоим из группы( английский), а случаем попали к репетитору так она и 8 ку не даёт, говорит каша вголове, навыков нужных нет, хорошочто вовремя обнаружили, теперь коплю на занятия в новом учебном году, это ж и по другим предметам такое может быть.
Тася
Мамо, а в не думали, що репетитор ціну собі набиває. Вчитель просто так не поставить 10 балів. Напевне, ваш репетитор ніколи не працював у школі і не знає критеріїв оцінювання.
Anna
Для Ира: ну если они не могут на проходной самостоятельно выучить (вспомним что проходной у нас вообще на уровне угадывания, то есть ничего не зная угадать можно) то им не нужно высшее образование, пускай в ПТУ идут. А нормальную работу в этой стране можно получить только в международных организациях, где без англ ну никак не берут, даже офигительного физика, математика или химика
Коментувати
валентина
ЗНО з англійської мови потрібно терміново, стимул і мотивація одночасно, а також включати в перелік предметів при вступі до ВНЗ , тоді можливо ситуація зміниться. Ніхто не відміняє профільних предметів на конкретні спеціальності, та пора вносити пріорітети в навчання. Так ми ніколи не зрушимо з мертвої точки. Потрібно мотивувати вивчення мови якщо ми вже прямуєво в Європу, а не тупцюємо на місці і ніби щось робимо. Навчання в європейських вишах автоматом передбачає знання декількох мов, пора це усвідомити.
Olga Kotlyachkova
Для валентина: Повністю підтримую!
Коментувати
Ольга
Ну, що ж... Ще одна стаття витрат на репетиторів... І ще одне глибоке розчарування для викладачів фізики-хімії-біології... Чхати учні тепер будуть ще голосніше на ці предмети