Сергій Горбачов: катастрофа з документами випускників

Програма-клієнт видачі свідоцтв та атестатів невимовно сира, в ній - безліч помилок та недоліків

Сергій Горбачов: катастрофа з документами випускників

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва.

Учора відбулося дві події: одна надихаюча, друга - жорстке розчарування на межі відчаю.

Перше подія - презентація програми нової поліції. Йдеться про співпрацю з суспільством, зокрема - зі школами, створення інституту шкільного офіцера поліції. Це - справді гарна новина: бо у певних ситуаціях підтримка закону для школи і її учнів - просто життєво необхідна. Про це - напишу окремо.

Спочатку - про катастрофу з документами випускників 9 та 11 класів. Відразу перепрошую за невластиві мені використання КАПС та знаків оклику - але це - дійсно катастрофа.

Вчора відбулася зустріч педагогів, які відповідають у школах за підготовку документів про освіту для випускників 9 та 11 класів, з представником розробника програми-клієнта Державної інформаційної системи освіти (ДІСО),

Це було знущання над школою: представник таємничої компанії (про неї - жодних даних, крім назви "NZ systems") не відповів НА ЖОДНЕ суттєве запитання про те, як готуватися до видачі свідоцтв та атестатів.

А проблемних запитань було багато: не можна внести назву закладу, не виставляється класифікація закладу за ступенями освіти. Не можна встановити в школі більш ніж одне робоче місце .. і ще багато чого.

Окреме болюче питання, яке буквально збурило аудиторію своєю тупістю: неможливо використати вже напрацьовані бази даних закладів освіти: нам їх пропонують ЗНОВУ ВВОДИТИ ВРУЧНУ!!!

Система - невимовно сира, в ній - безліч помилок та незрозумілих моментів.

Більше того: виявляється, що ця компанія взялася за розробку ПЗ для видачі документів про освіту ЛИШЕ У ГРУДНІ 2015 - і жодним чином у реальній роботі у школах вона не перевірялася!!!

Далі. Ми зараз можемо внести тільки дані про навчальний заклад. Програму для внесення про випускників (згідно чого треба друкувати свідоцтва та атестати) ми отримаємо ЛИШЕ У КІНЦІ КВІТНЯ!!! Якщо вона така ж сира та недолуга, як ця - це вже точно катастрофа.

Лілія Гриневич, треба НЕГАЙНО дати школам доступ до існуючої бази, НЕГАЙНО оприлюднювати Наказ 811, НЕГАЙНО створити кризову робочу групу з доопраціювання цього ПЗ, куди мають ввійти досвідчені завучі та директори шкіл. І НЕГАЙНО зобов`язати розробника внести зміни до ПЗ.

Бо інакше – гаплик.

І ще.

Я ось чую зараз від декого жалкування, що Квіт йде з посади міністра.

Так от - я щиро цьому радий. Бо саме "завдячуючи" Квіту та його чинушам, які чхати хотіли на дітей та на школу, ми маємо такий колапс.

Хай Квіт йде. І назавжди - подалі від освіти. Про вищу школу казати не буду, але про загальну освіту: на гарматний постріл не допускати.

Оригінал

Освіта.ua
14.04.2016

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Найбільша наша біда в тому, що з кожним "новим обличчями" ми покладаємо на нього нові надії, робимо прогнози, а справджуються вони дуже рідко. Бо мета приходу цих до влади не та, що має бути. Не болить у них душа ні у кого за доручене. Почитайте біографію Гриневич. Де вона затрималась надовго? І скільки часу вона працювала за фахом? Весь список посад -кар*єризм чистої води
ffff
А ми так вже (майже) з 2010 року працюємо і кожний випуск - це неймовірні "веселощі". Як випуск так і нові правила - ми навіть звикли!!!
mul4
"Хай Квіт йде. І назавжди - подалі від освіти. Про вищу школу казати не буду, але про загальну освіту: на гарматний постріл не допускати." - пам’ятаю як раділи деякі люди, а тут маємо що він собака дика нехай іде, я навіть думаю що непросто іде, а ще би на дверях написати щось...
Volodymyr
Боюся спитати: а чи програма кросплатформенна, чи знову наша школа, у якій немає жодного ПК з ОС Wіndows буде за бортом процесу і системному адміністраторові треба буде ламати собі голову і здогадуватися, які ж там DLL викоистовували розробники програми і як їх грамотно інтегрувати у Linux?
Максим Борисович
Для Volodymyr: Ні, не кросплатформена. Windows only!
Андрей Козак
Освойте уже Windows наконец, сколько можно каким-то неясным старьем пользоваться?
mul4
Для Андрей Козак: то шановний пан є бовдур?
Коментувати