І. Совсун: зарплати держслужбовців зменшаться

Держслужбовцям мали з 1 травня підвищити зарплату, але забули виділити на це гроші

І. Совсун: зарплати держслужбовців зменшаться

Автор: Інна Совсун, перший заступник міністра освіти і науки.

Держслужбовцям мали підвищити зарплату з 1 травня 2016 року. Для цього прийняли постанову КМУ, якою встановили нові розміри окладів.

Цей крок - критично важливий, адже без підвищення інституційної спроможності державного апарату жодні реформи не можуть бути успішними. А апарат, який працює на зарплату в 200 доларів і розпоряджається мільярдами, ефективним бути не може в принципі.

За новим законодавством рядові головні спеціалісти мали б отримувати оклад в розмірі 4308 гривень окладу + надбавки. У сумі мала б виходити сума, при якій потенційно можливо було б говорити про залучення хороших фахівців. Це ще не конкурентна зарплата, але вже щось.

От тільки при цьому забули… виділити на це гроші. Тому для того, щоб заплатити нові оклади, але при цьому не вийти за межі фонду оплати праці - бухгалтерія виплатить чисті оклади, але знімає абсолютно всі надбавки. Тому по факту зарплати будуть зменшуватись.

Ситуація виглядає так. Головний спеціаліст Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки Ольга Фарятьєва у минулому місяці отримала 3614, а в наступному нарахують ще менше.

Одним словом, я що хочу сказати. Прийняти закон - не достатньо. Треба ще виділити гроші на його реалізацію. Прийняти зміни до бюджету і виділити гроші.

Інакше це працювати не може.

* * *

І не треба казати, що от давайте всіх скоротимо, а тим хто лишиться - піднімемо зарплати. Не скажу за всі міністерства, але для порівняння у Міністерстві вищої (тільки вищої!) освіти і науки Польщі працює 700 чоловік, у Німеччині - 900 (і там ще є дуже потужні міністерства по кожній землі), а у нас в Мініосвіти - працює 320 чоловік. У Норвегії в Міносвіти працює стільки ж людей, як в Україні. От тільки населення Норвегії - 5 мільйонів.

Оригінал

Освіта.ua
10.06.2016

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Skjeld
З такою роботою щодо складання навчальних програм та ЗНО (пр. англ ЗНО деякі "таски" вище рівня середньостатистичної школи В1) , які калічать світосприйняття дитини та отуплюють її, як особистість; вам більше грошей і не треба.
юрій
... А апарат, який працює на зарплату в 200 доларів і розпоряджається мільярдами, ефективним бути не може в принципі...Розпоряджатися э кому. А нести відповідальність за їх використання?
uma
" ...у Міністерстві вищої (тільки вищої!) освіти і науки Польщі працює 700 чоловік, у Німеччині - 900 (і там ще є дуже потужні міністерства по кожній землі), а у нас в Мініосвіти - працює 320 чоловік." НЕ ЛОГИЧНОЕ СРАВНЕНИЕ !!! Поясню: Рахмед имеет 5 жен, а Самал только одну, потому что имеют разные доходы. Надеюсь поняли, что нельзя сравнивать себя с более успешным соседом.
Erik
Так вам тварям и надо!!! Преподы так и выживают и вы так живите!
Капаліка
А викладач ВНЗ, який закладає підґрунтя для розвитку держави і суспільства на майбутнє на таку і навіть нижчу зарплатню має бути ефективним апріорі (а ще креативним, ініціативним, інноваційно мислячим)! До того ж викладач ВНЗ має публікуватись у скопусах (які для більшості галузей вельми недешеві), здавати сертифіковані іспити з іноземної мови, стажуватися за кордоном і т.п. ... А ефективну роботу головних спеціалістів МОН і навіть їх керівників за останні роки надивився донесхочу (і не в одному департаменті міністерства). Можна звільнити майже усіх, ефективність роботи галузі не зменшиться аж ніяк. 99% паперотворчості можна замінити на автоматизовану систему, яка буде робити те саме швидше і якісніше за прозорими алгоритмами (а не як зараз, сьогодні говорю так, а завтра інакше і закони нам не в указ). І скільки пам’ятаю з МОНУ всі цидулки про підвищення окладів у навчальних закладах йшли з позначкою "в межах кошторису", а як самих зачепило, то пішли образи...
Капаліка
А у Канаді у МОН донедавна працювало 14 осіб (зараз міністерства немає взагалі). Для довідки - населення Канади 25 мільйонів, ефективність канадської та української систем освіти порівнювати потреби немає. І можна поставити питання по іншому: "Що за 25 років незалежності 320 чиновників МОНУ зробили, аби освіта в Україні була не гіршою за норвезьку?". І дуже цікаво, чи у ці 320 осіб увійшов штат Акредитаційної комісії, Інфоресурсу, Центру оцінювання освіти, колишнього інституту змісту освіти і т.п. установ?
Коментувати
Петрук Дмитро
ЗП зменшиться у тих хто отримував надбавки (свої люди) і виросте в тих хто їх не отримував. Адже зарплатний фонд не змінюється. П.С. 2+2 це ще досі 4, а не 3