Володимир Бахрушин:  краще опорні школи, ніж нічого

2 млн. грн. на опорну школу краще, ніж поділити їх порівну і вийде аж 11,5 тис. грн. на одну школу

Володимир Бахрушин: краще опорні школи, ніж нічого

Автор: Володимир Бахрушин, головний експерт групи "Освіта" Реанімаційного пакету реформ.

Добре розумію тих, хто незадоволений рішенням про виділення 200 млн. грн. 100 так званим «опорним» школам.

Зрозуміло, що 2 млн. грн. на школу, хоча і дають змогу придбати якесь обладнання чи вирішити невелику частку інших проблем, але їх недостатньо, щоб зробити школу відповідною сучасним вимогам.

Не менш зрозуміло і те, що інші понад 17 тис. шкіл не отримають навіть того. Але треба дивитися, які є альтернативи. Грошей на виділення 2 млн. кожній школі у бюджеті немає. Тому реальних альтернатив дві:

1) витратити ці гроші на медицину, культуру, пенсії чи ще якісь потреби, не пов’язані із середньою освітою;

2) поділити їх порівну між всіма школами. У другому випадку на кожну із шкіл припадатиме додатково аж 11,5 тис. грн. на рік.

Невже ці альтернативи є кращими для середньої освіти?

Оригінал

Освіта.ua
26.04.2016

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЭОМ
Мои дети каждый день от меня слышат "Ваши деды и отцы поднимали ЭТУ/ТУ страну, ждали и верили в светлое будущее... не дай вам БОГ повторить их ошибки"
Ego
"Невже ці альтернативи є кращими для середньої освіти?" ТАК! Є кращими! Оскільки не створюють штучного поділу шкіл на елітні й не елітні! ТАК! Є кращими, оскільки не створюють чергової імітації реформ, що, насправді, НЕ ЗАБЕЗПЕЧУЄ РІВНОГО доступу до ЯКІСНОЇ освіти, а лише сприяє посиленню соціальної несправедливості і впевненому руйнуванню т.зв. "не опорних" шкіл! ТАК! Є кращими, оскільки не створюють нових підстав для корупції в освітянській галузі! ТАК! Є кращими, оскільки не вирішують питання нормального матеріального забезпечення школи, а значить примушують шукати інших, правильних шляхів!
Felix
Скорочення робочих місць, шкіл це не позитивний момент. Жодні гроші не варті того, щоб навчатися за 5 км. від місця проживання. Гроші сьогодні є, а завтра нема. Чого не скажеш про рідну школу. Школи повинні існувати завжди. Не варто розвалювати того, що не будували.
Леонідович
"2 млн. грн. на опорну школу краще, ніж поділити їх порівну і вийде аж 11,5 тис. грн. на одну школу" - Кому краще? Чому краще? Чим краще? Забирать з кожної школи по 11,5 тис. грн. і кажуть, що це "краще". Не великі гроші, але все ж... Як вибирають ті 100 шкіл? Якщо вже й вибирати, то ті які мають найбільші потреби (тепло, дах над головами, і т.п.), але напевно вибір впаде навпаки на найбільш забезпечені, яким ще додадуть по 2 млн. грн. (якими вони матимуть змогу поділитися з вищестоящими).
Ego
Для Леонідович: Неозброєним оком видно, що "опорні школи" - це просто така форма дерибану державного бюджету. Команда Табачника гребла гроші на підручниках, а ці придумали нову схему! Дуже просто: виділяємо кошти для закупівлі в опорну школу, наприклад, 10 комп’ютерів; насправді купуємо 8, на місцях ще 2 комп’ютери вкрадуть, а 2 комп’ютери замінять на старі, б/в. До опорної школи комп’ютери прийшли? Прийшли. А скільки грошей осіло в кишенях потрібних людей? Отож! Плюс виникають нові підстави для хабарів: як нашій школі стати опорною? як віддати дитину на навчання в опорну школу? як потрапити на роботу в опорну школу? Діапазон для корупції величезний! Ось вона, справжня мета цієї "реформи"!
Коментувати
Леонідович
11,5 тис. грн. на рік краще ніж нічого. Яка користь звичайним учням, вчителям, батькам, що діти олігархів будуть навчатися за наш рахунок у забезпечених школах? Вони ж і без опорних шкіл можуть собі це дозволити. Опорні школи будуть вже з 1 вересня 2016. Хто там буде навчатись? Як буде проходити відбір? Про це навіть мови немає. Це буде аукціон?
конечно ЭТИ альтернативы ЛУЧШЕЕ,нежели то,что предлагают
а ещё лучше - отдать эти деньги на развитие технических видов обучения -авиамоделирование, робототехника (включающая в ебя радиотехнику), судомоделирование, что там ещё... ЭТО более рациональное использование полученных средств. А то,что предлагается-бред ВОСПАЛЁННОГО от безнаказанности деяний по бюджетодерибаниванию мозга.А Вы, Вы,умный человек, ещё и поддерживаете бред неучей
совесть
Для Бахрушина: Зрозуміло, що краще щось, ніж нічого... Але Чук ставив питання про те, за якими критеріями ці школи відібрали, чи й конкурсу, як такого, не було? А це цікаво й необхідно людям знати! Гроші ж КРЕДИТНІ! Згадалося про те, як тільки хтось до влади досунеться, зразу дорогу до маминої сільської хати проведе... Приємно... аж нудить!