В. Співаковський: пропорції в освіті

Знання треба поділити на три частини: про минуле, про сучасність і про майбутнє. У пропорції 20:60:20

В. Співаковський: пропорції в освіті

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Вот такие должны быть пропорции. Знания надо поделить на три части. О прошлом, о современности и о будущем. В пропорции 20:60:20.

Постепенно те знания, которые ветшают, сжимать. И на освободившееся место добавлять в программу новые появляющиеся знания. Как вода в бассейн из одной трубы втекает, а из другой вытекает. Чтобы быть чистой.

Для пользы дела я бы отменил вредную пословицу, что природа не имеет сослагательного наклонения, типа «что будет, если…». Как раз именно в школе надо разбирать сценарии будущего: как и что будет, если… 

Потому что детям интересно не просто пофантазировать, а предположить, как может быть устроен мир, какие будут тогда профессии, в чём желательно становиться компетистами, и главное – зачем, для каких целей.

Они ощутят эти цепочки знаний-умений-компетенций и будут в жизни чувствовать себя более уверенно. Потому что именно так они научатся делать выбор и различать приоритеты, отделяя главное от второстепенного. Разве не это цель школы и мечта всех родителей?

Вместо тезиса «учить то, что и так известно», более современно учить ещё и тому «что еще неизвестно». Очень, кстати, полезно увязывать старые фундаментальные знания с новыми.

Это и будет частью реальной реформы системы образования. Такие системные кейсы уже разрабатываются полным ходом. И на них больше всего спрос.

Оригінал

Освіта.ua
29.02.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
пуля
90:60:90. Я говорил уже. С..ки забанили...
прислухатыся
Знания "ветшают"?, Но 2 * 2=4.!!! Любая фантазия на ИЗ ЧЕГО_ТО, но исходит!!! Сегодня важнее НАУЧИТЬ ГОВОРИТЬ, ЧИТАТЬ, МЫСЛИТЬ-осмысливать, просто ДУМАТЬ!!! Не поверите, но это так. Считать умеют, а читать нет. Писать не могут выходя из школы. Но умудряются поступить в ВУЗ и такое имеет место быть. Поработайте в обычной ООШ и очутитесь в 19 веке.
совесть
Чим більші проблеми з економікою в державі, тим фантастичніші ідеї відносно "покращення" якості масової обов’язкової освіти пропонуються! Так було в усі часи... Маю більш революційну ідею: кожну людину достатньо навчити читати, рахувати до 100 й користуватися ПК (інтернетом). Усі інші знання - старі (за Співаковським). За потреби все можна віднайти в "павутині". А далі - за інтересами, цікавістю й здібностями дитини: кулінарія, політика, спорт..., екстрасенсорика (20% знань про майбутнє за Співаковським). Так от яка ти, школа майбутнього! Але повернімося до школи сучасної: спочатку допоможемо владі справедливо розподіляти народне багатство й навчимо чесно керувати країною, галузями, підприємствами (сплачувати податки!) Але зміни стосуються кожного... Ось тоді можна не лише фантазувати про освічену Україну!
Zinger
Для совесть: Та Ви що, зараз дописувачі вас заклюють. Ми ж такі особливі, всі маємо мати рівний доступ до вищої освіти, всі мають займати високе суспільне становище, залишилося ще завезти рабів, які б на нас працювали, тільки де їх взяти? Реорганізаторам освіти просто потрібно перестати заганяти всх людей в одне стойло, а дати можливість самим вибирати, кому яка конюшня до вподоби. І не робити з освіти панацею від усього, бо мої однокласники - відмінники майже всі по життю виявилися малоуспішними людьми. Зате трійочникам можна позавидувати, тепер відмінники працюють у їх фірмах і зітхають, що вчили хімію, а не психологію побудови стосунків між людьми!
Коментувати