Ігор Лікарчук: співбесіди у перший клас – це лохотрон

Нормативних документів про проходження співбесід з майбутніми першокласниками не існує

Ігор Лікарчук: співбесіди у перший клас – це лохотрон

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Можливо, мені хтось нагадає, якими нормативними документами передбачено проходження співбесід з майбутніми першокласниками. І якими документами передбачені санкції для майбутніх першаків, котрі ці співбесіди не пройдуть? І хто визначає зміст таких співбесід? І якими нормативними документами визначений МІНІМАЛЬНИЙ ОБСЯГ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК, котрі повинен мати майбутній першокласник?

Відповідь очевидна. Такі документи ВІДСУТНІ. Це ЛОХОТРОН від окремих директорів шкіл, в першу чергу тих, які в народі називають крутими. Найбільш прикрим є те, що до цього лохотрону БАЙДУЖІ керманичі освіти всіх рівнів. Байдужі прокурори. Байдужі правозахисники.

У результаті: не вмієш читати і писати - у перший клас можуть не прийняти. А у перспективі, мабуть, для того, щоб стати першокласником опорної школи потрібно буде знати й теорему Піфагора. І не лише її.

Оригінал

Освіта.ua
01.04.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Valentina Bilobotska
Пишу росiйською, бо на то своi технiчнi причини. Пребывая сейчас в Норвегии и "подглядывая" изнутри за системой образования в одной из качественной для проживания стране, хочу отметить одно - мы забираем детство у детей своими неоправданными тестами и подготовками к ним. Много заметок можно было бы написать, но они сводятся к одному. У детей должно быть детство, у детей должно быть физическое здоровье! И учебная программа должна быть не такая завышенная.
Елена Онищенко
А чого він мовчав коли нові програми запроваджували? Як запам’ятати дітям те, що намудрували дяді і тьоті в міністерстві? Як дитині встигнути навчитись всьому придуманому професорами? Одні питання, а відповідей нема. Я вчитель першого класу, тому мені болить.
Вчитель
Для Елена Онищенко: а ви чого мовчали?програми обговорювали всі хто бажав.у програм є автори,переважно це академіки і вони ж автори підручників.
Коментувати
а и действительно
лохорон. Мало того - это преступление перед будущим. Последствия будут малоприятны.
Nick
Для а и действительно: С точки зрения родителей - да.
Коментувати
За что Ликарчук ненавидит учителей?
Любое сообщение от этого горе экс-руководителя заставляет задуматься о том, что он делал до ухода на пенсию? Любую проблему он не анализирует, а авторитарно критикует, вступать с ним диалог бесполезно. Решение любой проблемы предлагает только силовыми методами (прокуратура, сертификация учителей, уволить). Не понимаю, почему сайт освита.юа публикует эти потоки грязи из социальных сетей?
Nick
Зазвичай співбесіди проводять для того, щоб визначити рівень готовності дитини до навчання в 1-му класі. І потім на основі співбесіди і відповідних тестувань батьки можуть побачити повну і об’єктивну картину готовності їхньої дитини до школи. Дійсно, немає відповідних документів, які б обмежували право дитини на навчання в 1-му класі в загальноосвітньому закладі. Тому, виходячи з вищесказаного, загальноосвітні навчальні заклади не мають права обмежувати ці права і відмовляти дитині в навчанні в першому класі. В свою чергу, навчальний заклад, на основі пройдених дитиною тестувань і співбесіди може порекомендувати батькам чи варто дитину вести до 1-го класу цього року чи можливо потрібно почекати доки дитина не буде повністю готова до навчання в школі. Зовсім інша ситуація з гімназіями, колегіумами та спеціалізованими школами, які керуються наказом Міністерства Освіти і Науки України № 389 від 19.06.2003, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 липня 2003 р. за № 547/7868.
За что Ликарчук ненавидит учителей?
Для Nick: А вы напишите это на страничке в фейсбуке у Ликарчука и посмотрите на результат. Успехов
Порада
Йому не модна написати будь кому,тільки друзі можуть і тільки похвалу.а людина не компетентна,хоча так не вважає!наказ про вступ дійсно є,і там прописано хто складає питання для співбесіди,хто затверджує.і стосується це тільки спеціалізованих шкіл і ніяк ні гімназій,ліцеїв і т.і.туди вступ без конкурсу.у цьому ж наказі вказано,що обсяг знань немає перевищувати вимог програм дошкільного закладу.але ж навіщо вникати,краще ж критикувати.
Nick
Для Порада: Шановні, я нічого від себе не написав. Саме на цей наказ я й посилався в своєму попередньому коментарі. Ми ж не можемо працювати навмання. Ми завжди керуємось наказами зверху. А зрозуміє Лікарчук чи ні - це його особисті проблеми. Йому ж потрібно писати популістські статті, то він це й робить. Навіть вчителям простіше та керівникам шкіл простіше просто прийняти дитину до школи.
Коментувати