Володимир Бєлий: як вступають до вишів у Франції

У Франції сесія поєднаних ЗНО/ДПА проходить за п’ять робочих днів одного тижня

Володимир Бєлий: як вступають до вишів у Франції

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Завершилася основна і єдина сесія поєднаних ДПА/ЗНО і о 14-00 8 червня тисячі випускників 2016 року та інших кандидатів на вступ до ВНЗ отримали позитивні відповіді на свої електронні заяви щодо вибраної спеціальності за ПЕРШИМ своїм пріоритетом. При цьому 80,6 % кандидатів отримали підтвердження на зарахування.

Чи ж таке можливо?

ВСЕ можливо завдяки мережі рівно потужних регіональних університетів і такому порядку, за якого на вище вказану процедуру зарахування мають право лише ті, хто проживає у даному регіоні і досяг прохідного балу (середнє значення від всіх ДПА/ЗНО).

А як же щодо вступу до столичних чи інших найбільш престижних університетів країни?

Тут також ВСЕ можливо, але вже завдяки:

  • по-перше, тому ж успіху (отримання прохідного балу) на поєднаному ДПА/ЗНО, яке є однаковим для всіх кандидатів країни як мінімально необхідна умова;
  • по-друге, додатковому письмовому вступному екзамену у стінах самого престижного університету, який є значно складнішим за випробування на ЗНО/ДПА і на якому ніякий блат чи списування апріорі НЕ МОЖЛИВІ. Це вже та умова, котра стає остаточно достатньою.

Нагадую: у Франції та у ще з півсотні (може й більше, спеціально не вивчав) країнах світу сесія поєднаних ЗНО/ДПА проходить за п’ять робочих днів одного тижня (два предмета щодня – профільний і загальноосвітній). Прохідний бал (середнє значення від всіх випробувань) – це 50% від максимальної кількості критеріальних балів правильного виконання завдань.

Оригінал

Освіта.ua
10.06.2016

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
к тому же, если уличнообразованные люди
НЕ имеют возможности занять себя деятельностью,которая обеспечит им безбедное существование,а их детям - какое-нибудь адекватное будущее, то есть НЕ имеют РАБОТЫ,а её нет и не будет,поскольку ребята,ставшие олигархами, разворовали и продали всё до основания, осталась лишь земля,которую тоже продадут,а значит люди потеряют возможность ездить в сёла по продукты,а производимые корпорациями продукты,мало того,что приносят лишь ВРЕД организму,так ещё ж и стоить будут о-го-го скоки, то фантасты подобную ситуацию уже обмусолили со всех сторон. В смысле - а зачем планете человек. Машина выгоднее.
по поводу споров о пороговом балле и того, кто и что там предлагал
А если вообще ПРИНЯТЬ ИЗНАЧАЛЬНО,что пороговый балл,с которым принимают в ВУЗы страны есть 50% от всего количества баллов (ау,Женечка, Вы с ЭТИМ соглашаетесь?), то и потребность в работе комиссии по определению порогового балла просто отпадает.А теперь смотрите-комиссия при (чёрт,не могу вспомнить как это уяуцо называется) отпадает, а значит ОСВОБОЖДАЮТСЯ бюджетные деньги.Комиссии в областях отпадают,а значит-ОСВОБОЖДАЮТСЯ бюджетные деньги,поскольку отпадает сама необходимость платить дополнительные средства людям,которые выполняют,по сути своей,пустую работу.Хотя,нет,не совсем пустую.Тот,кто умеет наблюдать и думать,тот способен УВИДЕТЬреальные проблемы украинского общества в сфере получения детьми знаний.А проблемы эти велики,и,поверьте,уличнообразованными людьми править намного сложнее.Европа,в которой раз за разом люди выходят ГРОМИТЬ, тому яркий пример.Почему в Азии подобного нет?У них абсолютно иное образование.Нечто,похожее на полицейские государства.К ЭТОМУ идём?
Владимир Белый
...що відповідає їхньому профілю навчання у ліцеї. Студенти там зі старту сильні і надалі не можуть розслаблятися, бо не пройдуть на наступний семестр, якщо не матимуть у середньому 10 і більше балів з максимальних 20-ти на кожній вже студентській сесії. Хто реально не працював із закордонними ліцеїстами/студентами, тому досить складно усвідомити НАСКІЛЬКИ наш учень/студент у більшості своїй є «халявщик».
Владимир Белый
ЩОДО роботи у «пороговій» комісії: по-перше, я по кожному предмету ЗАВЖДИ пропоную бал вищий за усереднений показник від регіональних експертних предметних комісій; по-друге, щораз не лише закликаю комісію не голосувати на рівні порогу вгадування, а й вказую на пряму непрофесійність такого підходу з боку БІЛЬШОСТІ членів комісії та їхнє ігнорування стратегічними азами управління системою освіти; по-третє, відкрито виступив у медіапросторі із закликом виключити з комісії всіх тих, хто голосує на рівні порогу вгадування як профнепридатних (див., наприклад матеріал на цих блогах - «Що робити з пороговим балом?» Хоча в комісії є інший Володимир, який запропонував, навіть, не 10-ть, а саме 9-ть балів, «гнів публіки» викликає не він, а такі «білі ворони» як Бєлий та Андрєєв і не треба багато розуму, щоб знати з якого «боку дме вітер» і чому. ЩОДО Франції, то до університетів, звісно, не приймають всіх, а лише тих, хто зуміє у середньому мати на ВАС не менше 50% правильно виконаних завдань і лише на факультет...
Андрей Козак
Для Владимир Белый: Ответа на свой вопрос я так и не получил.
Коментувати
Владимир Белый
(див...) - є НЕЗАЛЕЖНИМ оцінюванням всіх випускників академічних (для професійних є PRO-BAC) ліцеїв і одночасно вступним для тих, хто виявився здатним змінити свій статус з просто випускника ліцею на новий - баклаврського студента університету чи грандеколь.
Владимир Белый
Не для пана Андрія, бо ясно, що він у додатковій до існуючої для нього інформації потреби не має. Я знаю, навіть, звідки у нього така настирність подати, що у Франції до університетів (їх десь 70) приймають всіх бажаючих. ІНФОРМАЦІЯ для спільноти. Так, я постійно слідкую за інформацією міністра освіти Франції на ФБ та за сайтом їхнього міністерства освіти, але основна інформація про організацію, зміст і рівень освіти французів у мене від живого спілкування "очі в очі" і без перекладача з вчителями ліцеїв, у тому числі й тих, хто перевіряє ВАС, директорів ліцеїв, інспекторів регіональних академій, французьких ліцеїстів і студентів. Відома на теренах СРСР стаття Арнольда не більше ніж цікавий локальний епізод, але він не відображає середній рівень тамтешніх профільно підготовлених абітурієнтів та тих студентів, котрих не виключили з ВНЗ. У Франції до університетів беруть якби без конкурсу лише ТИХ з усіх, хто зумів на ВАС у середньому виконати правильно 50% завдань. ВАС є ЗНО, бо (див...)
Андрей Козак
Для Владимир Белый: Я подозревал что общение по существу с членом комиссии "9 балов по математике" не сложится, но тем не менее >Я знаю, навіть, звідки у нього така настирність подати, що у Франції до університетів (їх десь 70) приймають всіх бажаючих. вот этот тезис хотелось бы услышать развернутее. Или у вас и здесь аргументов не будет?
Коментувати
Андрей Козак
Только БАК ни разу не ЗНО. Это выпускной экзамен, а не вступительный. Кроме того, все приличное образование во франции сосредоточенно в системе Гранд Эколь, а не в университетах.
Владимир Белый
Для Андрей Козак: У Франції слабкої освіти не має у жодному сегменті. Вже не кажучи про неможливість списування, а тим паче оцінок за хабарі чи по знайомству. Вже тільки цим тамтешня організація освітніх справ варта наслідування, як і ВАС, який чи вже не століття поспіль є одночасно як випускним оцінюванням, так і вступним випробуванням (соціальна справедливість і менеджериський здоровий глузд)
Андрей Козак
Вы бы сначала поинтересовались французской образовательной системой немного. БАК - не является вступительным экзаменом, так как он не конкурсный, а квалификационный. То есть результат БАК не используется в конкурсе на вступление (его собственно нет, этого конкурса, каждого желающего берут в университет). Единственное условие - БАК таки надо сдать на проходной балл. При этом образование в системе университетов очень слабое. (на эту тему есть замечательный цикл статей Арнольда). Чтобы получить сколько нибудь приличное образование - надо поступать в одну из Гранд Эколь. Экзамены туда очень сложные, обычно только подготовка к ним занимает два года.
Коментувати
ТАРАС
Ну і далі Білий туфту гонить, а його публікають. Нарешті, скажи.- хто тебе рекомендував в "порогову" комісію при УЦОЯО ?
Вчитель
Для ТАРАС: И не кажіть. Osvita.ua, останнім часов неможливо читати. Цей Білий, усюди. Причому людина далека майже від усіх тем на, які висловлюється.
Владимир Белый
Нарешті кажу: точно не я сам себе, а на "хто кому що десь сказав/рекомендував" не заморочуюсь. Не варто й Вам відволікати читача думками рівня думок про персони, краще поділіться інформацією як де є щось краще і варте уваги.
ТАРАС
Далі те саме.... Та їдь вже в Алжир на відпочинок (заробив там, коли ми були невиїздні).
Коментувати