В. Бахрушин: PISA - порівняння України з іншими державами

Участь в порівняльних дослідженнях надасть змогу побачити реальний стан нашої освіти

В. Бахрушин: PISA - порівняння України з іншими державами

Автор: Володимир Бахрушин, головний експерт групи "Освіта" Реанімаційного пакету реформ.

Участь України в міжнародних порівняльних дослідженнях якості освіти - необхідна для того, щоб ми чітко бачили стан нашої освіти, проблеми, які треба вирішувати.

ЗНО, особливо до 2015 р., давало змогу порівнювати лише результати абітурієнтів всередині України.

PISA, TIMSS, ... - це порівняння України з іншими державами. Запроваджений на минулорічному ЗНО за ініціативи І. Лікарчука експертний поріг "склав - не склав" став важливим кроком до отримання більш об'єктивної інформації про реальний стан освіти в Україні. Хоча деякі з експертів намагалися маніпулювати існуючими проблемами для того, щоб максимально його занизити.

А дехто ззовні і зараз звинувачує ЗНО та його ініціаторів у руйнуванні освіти і створенні перешкод для вступу до вишів дітям, які з об'єктивних (чи суб'єктивних) причин припинили вчитися ще у початковій школі.

Сподіваюся, що участь України в міжнародних порівняльних дослідженнях надасть змогу всім побачити реальний стан нашої освіти і необхідність вжиття швидких, хоча і не популярних та болісних заходів для подолання кризи.

Оригінал

Освіта.ua
01.07.2016

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Pasufik
Головною метою школи має бути підготовка людини до життя та праці, того виду діяльності для якого вона створена від природи. Ну не буду я лікарем, бо дуже боюся крові. Не буду юристом, бо там треба постійно брехати. І не буду боксером, бо бити когось до крові мені огидно. Є чимало видів діяльності людини де вища освіта не є вирішальним чинником, але ми продовжуємо поширювати цей міф, аби полоскотати марнославство людей. Ми втратили скромність, стали чванливими і лицемірними, істинні цінності почали підміняти сурогатними і видавати їх за істину. Щонайменше 30% українських вишів - це контори по зароблянню грошей ділками від освіти, які використовують наше марнославство. Якісно обладнаний коледж з його 50% програмою практичних занять за три роки дає більше, ніж будь-який однотипний ВНЗ. Якісна вища освіта дуже дорога, тому її у нас так мало. Держава, у якій 70% ВВП знаходиться в тіні не зможе забезпечити її якість і в цьому винні усі ми, бо дозволяємо цьому діятися у нас на очах.
Просто учитель
А может что-то стоит сначала предпринять для улучшения качества образования, а не сразу мордой в грязь. Каждый, имеющий отношение к образованию, может спрогнозировать результат. Зачем выносить сор из избы. У нас много умных детей, но общая масса не имеет мотивации. Давайте думать...
unforgiven
Якісна освіта - це школа там, де є діти!!! Це потужне матеріально-технічне та методичне забезпечення навчально-виховного процесу!!! Результати ЗНО нічого не говорять, вони не запорука успішної кар’єри в Україні. Високооплачувані професії (такі як суддя, прокурор, бізнесмен, народний депутат, податковий інспектор...) не вимагають високих знань, а лише початкового капіталу і вміння авторитетно грабувати власний народ. Ніяка PIS..A тут не допоможе!!!
Андрей Козак
В TIMSS украина уже участвовала. Чем это помогло? И так понятно что у нас все плохо.
Владимир, а что,
сейчас не видно реальной ситуации в образовании? Что,исследования дадут видение путей выхода из ситуации при отсутствии финансирования? А без исследования Вы,взрослый,умный человек, не видите путей выхода?Не знаете, к а к и е студенты у вас в универе обучаются и как они способны сдавать экзамены? А ведь это - выпускники школ.
Олекса Позняк
Піся - розпил бюджету!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
МИХАЙЛО
Нам би трохи прислухатись, піднатужитись,то може получиться@PISATO@