Юрій Федорченко: ми не маємо якісної системи вищої освіти

Розбудова системи забезпечення якості вищої освіти в Україні гальмується

Юрій Федорченко: ми не маємо якісної системи вищої освіти

Автор: Юрій Федорченко, кандидат філософських наук, незалежний освітній аналітик-консультант.

У нас відсутня система забезпечення якості вищої освіти взагалі. Немає сенсу переконувати окремі спецради ВНЗ в тому, що вони чинять негарно, відбілюючи відвертий плагіат чи взагалі відсутність науки як такої в дисертаційних роботах.

Потрібно давати відповідну оцінку вищим навчальним закладам в рамках системи забезпечення якості вищої освіти. Така оцінка має суттєво позначатися на фінансах ВНЗ.

Однак розбудова системи забезпечення якості вищої освіти в країні гальмується. Нагальність формування такої системи, на жаль, погано розуміється як чиновниками від освіти, так і освітніми експертами.

Не потрібно плекати ілюзій: ми не лише не маємо якісної системи вищої освіти, ми взагалі не маємо системи вищої освіти. Будь-які межі пристойності вже давно перейшли у вищій школі. Це сталося, мабуть, 10-15 років тому назад.

Оригінал

Освіта.ua
10.06.2016

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
Честный взгляд, адекватного человека, Юрия, на ситуацию. Побольше таких честных авторов статей и страна воспрянет, возродится.
rokki
У нас з часом взагалі зникне поняття вищої освіти. Або вона буде тільки для багатих. (Маю на увазі новий закон про "Вищу освіту").
Педагог
Для rokki: 10-15 років тому не ганялися за вченими званнями як за метеликами з сачком. У вищому навчальному закладі працювали фахівці! Докторів наук і кандидатів можна було на пальцях порахувати, але люди без звань були на своєму місці і забезпечували якісну підготовку, пройшовши трудовий шлях від робітника до інженера, від учителя до методиста без всяких хабарів і корупції.
!!!
Для Педагог: А ви навіть не уявляєте, скільки докторів наук зараз числяться у вузах "мертвими душами". Гоголь відпочиває.
Коментувати