Ігор Лікарчук: опорні школи мають бути в центрі

Опорна школа має бути в центрі освітнього округу, із гарними дорогами для доїзду шкільних автобусів

Ігор Лікарчук: опорні школи мають бути в центрі

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

«У Міністерстві освіти і науки повідомляють, що конкурс на визначення опорних шкіл ще триває і підбиття його підсумків відбудеться в основному у квітні» - іще один маразм в ланцюжку тих, які супроводжують реалізацію дітища колишнього уряду - створення «острівців щастя» - опорних шкіл.

Якщо «острівці щастя» створюються для того, щоб а) було зручніше довозити учнів із інших шкіл; б) стати центром освітнього округу.. і т.д. й т.п. (не хочу повторювати мильно-бульбашкові обгрунтування доцільності створення опорних шкіл), то до чого тут конкурс?

Таку школу потрібно визначати, тицьнувши пальцем в карту. За єдиним критерієм: вона має бути в ЦЕНТРІ освітнього округу, із гарними дорогами для доїзду шкільних автобусів...

Ось тоді вкладайте в неї гроші, ремонтуйте, купуйте меблі й техніку, будуйте квартири для учителів, запрошуйте кращі кадри; іншими словами: робіть із неї «острівець щастя» та СПРАВЖНІЙ ЦЕНТР ОСВІТНЬОГО ОКРУГУ. А не створюйте видимість демократії, проводячи конкурс серед бажаючих відірвати гарний шмат бюджетного пирога за рахунок інших.

І тоді не буде потрібно примушувати учасників так званого конкурсу готувати презентації, папки з документами, інші «пєсні і пляски», щоб представити їх на очі «високим» чиновникам, засідаючим у конкурсних комісіях. У будь-якому випадку, такий підхід буде справедливішим та обєктивнішим і дасть можливість хоча б повірити в добропорядні наміри цього проекту.

Оригінал

Освіта.ua
26.04.2016

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
для bela
а шо аж так, ГА? И с какой радости я вот здесь и сейчас Вам буду что-то рассказывать? Вы кто такая(такой)?
bela
Для Села не будет, это первое.: А ви що зробили для села, товарищ пустодзвон ?))
Вчитель
Конкурс на визначення опорних шкіл ще триває... На школу приліплять лейбу - опорна , а гроші вкладати не збираються. Де взяти кошти на нову школу і капітальний ремонт доріг -160 км в нашому районі. 1 км ремонту приблизно 1 млн грн. 200 млн потрібно щоб закрити один сільський район, а вони 100 опорних шкіл хочуть за ці гроші.
"опорных " школ  быть НЕ должно
это БРЕД воспалённого от безнаказанности (вседозволенности) мозга
bela
В селах нужно сельским хозяйством заниматься, и будет вам село )) при чем здесь школы, вчительки? Заучили, как мантру, Без школи не буде села, и повторяют. Будет, если на земле будет работать предприниматель. Ну а учителям, конечно, страшно место потерять. Уровень сельского учителя, простите, слабоват ((
Села не будет, это первое.
Для bela: Второе- сельские крупные предприниматели сегодня это люди, которые выжимают из земли ВСЁ, не думая о завтра, поскольку "завтра" для них не существует. Это называется "хапок". И третье - то, что "предприниматели" поставляют людям в принципе приноси больше вреда организму, нежели пользы. Так, как конфеты "рошен", если их съесть более 5 штук
bela
Для Села не будет, это первое.: А ви що зробили для села, товарищ пустодзвон ?))
Коментувати
В
Пане Лікарчук! Яке Ваше відношення до ЗНО після 9 класу та його доцільність?
учитель
Для В: Що є над чим думати? Запроваджувати! Математика і Українська мова.
Юрий
І англійська мова. Лише при успішному складанні ЗНО вступ до 10 класу чи коледжу.
Коментувати
NIK
Беда нашего государства в том, что чиновники хотят слышить только себя. Село должно функционировать польностью. Сколько можно жить сегоднешним днем? А вдруг какие-то ЧП. А с школы в любой момент можно организовать что угодно, даже госпиталь. Наша страна уже пожила етими елюзиями. Результат только дурак не видит. Что такое автобус. Ето жилезо. Робота которого от многих факторов зависит. Как можно жить настолько безпечно!
Кирил
Вот ети школы могут существовать только при условии полного согласия родителей. Ето ведь в основном 2 ступеней. А с учителями вообще очень неоднозначная ситуация. В опорную могут взять, а могут и не взять. Зависимо от свободной нагрузки. Но ето не самое главное. Как выглядеть будет село без школы?
VL
Опорною школою має бути та, в якій працює вчитель, який зможе знайди дорогу до серця дитини, і до якого повезуть своїх діточок батьки, не зважаючи на розбиті дороги.
Владимир Белый
Щоб ефективно та з користю для справи "тицьнути пальцем в карту" потрібно мати сміливість БУТИ менеджером державного виміру, а таких в Україні як і справжніх українських військових чи працівників правової сфери винищували по-тихому. Лишається сподіватись, що настає справжнє національне відродження, яке без проукраїнської, але дійсно грамотної еліти не є можливим.
совесть
Для Владимир Белый: Це Ви збираєтеся сподіватися на ту проукраїнську еліту, яка в офшори ховає податки від українців? Чи Просто не платить податки... Чи дерибанить бюджет, тихо дерибанить... поки люди вже остаточно на хліб і воду й без посту перейшли! А костюм вже точно 1 на 10 років, якщо не загубиш штани! Лікарчук правий щодо закритості процедури визначення шкіл - надій. Та й ідея про центральну школу така "на поверхні", хороша.
Владимир Белый
Зі сподівання починаються і ними потім живуть всі справи. Мої сподівання на сподівання мільйонів на Україну зі справжньою елітою замість теперішньої як каже один розумний чоловік гопоти високого рівня, на яку Ви правильно вказуєте.
ЛПТ
kk
Коментувати