І. Лікарчук: за відновлення ПЗ УЦОЯО сплатять 9 млн. грн

За огріхи української правоохоронної системи американські громадяни сплатять майже $ 350 000

І. Лікарчук: за відновлення ПЗ УЦОЯО сплатять 9 млн. грн

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Цей пост був опублікований сьогодні вранці. Але потім чомусь із стрічки зник. Тому повторюю його знову.

Ми таки дійсно живемо в країні абсурдів. Учора дізнався, що на відновлення програмних засобів УЦОЯО, котрі були вилучені під час минулорічних обшуків, кільком приватним фірмам обіцяно заплатити, за даними мого джерела, близько 9 000 000 гривень... Саме так. Мова йде майже про $ 350 000, частина із яких, уже сплачена. Сплачені не за створення нового програмного продукту (бо, як кажуть в народі: "кишка тонка"), а фактично за те, що були зламані коди доступу до "старого" ПЗ, і здійснений його запуск.

Нагадаю, що це програмне забезпечення розроблялося колишніми ІТ-працівниками Центру, яких сьогодні звинувачують у мислимих і немислимих гріхах, включаючи створення злочинного угрупування. Це того «злочинного угрупування», яке здійснило найбільш значущу й вагому реформу в освітній системі держави. Реформу, яку сьогодні підтримують майже 70% громадян.

Яка кількість населення підтримує роботу ГПУ? Мені здається, що не більше 4%. Мабуть, збираються підвищити рейтинг за рахунок викриття злочинного угрупування в УЦОЯО.

Де взялися ці мільйони? За нашими даними, це гроші американських платників податків. Вони й профінансували ті збитки, котрі були нанесені УЦОЯО діями правоохоронців під час минулорічних липневих обшуків та арештів.

Тобто, за огріхи української правоохоронної системи розплатилися американські громадяни. Ось так. А що в УЦОЯО? Жодного фахового спеціаліста з питань розробки програмного забезпечення туди упродовж року на роботу не взяли, незважаючи на те, що після минулорічних липневих подій зарплата ІТ-працівників там дуже суттєво зросла. І премії за розробку програмного забезпечення виплачуються...

А відсутність кадрових фахових програмістів означає, що після завершення, визначеного договорами обсягу робіт із відновлення ПЗ та сплати 9 млн., доведеться шукати нових багатих дядьків, які будуть платити за удосконалення чи ремонт існуючого... І повірте, що на це також будуть потрібні мільйони. Уявляєте, якими є масштаби... Уже не кажу про те, що сьогодні доступ до всіх баз даних УЦОЯО є у тих приватних фірм, які працюють із цим ПЗ.

Іще про одне. У процесі проведення ЗНО є така важлива складова як шкалювання результатів. Увесь час його робили ті, кого сьогодні називають "злочинцями". Цього року шкалювали зарубіжні експерти... Ось так.

P.S. Ці дані я отримав із джерела, яке заслуговує на довіру. Дуже прошу не шукати його серед працівників УЦОЯО. Воно знаходиться не там.

Оригінал

Освіта.ua
27.06.2016

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрей Козак
>У процесі проведення ЗНО є така важлива складова як шкалювання результатів. Увесь час його робили ті, кого сьогодні називають "злочинцями". Цього року шкалювали зарубіжні експерти... Ось так. Как так? В этом году шкалирование происходит по утвежденной УЦОЯО методике. Какие "зарубежные эксперты"?
Anna
Для Андрей Козак: может методику зарубежные эксперты разработали?
Коментувати
oie li
"...зарплата ІТ-працівників там дуже суттєво зросла. І премії за розробку програмного забезпечення виплачуються" - порадуемся за наших людей. "... це гроші американських платників податків." - кто богаче, тот и платит. Судя по низким результатам ЗНО этого года, в прошлом году были завышены результаты ЗНО. Почему? За год так низко уменьшиться результаты ЗНО, знания учеников не могли. Почни с себя...
Знавець Мудрий
Менше розповідати та готувати вазелін, можна ще з батюшкою попити чайку, головне - негайно зупинити газ випускати.
Skjeld
Ну ГПУ хоча б деяких лапає злочинців, а ви освіту до ладу привести не можете. 9 млн на ПЗ... Все одно багато з нас сумніваються в компетентності та справедливості оцінювання УЦОЯО.
SERGEY LIMONOFF
Для Skjeld: старий хряк лікарчук -довів УЦОЯО до ручки щей огризається!
Constanze
Даруйте, а хто повинен Вас у чому впевнювати? Якими нормами Вашому оціночному судженню стосовно роботи Центру надані повноваження щось вирішувати чи тим паче щось обтяжувати? Усьому апарату державного управління зробити сальто-мортале, бо Ви там у чомусь засумнівались?
Skjeld
Моє судження є справедливим. Ніяких змін у освіті немає, діти страждають через кретинів, які не вміють практичної програми побудувати. Учні без радості ходять до школи.
Коментувати
з колишніх
проте застосовуючи метод порогового балу "склав/не склав" розподіл результатів видозмінюється, внаслідок чого він зовсім не відповідає нормальному. Минулорічні методи визначення результатів ЗНО є НЕСУМІСНі, а самі результати "притянуті за вуха". 6. Що стоїть за цим повідомленням Лікарчука? Чітко проявляються два пояснення. Перше. Лікарчук умисно пішов з посади директора УЦОЯО в "собачий голос" аби ЗНО 2016 не відбулося. Про те, що ЗНО не відбудеться він говорив до лютого 2016, поки не розпочалася реєстрація учасників тестування. Після були розмови про те, що "все не так". 24 червня УЦОЯО оголосив останні результати ЗНО 2016. Про що ще говорити "Лікарчуку. Експерт з нього нікудишній. Друге. 21 липня "чорна" дата в історії ЗНО. За законодавством органи слідства мають передати до суду кримінальну справу. Ймовірно зараз йде пред’явлення підозр та ознайомлення із справою. Мабуть не все в Україн купляється. Дочекаємся суду. Сподіваюсь він буде відкритим.
Андрей Козак
Для з колишніх: майже будьякий розподіл можно звести до нормального відповидним шкалюванням. До 2016 року школювання здіснювалося так, щоб результуючий розподіл за шкалою 100-200 був близьким до нормального з середнім 150 та середньоквадратичним відхиленням 20. Це можно (наближенно) перевірити за данними що містяться у звіті ЗНО 2015.
Олекса Позняк
Для з колишніх: розумник
Олекса Позняк
Для Андрей Козак: на городы бузина а в Киэвы дядько
Коментувати
з колишніх
Мав паузу для аналізу шкалювання. 5. На сайті УЦОЯО представлено методику шкалювання, у тому числі математичний апарат http://testportal.gov.ua/normdocs/ (наказ УЦОЯО від 24.05.16 №99), уся вихідна інформація для перевірки правильності шкалювання розміщена за посиланням http://testportal.gov.ua/view/10776/ . Перерахував - помилок не знайшов. Відмічу, перераунок може здійснити будь-яка особа, яка володіє поняттям "відсоток" за курс середньої школи. Питання до УЦОЯО: чи дійсно таку просту операцію роблять іноземці? Невже ми настільки деградували? Разом з тим за усі попередні роки детальної методики шкалювання з відповідним матапаратом не знайдено. Так само не знайдено достатнього набору вихідних даних для паралельного перерахунку. Може пан Лікарчук підкаже де шукати? Більш того, дуже сумнівними виглядають результати шкалювання балів ЗНО за минулий 2015 рік. Заявлений метод еквіпроцентильної нормалізації передбачає розподіл результатів блиський до нормально. Проте застосовуючи метод порогового балу "склав/не
теперішній
Для з колишніх: Шкалювання результатів ЗНО проводиться працівниками Українського центру оцінювання якості освіти. Як Ви доречно підмітили - нічого складного тут немає.
Коментувати
Андрей Козак
>Уже не кажу про те, що сьогодні доступ до всіх баз даних УЦОЯО є у тих приватних фірм, які працюють із цим ПЗ. И эти люди рассказывают нам, как надежно защищены и коррупционно устойчивы экзамены ЗНО.
Боря
Для Андрей Козак: "эти люды" це про кого?
Андрей Козак
Для Боря: про 70% громадян.
Коментувати
з колишніх
1. Складні інформаційні системи, подібні УЦОЯО, будуються із строгим розмежуванням функцій а) розробника; б) користовуча; в) адміністратора системи. За Лікарчука це правило ніколи не дотримувалося. Всі функції були сконцентровані у руках маленької групи довірених осіб. Нехай ІЛ пояснить суспільству кому це потрібно було і для чого? 2. За таких обставин передача розробки ПЗ на аутсорс є цілком логічною. Так, аутсорс є завжди дорожчим ніж власна розробка. Аутсорса не було б, якби попереднє керівництво центру було б професійним, чесним, моральним, послідовним. 3.А хто сказав, що лише підозрювані ІТпрацівники зробили ЗНО з його високим рейтингом? А чому забули про декілька сот працівників УЦОЯО та РЦОЯО, тисячі педпрацівників, які щорічно залучаються до проведення ЗНО? Чому "купка" присвоює собі одноосібно заслуги тисяч чесних людей? 4. Нічого кидати тінь на плетень.
Іван
що Автор цього блогу хотів донести до читача?
tito
Для Іван:Хотів сказати дуже просту річ. Заберуть із моєї зарплати, з Вашої, ще з чієїсь і віддадуть позичене. Хтось же віддавати повинен.
Боря
це не кредит чи позичка, це донорська допомога тобто грант.
Коментувати
Іван
ІТ-шники шкалювали результати ЗНО?! - АБСУРД!