Олег Охредько: випускні іспити кримських школярів

Окупаційний міністр заявила, що випускники Криму ще не повноцінний продукт російської освіти

Олег Охредько: випускні іспити кримських школярів

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда»

«Випускники Криму ще не повноцінний продукт російської освіти» - саме такими словами так-званий міністр освіти тимчасово окупованого Криму Наталія Гончарова пояснювала необхідність продовження «кримського експерименту», коли випускникам анексованого Криму дозволялося вступати до вишів Росії не тільки за результатами Єдиного Державного Екзамену (ЄДЕ).

Ще наприкінці літа 2015 р. необхідні пропозиції були направлені до Державної Думи Російської Федерації і 13 жовтня 2015 р. був прийнятий відповідний закон (дії Федерального закону № 84-ФЗ від 05.05.2014 р. «Об особенностях правового регулирования отношений в сфере образования в связи с принятием в РФ Республики Крым и образованием в составе РФ новых субъектов – Республики Крым и города федерального значения Севастополя и о внесении изменений в Федеральный закон «Об образовании в Российской Федерации» були продовжені на 2016 рік).

Отже у 2016 р., третій рік поспіль, випускники шкіл окупованого Криму обирали яким чином вони будуть завершувати своє навчання – або складати ЄДЕ або ДВЕ (Державний випускний екзамен). Реєстрація на ЄДЕ тривала до 1 лютого 2016 року.

За словами окупаційного міністра освіти в цьому році ЄДЕ вирішили здавати 38% випускників (біля 4 000), що значно більше у порівнянні з минулим роком (у 2015 р. біля 1 200 випускників складали ЄДЕ). Для реалізації можливостей складання ЄДЕ збільшується і кількість пунктів з 5 до 19.

Місця складання ЄДЕ для кожного випускника визначає комп’ютер і це приводе до того, що випускники з Армянську будуть повинні їхати наприклад в Сімферополь. В цьому році учні будуть здавати два обов’язкових випробування (російську мову та математику) і ще п’ять предметів на вибір.

Таким чином у травні – червні 2016 р. біля 4 тисяч кримських випускників спробують перевірити свої знання за допомогою ЄДЕ (потрібно врахувати і те, що кількість випускників, які зареєструвалися значно не відповідає кількості тих, хто дійсно приймав участь у ЄДЕ, наприклад у 2015 р. з 1 600 зареєстрованих випускників у тимчасово окупованому Криму у ЄДЕ прийняло участь всього біля 1 200), а понад 6 тисяч – будуть складати випускні екзамени в школі.

Відбулися зміни і у випускників 9 класів шкіл окупованого Криму. Для отримання атестату (за російським зразком випускники 9 класу отримують атестат про основну загальну освіту) учням 9 класу потрібно буде скласти 4 екзамени. Два обов’язкові (російська мова та математика) і два предмети за вибором (фізика, хімія, біологія, історія, географія, інформатика, іноземна мова, суспільствознавство, література). Окрім того, для отримання атестату необхідно отримати дві позитивні оцінки з чотирьох.

І в цьому році, як і в минулі роки з початку окупації Криму, російська держави виділяє 18 тисяч бюджетних місць в російських вузах для випускників з анексованого півострова. Проте не завжди тепло приймають російські вузи кримчан. Минулої весни понад 4 тисяч кримчан повернулися з російських вузів в виші окупованого Криму.

Освіта.ua
13.05.2016

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів