Юрій Федорченко: чому Квіт має піти у відставку

Міністр має піти у відставку за відсутність стратегії та за імітацію діалогу з громадянським суспільством

Юрій Федорченко: чому Квіт має піти у відставку

Автор: Юрій Федорченко, кандидат філософських наук, незалежний освітній аналітик-консультант.

В контексті повернення до обговорення нового Порядку присвоєння вчених звань все ж закликаю колег подивитися на проблему з реформою системи вищої освіти трохи ширше. Так, новий Порядок є нераціональним та аморальним за своєю природою. Мені довелося писати про новий Порядок ще рік тому назад, тобто ще до ухвалення сумнівної постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання реалізації статті 54 Закону України «Про вищу освіту» № 656, якою визначено новий «Порядок затвердження рішень про присвоєння вчених звань».

З моєю публікацією «Реформа вищої освіти: компроміс стейкхолдерів» пан міністр мав можливість ознайомитися і навіть назвав її «грою в бісер». До речі, саме Олег Хома запропонував свого часу підготувати мені відповідний аналітичний матеріал.

Отже, майже за півроку до ухвалення відповідного Порядку мною була дана негативна оцінка цьому документу. Пан міністр зневажливо відкинув той аналіз та оцінку.

Після ухвалення у серпні минулого року «Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань», який був значно гірший від першої редакції, я знову підготував відповідну статтю з критичним аналізом нового Порядку Про новий "Порядок (безпорядок?!) затвердження рішень про присвоєння вчених звань". Мали місце і інші аналітичні матеріали моїх колег та навіть мало місце обговорення нового Порядку у комітеті Верховної Ради з питань науки і освіти 18 березня 2015 року, на якому проект Порядку був підданий нищівній критиці.

Однак це жодним чином не вплинуло на подальші кроки МОН в цьому напрямку, ситуація лише погіршувалася. Жодних вагомих контраргументів ані МОН, ані наближені до керівництва МОН експерти не надали. Поява нового Порядку стала лише наслідком відсутності в керівників МОН стратегії реформування системи вищої освіти.

Так, я вважаю, що міністр має піти у відставку, однак чудово усвідомлюю, що на зміну теперішній команді прийде команда, яка також не буде мати стратегії реформування вищої освіти. Сьогодні важливо не просто відправити міністра у відставку, а й чітко сформулювати причини такої відставки, бо може скластися враження, що міністру та його команді не дали можливості реалізувати якийсь план чи стратегію. Ні, міністр має піти у відставку саме за відсутність у його команди стратегії як такої та за імітацію діалогу з громадянським суспільством. І це дуже важливо. Наступна команда має про це пам’ятати.

Разом з тим, українська академічна спільнота має поділити відповідальність за безвідповідальні дії теперішнього керівництва МОН. Чому? Гадаю, кожен зможе самостійно знайти відповідь на це питання.

Оригінал

Освіта.ua
24.03.2016

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Квіт повний нуль, якого потрібно було звільнити ще два роки тому.Що з того, що він виступав проти Табачника, якщо школи продовжують вчитися за програмами Табачника, в освіті продовжується панувати вседозволеність чиновниників від районо,інститутів вдосконалення і міністерства, а Квіт очі закрив щоб не бачити, а вуха закрив щоб не чути.
не, ну нормально
Поставили ЕДИНСТВЕННОГО человека,ПОСМЕВШЕГО возразить Табачнику.За два года НИКТО не поддержал человека в начинаниях. И,очччень не терпится узнать у выступающих против Квита, а вы сами ЧТО сделали БЕЗ финансирования.Ну хотя бы в своих учебных заведениях?БЕЗ денег - ЧТО? Вот когда кто-нибудь(кроме меня) расскажет о том, на ЧТО он способен БЕЗ денег, да с постоянными палками в колёсах, вот тогда ЭТО человек имеет моральное право выступать против. А так - уж лучше помолчите, если не способны подставить плечо. (Квит как человек мною не приемлем, но это вовсе НЕ значит, что зарывать глаза на явну подтаву следует и мне)
ноут не пропечатывает
Для не, ну нормально: всё. Но, думаю, смысл ясен (вот уж-по клавишам теперь как в печатной машинке))) )
Sergiy
Для не, ну нормально: Возразить человеку Табачнику и уметь руководить это разные вещи. В большенстве случаев тот кто кричит "ГАНЬБА" способен только разрушать.
Супер - ответ, спасибо.
Для Sergiy: Квита Выбрала Могилянка в президенты,и обошёл он довольно умного и сильного В. Моренца.А это что-то, да значит,так что о большинстве речи нет.И потом-Квит возразил НЕ человеку-Табачнику,а МИНИСТРУ-Табачнику,министру,который чётко вёл свою линию-тоже что-то значит.И потом,первые шаги Квита-министра не получили НИКАКОЙ поддержки от тех же ректоров и администраций школ.Тоже что-то значит.А теперь-а что,есть кто-то,кто СПОСОБЕН сдвинуть махину?Начал человек,пусть двигает дальше.Его личностные качества более подходящи,нежели любого,тепло устроившегося в новообразованной системе.
Коментувати
ddd
Квіта треба відправити з вовчим білетом, щоб через пару років знову не повернувся на цю посаду. Безхребетний слизень, що під козирок виконує забаганки самі знаєте кого...
Sergiy
Цей міністр, як і уряд - це не український (повністю танцює під зовнішній диктат). Керувавши Вузом могилянки в тепличних умовах: окремие беджетне фінансування. закордонна спонсорська допомога, даній вуз не спромігся створити: сучасні фізичні, інформаційні, хімічні, біологічні технологіїї (попередні рейтинги до 2013 р), і як наслідок нерузуміння та неуміння керувати освітньо-науковою галузьзю України. P.S. Якщо б моя зарплати доцента була хоча б 1000$ а не 3500гр. Я б згодився з порядком присудження вчених звань. Цей порядок більше схожий на корупційну складову. (за рейтенгові журнали заплати, за здачу екзамену також, сам профінансуй купівлю технологічного обладнання). Викає думка що в нас наукою, і здобуттям науцкових ступенів поіинні займатись гуманітарії, теоретики. До речі якщо вони всі такі розімні в кабінеті міністрів і в МОН то нехай покажуть свої сартифікати В2.
Вадим Мендерецкий
Всі дії міністра освіти на протязі двох років були спрямовані виключно на знищення освіти, винищення науковців та освітян... Питання кому це вигідно? Чиї вказівки він виконує?