О. Забужко: абітурієнти не розуміють історичних подій?

Всі жадають потвердження, чи правильно відповіли на запитання ЗНО з сучасної української історії

О. Забужко: абітурієнти не розуміють історичних подій?

Автор: Оксана Забужко.

От халепа: виявилося, що до мене сьогодні звідусюди ломиться «100 тис. юних абітурієнтів» (с)), і всі жадають потвердження, чи правильно відповіли на питання ЗНО з сучасної української історії:

— так, ніби цей «мопед мій» і посилання на першоджерело якось впливає на зміст самого питання)).

Панове, а якби прибрати з тексту прізвище Забужко — ви що, правда б на це питання не відповіли? Чи ж для вас справді аж ДО ТАКОЇ МІРИ "тьомєн і нєясєн" смисл історичних подій, котрі відбуваються за вашого життя і на вашій пам'яті?

Ви що ж, СПРАВДІ не пам'ятаєте, що Помаранчева революція («культурна» і «зверху» — це, зрозуміло, «обманки») була всього тільки - «за чесні вибори» (с)? І, так, я одразу ж після того написала, і бозна-скільки разів потім повторювала на різні лади, що вибороти собі, всім миром, «доброго голову колгоспу» замість «злого» й розійтися з почуттям виконаного обов'язку — це ще не «демократична революція», і не «політична зрілість нації», а якраз рештки наївного совкового патерналізму, який іще не ставить під сумнів розумність самого «колгоспу» (і навіть не цікавиться, як той функціонує і як його можна контролювати!). Мило було з боку істориків, котрі укладали цей тест, зафіксувати за мною «копірайт» («благодарю — не ожидал», це вже таки високопрофесійно!), — але за 8 років, що минули від Помаранчевого Майдану, ця думка, зовсім за Марксом, слава Богу, «оволоділа масами» й «стала матеріальною силою»)), і Майдан 2013/14 ("Революція Гідності") на першому-таки вічі в грудні 2013-го категорично висунув «зміну системи, а не зміну облич» одною з головних своїх вимог — ви ПРАВДА цього не пам'ятаєте? Вже забули?..

Забули, яку тяжку «школу дорослішання» пройшло укр. суспільство між цими двома Майданами? Не говорите про це між собою? Вдома, з батьками? З учителями на уроках?.. Це що, аж НАСТІЛЬКИ «езотеричне знання» і складне питання — «тільки для яйцеголових»?

Якщо так — значить, Чекістан інформаційно перемагає: їм таки вдалося закаламутити українцям «світ в очу» — створити хаос у мізках і розмити нам сенс нашої власної біжучої історії. (За Безменовим - «to change the perception of reality to the extent that, despite the abundance of information, you won't be able to come to sensible decision in the interests of defending yourselves», джерело тут, хто ще не бачив — подивіться обов'язково: https://www.youtube.com/watch?v=pHRwG0wSLis). Всі ці шустери-куликови і прочая «акредитована в ФСБ» журношуя недарма свій хліб-з-ікрою їсть.

Але ми все одно переможемо)). Тому що логіка історії незворотня — її можна загальмувати (і навіть не на одне покоління!), але не можна змінити. Власне на те й треба вчити історію — щоб розуміти її внутрішню логіку: бачити течію, напрямок руху — і вчитись правильно по ньому серфінґувати. І не дозволяти себе збити.

Тож вітаю всіх, хто відповів правильно («Революція Гідності»), — майбутнє все одно за вами!))

Оригінал

Освіта.ua
14.05.2016

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Музичко Олекса
Надзвичайно некоректне запитання і дуже дурна відповідь заідеологізованої Забужко, що замість переконати часто опускається до базарної лайки опонента, як робить і її колега Портніков. Сучасна історія це така складна штука, що не слід перетворювати ЗНО на засіб проштовхування поглядів лише дуже вузької групи людей
Микола
Ющенко під час Помаранчевої революції також казав, що міняє систему, а потім навіть зміни до Конституції вніс... Яка ж із цих революцій змінила систему насправді - хто знає. На мою думку, це питання не можна було давати в ЗНО.
Наталія
Та чи хіба ви не розумієте, що ця революція почалась із пориву національного духу народу, але сволоти взяли його та спрямували у своє русло. Ми думаємо, що зробили великі реформи, але насправді просто привели до влади одних сволот, замість інших. Все залишилось аналогічним; ніякої зміни системи не відбулось! А якщо ви вірите в усю цю порошенкооплачувану дурню, то купіть собі мізки!
Skjeld
Учні все правильно розуміють хід історичних подій, принаймні інфопотік дозволяв почути це тлумаченим . Просто дали питання про особистість, яка майже не була присутня на Майдані. Вибирайте більш відомих постатей (такі як Яценюк, Нищук, Тетерук,Семенченко, Нігоян, Жиздневський і т.д) , які були дійсно там і говорили багато важливих цитат.
студенти
А за що ми стояли на майдані? Щоб тепер закрили двері менш багатим до вищої освіти! Це однозначно крок, який не має розумного підгрунтя.
Местный
Для студенти: Достоялись? Жаль, что тогда головой не думали...
Mike
Повірте, якщо би не стояли то було б ще гірше...
Коментувати
олена
Я вчитель історії і не розумію, чому в тестах є подібні ЗАУМНІ та ЧУДЕРНАЦЬКІ питання, як минулого року ЗНо з укр.мови про ПАВУЧКІВ питання, дивно дивно якось, і страшно !!!!
Мама абітурієнта
Оксана Забужко виявилась не такою вже й мудрою. Це той випадок, коли краще мовчати, аби не було видно її дурь. Мы - учасники і Помаранчевої, і революції Гідності. І там, і там люди хотіли міняти систему. І ні там, ні там не було такого конкретного гасла. Це був зміст, а не гасло. Ось в чому некоректність питання. Саме тому діти, які думали головою, відповіли невірно. Дивно, що "філософ" Забужко не зрозуміла цього і в прямому сенсі "вляпалась в історію". Вона відстала від життя і не відчула,що сучасні діти в рази розумніші і за неї, і за нас з вами. Їй не варто було їх ображати. Я думаю, це кінець письменниці Оксани Забужко, вона не має майбутнього серед вільних, розумних, гідних молодих європейських українців. А ми, ті хто поважали її, ніколи не пробачимо їй образи наших дітей. За нинішніми абітурієнтами - майбутнє, незалежно від того, як вони відповіли в тесті, а не за обкуреними письменницями, які, крім як щось проляпати, нічого більше і не можуть.
Ганна
Для Мама абітурієнта: Жєнщина, не можна бути такою абідчіваю, ну серйозно)) Я теж мама дитини що має вступати, ніяких претензій до пані Оксани не маю - вчить свою дитину мислити, то може і підказок від авторів виразів не треба буде))
Коментувати
Mike
Як ми бачимо дуже часто люди, які досягають певних успіхів у житті ловлять "зіркову хворобу" і вважать себе розумними людьми, але навчитись писати розумними словами (навіть на англійській мові) і мати розум-це різні речі
Георгій
Я відповів неправильно, бо твердження: не зміна облич при владі, а зміна системи збила з пантелику. Як це не зміна облич? Якщо революція гідності була і за те, щоб поміняти лиця, ту владу, Януковича і його прибічників!!!
Гість
Хамка. Просто хамка і більше нічого.
Гість
Інструмент для швидкої зміни системи один, це революція.... Шукали, шукали і найшли контреволюцію.)))) За що стояли те й отримали.
Дарія
Чесно кажучі, проблема навіть не в питанні, чи схожих відповідях. Зараз дуже багато молоді не можуть зрозуміти, за що саме стояв Майдан. Тому що існуючий режим Порошенка окрім таких ось гаслів ("Майдан стояв за зміну системи влади") чи голосних заяв нічого не робить. А загинувших - шкода. Їм ніхто нічого за це не обіцяв.
Геннадий
Для Дарія: открою большую тайну: майдан стоял за деньги.
Mike
Ви помиляєтесь "За дєньги", такі як ви кричали: Путін памагі"
Коментувати
Інна
Дуже обурило це питання, бо воно не містило конкретного питтання і не вимагало знань з історії України. Чому ми, учні, повинні зважати на думку письменниці, яка може так висловлюватися? Чому замість цього безглуздого питання не навели дати якоїсь конкретної події чи фото діяча, який дійсно вніс зміни в життя українців? Не згодна, що Революція гідності принесла зміну системи! Дивлячись на сьогодення, окрім війни та декомунізації ніяких змін не бачу! І УЦОЯО повинен зважати на думку абітурієнтів, і вилучити це питання!
Поль
Для Інна: "УЦОЯО повинен зважати на думку абітурієнтів, і вилучити це питання!" ага, а ещё сразу поставить по 200 баллов, ведь "победила дружба".
Коментувати
Анастасія
Повністю погоджуюся з усіма коментарями,питання дуже не коректне, пропоную усім ,хто відповів промаранчева революція відстоювати свою думку та підписати петицію.
Марина
Для Анастасія: А де можна її підписати????
Поль
Я согласна с тем, что вопрос по своей сути некорректен и его не следовало вводить в программу ЗНО так быстро (как и тему про Евромайдан, аннексию Крыма и т.д.), но зачем, скажите мне на милость, чуть что - мода петиции писать? Это глупо. На вопрос можно было ответить просто по логике, не ответили - не беда, у вас ещё 97 вопросов есть, за которые вы могли получить баллы.
Коментувати
Богдан
Ввважаю, що метою ЗНО з історії є знання кожним громадянином історії своєї держави. Тому тести повинні містити чіткі запитання щодо основних дат, термінів, особистостей, подій, їх ролі і значення в Українській історії, а не завуальваних чи нечітких формулювань. Історія - це наука, яка любить точність. Готуючись до ЗНО, я знайомився з текстами історичних документів, а не опрацьовував публіцистичні замітки сучасників. "Помаранчевий Майдан" теж передбачав "зміну системи".
Ющенко
Для Богдан: ви ідіот! історія - не точна наука. "Помаранчевий майдан" не передбачав "зміну системи"
Юлія
Для Ющенко: Що ж Ви такий нестриманий! Образа інших - ознака слабкості і неправоти. Жодного аргументу щодо своїх тверджень, зате образ інших багато. Всі мають право висловити свою думку, але ж без образ і лайки, ми ж цивілізовані люди.
Роман
Для тих хто пізнає справжню, неспотворену історію, хто ставить собі за завдання знайти істину вивчаючи джерела і небагатьох справжніх істориків, вона є точною наукою. А щодо Помаранчевого Майдану, то люди щиро вийшли на вулиці щоб зупинити беззаконня, яке чинила антиукраїнська банда, що була при владі. На жаль добрі наміри людей використали негідники.Пізніще це повторилося ще раз в 2014 році.Історія вчить що вона нічого вчителів і не навчила тих хто не враховує її уроків.
Коментувати
mikha1928
"всі жадають потвердження" чого жадають ??? р.с. ььььььььььььььь
vladko
"Помаранчева" не проти Яника, а проти фальшивої системи, яка ним прикривалась, чи ви справді вірите,що він щось вирішував? І не за Ющенка, який погодився на зміни конституції віддавши владу ВРУ і щиро вірили Юлі. Надіялись на зміни в Україні, а не милуватися Ю. чи Ю. Зміна особи це - "двірцевий переворот", а не революція. І хіба за два роки є якісь зміни в системі? Усі реформи про які оголошують, в тому числі і в освіті успішно відміняють. хіба не так?
Skeleton
Для vladko: Открой учебник, политолог, и называй чёрное белым. "Оранжевый майдан" стоял за кандидата в президенты Виктора Ющенко. Еще раз, майдан стоял именно за кандидата в президенты! Как про сие действо можно сказать, что "гасло" здесь - это "не зміна облич при владі, а зміна системи..."? Ведь именно змина облычь тут и имела значение!
Маргарита
Для Skeleton: а які обличчя помінялися? І Порошенко, і Яценюк, Тимошенко, Ляшко і т. д. вони всі були і прогинали спини перед Януковичем. Отже, нічого не помінялося, хіба що "нові обличчя" зараз стали набагато багатшими.
Коментувати
Skeleton
Господи, какие наши школьники тупые! То что произошло в прошлом году (история с "комахами") - это уже ладно... Но здесь? Это просто пи**ц. Кто учил историю, знает, что "помаранчева" - это та, что за ющера. Следовательно, про неё НЕЛЬЗЯ сказать, что "не зміна облич при владі, а система..." имеют значение. Да и вообще! Только во время и после "евромайдана" все талдычат про систему. Уже 2 года везде это жуют! И при этом всём вот это вот. И эти малолетние дауны - будущее этой страны.
SS
Для Skeleton: такие "великовозрастные" как вы нашу страну сейчас разваливаете, а это был только один вопрос с дурной цитатой графоманки, на остальные вопросы я почти все верно ответил.
Skeleton
Для SS: каким образом я разваливаю страну? И почему меня в этом обвиняет человек с ником "SS"?
Mike
В будь-якому разі наші майбутні дауни (як ви сказали) дурнішими за ваших сучасників-до’бо’обів не буде
Коментувати
Абітурієнтка
Знаєте,я теж здавала ЗНО цього року і неправильно відповіла. І так,я не стояла на Майдані,не знаю майже нічого про помаранчевий майдан,але я знаю,що допомагаю своєму місту стати чистішим. Я знаю,що допомагаю бійцям у зоні АТО. Я знаю,що вкладаю весь свій вільний час у волонтерство. Образливо читати таке від Забужко-я її поважала. І вважаю,що майбутнє не за тими,хто "правильно відповів",а за тими,хто щось робить для своєї країни.
Лора
Для Абітурієнтка: повністю підтримую Вашу думку. Не очікувала від письменниці, що представляє сучасну українську літературу, такої неввічливої манери викладу думок і такого зневажливого ставлення до тих, хто міркує дещо інакше. Дуже розчарована.
Ющенко
Для Абітурієнтка: "...не знаю майже нічого про помаранчевий майдан..."!? Будь-ласка скажіть, що ви не маєте вступати на істфак.
Коментувати
Марта
Ну якщо в школі скоротили години історії, а й ще додають щорічно додаткові теми, то про яке розуміння історичних подій можна говорити??? Повернути потрібно години історії, котрі були скорочені за Табачника!!!
Vladimir Zvan
Для Марта: При Табачнике история не сокращалась. Если вы не компетентны, то не надо этого показывать.
Максим
Ой, пробачте компетентний, додались з 2 годин у 10 класі до 1 години!!
Vladimir Zvan
Максим. В 10 классе всегда был 1 час истории Украины. Не надо писать того в чем вы не компетентны. А 2 часа истории Украины нету ни в одной параллели. Я естественно говорю о госкомпоненте.
Коментувати