Олена Бондаренко: «елітна» школа — це яка?

Батькам вже не потрібна елітність чи престижність, яка вимірюється розміром «благодійних» внесків

Олена Бондаренко: «елітна» школа — це яка?

Автор: Олена Бондаренко.

Серія гучних скандалів про порушення і звільнення директорів прокотилася переважно, так званими, «елітними» школами. У чому ГО «БАТЬКИ SOS» тільки не звинувачували: знищуємо найкращі школи; хочемо їх приватизувати, закрити; поставити у ці школи «своїх» директорів; звільнити усіх вчителів; захопити батьківські кошти і т.ін.

ЕЛІТНА чи ПРЕСТИЖНА ШКОЛА. Це яка? Де дорого? Де за гроші батьків учнів завантажують купою додаткових занять, щоб усі стогнали? Де всупереч нормам законів і моралі витискають зі школи слабших учнів, щоб показати вищий рейтинг успішності? Де носять однакову шкільну форму (дизайнерську) і краватки? Невже ХОРОША школа має бути саме такою?

Поки що в уявленні багатьох батьків «хороша школа – де «дорого і важко». Десь на 3-5 році навчання у батьків виникає питання: чому ж так дорого? Школа ж наче не приватна? Чому ж так важко вчитись? І де ж ті знання? Батьки починають ставити незручні запитання.

Але відповідь на них коротка: «Не подобається – ідіть в іншу школу». Хтось піде, а хтось залишиться і спробує змінити школу. От тільки змінити школу, без зміни директора, м’яко кажучи, складно. Уявляєте, скільки років директор створював імідж «елітної» школи, збільшував вступні внески, отримував щедрі дарунки від батьків, прибрав незручних педагогів, запровадив жорстку дисципліну – все круто і дорого. Чого ще треба цим батькам? Знання? Повага до дітей? Прозорість і відкритість? Обійдуться. Скарги? Організуємо придворних – будуть оди радості.

Та не забувайте, що прагнучи кращого для дітей, до таких шкіл дітей приводять непрості батьки, а успішні. Як заявив у суді колишній директор «елітної» гімназії: «батьки винайняли групу юристів, які писали на мене скарги». На жаль, він так і не зрозумів, що групу юристів, економістів, журналістів, бізнесменів тощо – зібрав він сам. Провівши вступні співбесіди не лише з дітьми, а й з кожним із батьків на платоспроможність і статусність. І за таке добірне товариство – дякуємо. Справді, чудові і професійні мами і татусі.

У своєму зашореному світі не зрозумів «елітний» директор, що батьки вже інші. Їм не потрібна фальшива елітність чи престижність, яка вимірюється розміром «благодійних» внесків. Вони досягли чогось у житті завдяки власним знанням і праці, тому хочуть таких самих перспектив для своїх дітей.

Рівень престижності школи визначається рівнем знань, рівнем розвитку особистості дитини, рівнем викладання, врешті решт. У всьому світі цінуються чесність і професіоналізм. Престижно бути порядним, мати знання і вміння, а цього якраз за гроші і не купиш.

Оригінал

Освіта.ua
25.03.2016

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
От так само повинні поводитися батьки і по відношенню до керівників державних СШ та гімназій. Вони надивилися на "методи праці" елітних директорів і давай собі також збивати грошву, поки місцева влада мовчить і робить вигляд, що нічого не відбувається. А якщо би ще й вчителі не були боягузами та співпрацювали з батьками лад навели би швидко. А так дивимося на Фінляндію і облизуємося, ніби їм хтось щось приніс на блюдечку.
Nina Vasilisovna
Авторська думка співпада з характеристикою не лише шкіл, а й педагогічних коледжів. Де така сама "еліта" склала угоду на вступ, за власними, а не державними вимогами, де йде "договорняк" за оцінки, як на вступ так і поточні: одним і зниження "іннакомислячим", а це стипендія. Де студентство новоспечене очолює у профспілці 50-річна тітка "зі своїх" і хай смикнуться не здати гривні на АТО, на чергову ідею директора та адміністрації- не буде старостою, не отримає диплом із відзнакою.