Марк Бобровський: очевидний мінус ЗНО/ДПА-2016

Примус дітей до складання ЗНО/ДПА за предметами, які їм непотрібні будуть для вступу

Марк Бобровський: очевидний мінус ЗНО/ДПА-2016

Автор: Марк Бобровський, ліцей «Універсум».

Дорогі друзі!.. Методика поєднання ЗНО/ДПА продемонструвала як свої плюси, так і мінуси... Очевидний мінус ЗНО/ДПА 2016 року - це примус дітей до складання ЗНО/ДПА за предметами, які їм непотрібні будуть для вступу.

Яскравий приклад - абітурієнт, що бажає вступати до медичного університету. Ні математика, ні історія йому були непотрібні, але складати довелось.

Дитина абсолютно не націлювалась на ці предмети. Звідси і відповідне ставлення до складання ЗНО з даних предметів. Звідси і непоодинокі випадки низького результату на ЗНО/ДПА, і навіть "не склав" із ЗНО.

Знаючи нервове ставлення учасників навчально-виховного процесу та зацікавлених сторін до "не склав", легко передбачити, що реально постраждає школа, хоча в даній ситуації "страждати" нема за що.

Тому у 2017 році пропонується два варіанти - або відміняти поєднання ДПА/ЗНО, або залишати обов’язковою українську мову, а інші предмети - на вибір дитини. Це буде демократичний підхід і турбота про учня.

Оригінал

Освіта.ua
16.06.2016

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
Вбухиваются миллионы в ЗНО.Даже я могу сделать приёмник и встроить в дужку очков -ни один металлодетектор не поможет.А специализированное фирменное шпионское оборудование сейчас не очень дорого.Я уверен что оно уже используется богатенькими.Тупик.
Valentina
Те що в нас лікуватися не має в кого школа не винувата.І ЗНО та ДПА також тут не винуваті.Винуваті ті медичні ВУЗи які видають нікчемам дипломи лікарів. Ось тут треба організовувати ЗНО новоспечиним лікарям.Здав-працюєш,не здав поли мити в палатах.І викладачів треба наказувати .які неукам підписують диплом лікаря.
Svetlana
Интересные размышления, но увы, безрезультатные. Хорошо сдают ЗНО те дети, у которых сформирована общая картина устройства мира, связи между предметами. А как это сделать среднестатистическому ученику с перевернутой с ног на голову программой по всем предметам, с бесконечными экспериментами над детьми и не только над ними. А еще очень интересная позиция в комментариях о школе. Как будто учителя - это специально обученная группа циничных безответственных безразличных бездушных и коррумпированных людей.
в принципе, об учителях,
Для Svetlana: 80% таких и есть. Было бы не так, и отношение к школе было бы абсолютно иным. Особенно это касается столицы и крупных центров
Коментувати
гість
Народ який не бачить себе поза корупцією, тільки таку освіту і владу заслуговує, навіть на цілком справедливу і чесно пропозицію всі лайкють мінуса. Ну-Ну.
Vlad
ЗНО/ДПА позбавить директорів ЗНЗ, які на перше місце ставлять оцінку, а не знання учнів, можлівості роздавати медалі, практично, у необмеженій кількості. А потім такі медалісти на ЗНО не набирають навіть 25% тестових балів. А це низький рівень навчальни досягнень. Обов`язковим необхідно залишити українську мову, інші предмети за вибором учня і усі результати - в атестат. ДПА зі школи необхідно прибрати як для 11 класу, так і для 9.
Oleksandr Kravchenko
Для Vlad: Якщо прибрати ДПА, то як оцінювати тих, хто не планує нікуди поступати? Оцінювати по річним? Ось тут і розпочнеться корупція. Крім того, річна за 11й оцінює тільки знання за 1 рік з одинадцяти. Саме тому ДПА повинно залишатися і для якомога більше предметів. Форма контролю в кінці навчання - це норма багатьох розвинутих країн.
Коментувати
Анастасія
На мою думку,зно/дпа потрібно,але поставити у вибір ті предмети,які захоче випускник,такі як і цей рік.Чому?Тому що це визначає те,як учень гттувався весь і рік і на яку оцінку він заслуговує. А в школі дпа в 11 потрібно виключити,бо воно не дає можливості університету визначити знання,бо в учня в школі є можливість списати,поки вчитель не баче його.
Дарія
ДПА у формі ЗНО потрібно. Інакше діти не будуть вчити нічого. Та ще й перестануть відвідувати уроки. А атестати куплять. Це вже ми проходили. Закінчує школу, потрібне одне ДПА по всіх предметах, але незалежне від школи. Це буде реальне відображення підготовки школяра. Якщо учень не може порахувати , то як він здаватиме хімію? А лікар, який не володіє іноземною, не лікар. Де буде брати інформацію? Не теба говорити, що ми загружаємо учнів. Хто вчиться, то спокійно справляється з програмою. А то прийдете до лікаря, а він купив диплом. Тоді і будете кричати, що лікар поганий. У мед вчиться 60% учнів, які ніколи не стануть добрими лікарями.
N
Для Дарія: 100% усе правильно пишете !!!
Маша Фортова
мені дуже цікаво, хто ставить дізлайки до коментарів)) Повністю згодна, навіть лікарі, яким начебто математика і історія непотрібні, за шкільною програмою мусять мати хоч якісь базові знання. І кожен, хто хоча б д.з виконував і сидів на уроках набрати ці жалюгідні 9 балів з математики зможе)
Коментувати
Гість
Вибачаюсь:Три предмета на ЗНО три на ДПА. Мені навіть цікаво, хто буде лайкати проти справедливості
Гість
Ще раз, є ЗНО і є ДПА. Тільки ДПА приймають не предвзяті вчителі, а здається воно чесно і справедливо. І ця оцінка іде в атестат і все. Ви що проти справедливого оцінювання знань? Найкращий вихід збільшити ДПА до 6 предметів і тоді всі будуть здавати одинаково Три предмата на ЗНО і три предмета на ЗНО, а якщо хтось захоче то навіть усі 6 на ЗНО. Оцінка в атестаті це рівень знань дитини, і він повинен бути адекватно оціненийю Учні з батьками повинні самі вибирати предмети які вони поглиблено вивчають в старших класах, а всі інші на базовому рівні. І ДПА тільки на базовому рівні, а от ЗНО на поглибленому. Все чесно і справедливо. Всіх в рівні умови і крапка.
N
Для Гість: Просто дехто мав надію купити, атестат , а тепер виявляється що ДПА треба не в школі здавати ))))
Oleksandr Kravchenko
Судячи з цього блогу пана Бобровського, дехто має надію купити атестат і в наступному році.
Коментувати
тов. Титаренко
Я согласен со статьёй, не стоит перегружать детей. Но я обращаюсь не только к Вам, Марк Бобровский, но и ко всем, кто это прочитает "Откройте глаза!!! Где вы видели заботу об учениках в нашей стране?! Тупейшая (простите, но иначе не скажешь) программа обучения! Наплевательское отношение со стороны МОН, УЦОЯО и некоторых "понтовых" учителей!!! Откройте глаза!!! На учеников никогда у нас не смотрели и никого они не интересуют!!!"
Oleksandr Kravchenko
Для тов. Титаренко: Так может говорить только человек, абсолютно оторванный от школы и детей: у современных детей хватает времени на компьютерные игры и на сидение Вконтакте, но когда заходит речь об обучении, все вспоминают, что дети перегружены.
тов. Титаренко
Для Oleksandr Kravchenko: А я разве говорил о ленивых детях? Или вы считаете, что это не перегрузка?! Я видел как тяжело подготовиться к ВНО и сдать его на отлично потом. Я сам это проходил! И за знакомых знаю. Так что те дети, которые хотят лучший результат - перегружены
Коментувати
vladko
як "предки" здавали в школі 8 випускних іспитів, я потім вступних 3 - 4, то це "нормально". А тепер їх діткам "Тяжко". Вчимося, найменше, канікули - найдовші, втомлені найбільше. Чому?
тов. Титаренко
Для vladko: (я буду на русском) Те "предки" учились по одной из самых лучших и (самое главное для учеников) интересных школьных программ. Тем более, экзамен тогдашний школьный не стоит приравнивать к ВНО - это две разных системы и вторая из них неадекватная уже сколько лет. Плюс ко всему, если тогда человек был человеком и умел общаться (просто хорошо относился к преподавателю), то за результат мог не беспокоится, 4 с минусом, но будет
Друзілла
Ви самі переконали всіх, що тепер система краще! За Вашими словами (але іншим текстом) раніше: Вмієш підмазати або підлизати вчителю - відмінник, ні - аби що. Зараз система набагато краще - оцінюють не зацікавлені особи. Якщо нормально вчився та готувався до ЗНО - складеш незалежно від стосунків з учителями. (Доречі в які роки це ви вчились, що програми у Вас були найкращі та найцікавіші?)
N
Тому і треба ДПА як ЗНО. А то напідмазували за попередні роки так , що і лікуватись ні у кого і в економіці ніхто не розбирається , і вчителі не подобаються. Може вже пора жити якось по цивілізованому.
Коментувати
юрій
Все абсолютно правильно приклад на власній школі учениця поступає в мен укр мова 195. біологія 1 помилка -кедр і то це помилка не дитини .а тих хто складає тести. хімія дасть бог буде все нормально. математика-8 і проліт з медаллю хоч вона абсолютно правильно розставила пріорітети. Але чому вибіркова справедливість.Ясно.що історію і математику краще будуть готувати ті кому вони потрібні для вступу.
N
Для юрій: атестат привступі затягує всого 0,1 частку в сумі балів і тому 2 предмети великої ролі не відіграють при вступі.
Маша Фортова
Ця медаль нічого не вирішує, тим більше за статистикою 2015 року - 50% медалістів не підтвердити медаль своїми результатами зно...
Коментувати
Таня
абсолютно згодна. в колегі як раз така ситуація: син готується в мед. склав уже українську, математику, тепер іще біологію ті хімію. до хімії він уже виснаживася так, що, як говориться, на рівному місці підхопив ангіну, і йде на ЗНО з температурою. ))) а ще ота дурня, що складали ЗНО паралельно відвідуючи уроки в школі, плюс ДПА з англійскої... зовсім про дітей не думають!
Oleksandr Kravchenko
Для Таня: По-перше "діти" закінчуються в 4му класі, потім це підлітки, а потім юнаки. По-друге, в житті ніхто ні про кого не думає, то щоб "дитина" була готова до життя, її треба готувати до таких стресових і виснажливих ситуацій. І робити це треба не в 11му класі, а в 1му. І не тільки вчителі це повинні робити, а і батьки.
Коментувати
Гість
А головне прочитайте попередній допис цього автора Марк Бобровський: хто буде змінювати зміст освіти? Там мова про різносторонню особистість. Автоу мало 7 профільних предметів. Отвам шановні і судити про автора по одній статті. Вуха менше розтопирюйте, лапші менше буде.
Гість
Що пане Автор, медалісти блатарі зрізалися........У нас всі блатарі зрізалися, а хто дійсно вчився той підтвердив медаль. Ще більше ДПА в формі ЗНО потрібно і крапка. І брехня що довелося абітурієнтам в мед здавати ЗНО по математиці і історії, вони здавали ДПА, ну отримали б свої законні 4 бали в атестат і все, реальна ж оцінка, та і атестат не так і багато важить. До того ж ці ДПА здавали всі випускники що збиралися вступати в мед. АВТОР ПЕРЕКРУТИВ ВСЕ. Всі вступники в ВУЗИ по однакових спеціальностях в рівних умовах по ЗНО і ДПА і це головне. Вчітьсч і Вам.......:-)
Макс
Для Гість: ! Все он правильно сказал, те кому не нужны матан или история их сдавать не должны. Самому небось прост нужны эти предметы, а о остальных подумать не надо?
N
розумній людині не важко здати зайвий предмет. знання або є , або їх немає )))
Коментувати
Лариса
Як це: майбутньому лікареві не потрібна історія України?!!!
Катерина
Для Лариса: Мова йде не про те, що лікарю не потрібна історія, а про те, що учні які поступають в медичні ВИШі мусять здавати 4 ЗНО, тоді як іншим достатньо трьох. Слід враховувати потреби всіх випускників, Якщо вже здаємо два обов’язкових ЗНО, то на вибір даємо лише один.
Неравнодушная
Для Катерина: Сейчас большинство медВуЗов, учитывая особенности сдачи ЗНО, третьим предметом в альтернативу химии, предлагают на выбор либо математику, либо историю. Поэтому нет необходимости говорить о сдаче 4 предметов для абитуриентов, поступающих в мед. Сдавать нужно было: укр, матем.(либо историю) ну и конечно же биологию. Итого 3 сертификата ЗНО и необязательно сдавать химию. Нечего плакаться. Правильно здесь в комментах говориться, сдавали раньше 6 - 8 выпускных в школе + 3 в ВУЗе, и ничего страшного, в обморок никто не падал и не говорили, что нас бедных перегрузили. + ко всему документы можно было сдать только в один ВУЗ, и если пролетел, то все жди-готовься до следующего года.
Геннадий
Для Неравнодушная: А зачем тогда дети учаться в медицинских классах с углублённым изучением химиии и биологии, если им приходится сдавать математику или историю в итоге? Что же вы химию так опускаете?
Коментувати
Юля
Согласна с автором. Абитуриентов медицинских вузов за что наказали?
Неравнодушная
Для Юля: Тренировать мозги, повышать свои навыки, стрессоустойчивость, свою конкурентоспособность на рынке знаний, пробуя себя в тестировании (ДПА/ЗНО), готовясь при этом к нему предварительно системно и тщательно - это по Вашему наказание. Любой учебно-мыслительный процесс - это прежде всего польза для интеллекта наших уже взрослых детей. Моя дочь тоже идет в мед, но сдавала историю, и я не считаю этот ее опыт бесполезным наказанием. В конце концов, жизнь - это неудоваримая конфетка, а гонка на выживание и надо их к этому готовить. К тому же в меде, если поступят, учится очень даже не просто.
Юля
Для Неравнодушная: Вы только в мед. поступаете? или ещё куда-то на всякий случай?
Юля
Для Неравнодушная: Вам не кажется, что абитуриентам мед. вузов вообще альтернативы министерство не предоставляет, всвязи с ограничением количества предметов для сдачи в ЗНО?
Коментувати
Неравнодушная
Если обязательными предметами не будут украинский, математика, история (в формате ЗНО), то дети вообще перестанут что-либо основательно учить. Школа выставит до среднего балла нужные оценки для красивого аттестата и будь здоров. Так уж устроены наши дети (основная масса, в расчет гениев не беру), если нет серьезных требований и есть возможность отфилонить, то зачем же им не воспользоваться этой возможностью. Как мать выпускницы 2016 скажу, что ДПА в формате ЗНО - это здорово и число обязательных предметов должно расти - только такой подход (адекватное оценивание на уровне ЗНО) будет мотивировать к учебе. А если оставить предметы только на выбор, то завтра-послезавтра-через год-через 10 лет и т.д. у нас некому будет работать инженерами, учителями..., а стоящие "мозги" все утекут заграницу
Сергей Лимонов
Для Неравнодушная: вам больше подходит ник-НЕАДЕКВАТНАЯ
Неравнодушная
Для Лимонова: (часом не Эдички, если Вам вообще известна эта личность) А Вы напишите что-нибудь адекватное-логичное-рациональное, а мы посмотрим на уровень Вашего интеллектуального развития/недоразвития... Учиться необходимо всю жизнь: всему и всегда - это закон эволюции - выживает умнейший
N
Взагалі, для ДПА було б добре один тест у вигляді ЗНО, який би включав питання з усіх основних предметів шкільної програми.
Коментувати
Наталія
Я, як мати випускника 2017 дуже хочу, щоб до вас дослухалось Міністерство освіти і чим скоріш вирішило це питання. Дитина знаходиться в стресовій ситуації і готується до 5 предметів ЗНО-ДПА, хоч для вступу потрібні хімія, біологія і українська, а математика і англійська в нагрузку. Це несправедливо порівняно з вступниками-гуманітаріями. МОН говорить, що мало дітей вибирає природничі спеціальності, а саме в 2016 зробило все, щоб усі йшли на гуманітарні.
Іван
Для Наталія: Пані Наталія, англійську нехай вчить у медичному йому вона знадобиться, це я вам говорю на власному прикладі.
Юля
Напишите, пожалуйста, подробнее, где вам понадобился в медицине английский язык. Мои дети собрались в медицинский.
Юля
Для Іван: Напишите, пожалуйста, подробнее, где вам понадобился в медицине английский язык. Мои дети собрались в медицинский.
Коментувати
Ирина
Вот только не надо думать,что школа будет переживать о результатах ЗНО,не смешите,школе наплевать на то,как вы сдадите.Моя дочь сдала ЗНО только благодаря занятиям с репетитором по укрязыку,а по истории еле-еле перешагнула порог.Объясните,зачем забивать голову чушью в виде дат,кто с кем воевал и т.д.Сейчас вся инфо есть в интернете,как же достала эта страна идиотов со своими ЗНО.Уезжаем из страны и забудем эту школу,как страшный сон.
Богдан
Для Ирина: В Росію, чи в Європу?
Іван
Якийсь ’’брєд сивої кобили’’ Навіть розбирати і приводити контраргументи не хочеться(тому що тут немає аргументів), жах і це думає мама дитини, я би ще не здивувався як би це були слова дитини, але мами.... З таким самим успіхом можна сказати про кожен предмет.
Просто читач
А як Вам таке? У школі історія -11 балів, а ДПА - 5 балів!!! У школі - медаліст, а ДПА - ледве 6!!! У Вас ,певно, те саме."Уезжайте из страны!!!"
Коментувати