Олег Охредько: дистанційна освіта для кримчан

Зроблено крок до запровадження механізму дистанційної освіти для кримчан

Олег Охредько: дистанційна освіта для кримчан

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

З 1 квітня 2016 р. вступає в дію наказ МОН №8 від 12.01.2016 р. Дуже цікавий наказ, адже він був зареєстрований Міністерством юстиції України вже 03 лютого 2016 р. за № 184/28314. А от в дію вступає тільки через 2 місяця. Навіщо чекали так довго? яка ж причина затримки? – на ці питання складно відшукати відповіді.

Наказ №8 МОН затверджує нове Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Основні зміни, які відбулися у новому Положенні стосуються осіб, які мають право на індивідуальне навчання. А саме в третьому абзаці п.6 Положення визначається, що

6. Індивідуальна форма навчання може запроваджуватися для осіб, які:

проживають у зоні збройного конфлікту, на тимчасово окупованій території України або у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження тощо та надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру (з використанням дистанційної форми навчання) відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;

Практично цим Положенням зроблено крок до запровадження механізму дистанційної освіти для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Також в цьому Положенні визначені документи, які необхідно подати для організації індивідуального навчання, прописаний механізм (і дистанційний в тому числі) і кількість годин, яка виділяється для організації індивідуального навчання.

На жаль не все так радісно, як видається з першого погляду.

По-перше, в списку документів, які потрібно подати для організації індивідуального навчання не зазначені документи, які підтверджують проживання на окупованих територіях (за звичай це копія паспорта – сторінки з реєстрацією дитини або одного з батьків). Це може створити певні перепони для організації навчання дітей з окупованих територій.

По-друге, для зарахування на індивідуальну форму навчання Положення вимагає надати «документ про наявний рівень освіти (копія свідоцтва про базову загальну середню освіту, табель або виписку оцінок із класного журналу за останній рік навчання)», але всі накази і листи МОН категорично забороняють визнавати документи з окупованих територій.

Проте, і тут є надія – під час прийняття Закону України №3832 «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»  (щодо забезпечення права на здобуття освіти) головою Комітету з питань науки і освіти Гриневич Лілією Михайлівною були запропоновані зміни, які дозволять вирішити такі питання через визнання кваліфікації з певних предметів. Потрібно почекати, адже Закон був прийнятий 17 березня 2016 р. і чекає на підпис Президента України.

По-третє, мабуть й основне, Положення визначає кількість годин, яку виділяє держава для організації індивідуального навчання:

1-4-ті класи – 5 год. на тиждень на кожного учня;

5-9-ті класи – 8 год. на тиждень на кожного учня;

10-11-ті класи – 12 год. на тиждень на кожного учня.

Але державний бюджет та місцеві бюджети вже прийняті. І введення в дію Положення потребує значних коштів. Так, для тисячі учнів 10 – 11 класів потрібно оплатити працю 800 вчителів. При середній ставці (з урахуванням податків) вчителя у 2500 грн. в місяць, до бюджетів потрібно закласти біля 2.000.000 грн. за місяць.

І останнє, не визначеними стають терміни організації індивідуального навчання для учнів з окупованих територій. Індивідуальне навчання впроваджується з моменту подання заяви, а от дистанційне навчання – тільки до початку другого семестру (до 1 січня).

Підсумовуючи потрібно зазначити, що українська держава починає робити кроки назустріч дітям з окупованих територій в освітній сфері. Але ці кроки дуже маленькі, а час плине й дистанція вже дуже велика.

Освіта.ua
05.04.2016

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитро Володимирович
Когда уже угомонитесь с Крымом! Да не ваш он, не ВАШ!!!! Денежки отмывать нужно еще? Какое может быть дистанционное обучение на окупованной территории!?? Олухи царя Небесного!