Віктор Громовий: щодо проблеми шкільного харчування

Треба негайно змінювати наш "общєпітовський" принцип організації харчування дітей

Віктор Громовий: щодо проблеми шкільного харчування

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

У мене є колекція фотографій шкільних обідів у різних країнах світу. Показую ці фото нашим учням і пропоную вибрати обід, який би їм сподобався.

ЖОДНОГО разу наші учні не вибрали наш рідний гороховий суп в комплекті з кашою, котлетою, буряковим "салатом" і компотом.

Тож, по-перше, треба негайно змінювати наш "общєпітовський" принцип організації харчування дітей: їж, що дають! Дати учням хоч мінімальний вибір.

Наприклад, у моїй гімназії ціла революція відбулась в їдальні, коли я як директор змусив працівників їдальні перейти від чаю з котла до одноразових пакетиків чаю. Це теж повага до індивідуальності, адже хтось любить зелений чай і без цукру, а хтось чорний і з трьома ложками цукру.

По-друге, треба змінити наше уявлення про здорове харчування та санітарні норми. Просто перенестись із 30-х років минулого століття у наш час в якому є інтернаціональна їжа, одноразовий посуд і т.і. 

І не кажіть, що це не актуально з огляду на нашу бідність. Більшість батьків будуть платити за нормальне харчування, але школа його не пропонує... Пропонують відверте лайно, яке потім у вигляді харчових відходів йде на корм чиїхось хрюшок.

Оригінал

Освіта.ua
20.04.2016

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Повністю згодна з твердженням про сільську школу, злидні і т.д. але можливо батьки не хочуть дати навіть 7 грн. за обід, бо там немає за що їх давати?! Прозорий суп і сіра каша - це не найкращий раціон харчування! Так чи інакше діти витрачають на харчування мінімум 10 грн. додатково (крім шкільного обіду). Якщо у школі обід буде повнітю придтним для споживання, то ніхто не піде за межжі школи у пошукаї сухариків,чіпсів та смажених пиріжків! Я згодна платити за більше, але за те, що можа їсти!
Не хлібом єдиним живе наш кабмін
Ми на шляху до Європи: нашим бідним депутатам уряд Гройсмана підвищив зарплату в 3 рази. А ви все за їжу та за їжу…
ВАРФОЛОМ
Мабуть шановний автор нам з Марса нам пише!. А чи знаєте, що батьки сільських дітей навіть 7 грн в день на харчування дитини не всі можуть дати! Тому, що при наявності 2 дітей це вже майже 300 грн на місяць! А КМУ замість дитячого харчування профінансував субсидії всім, хто отримує зарплати в конвертах! і ПРОДОВЖУЄ УТРИМУВАТИ МІЛЬЙОНИ ЧИНОВНИКІВ В ОСВІТІ-НА ЦЕ ГРОШЕЙ ВИСТАЧАЄ!