Популярні блоги
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир Белый
Автору ВЕЛИКИЙ РЕСПЕКТ. З поза куліс знаю ЯК директори різних типів шкіл протидіють повноцінному впровадженню профільної освіти старшокласників і ЯК у проекті закону "Про освіту" ті регуляторні норми, що чітко ставлять цю справу "хтось невідомий" щораз змінює на якби компромісні версії, які насправді все знову повертають до існуючого статус-кво. Тому цей контекст пана Віктора ребром ставить питання: "На чиєму боці менеджери освіти: учнів, батьків, спільноти ВНЗ, якій потрібен саме профільно підготовлений абітурієнт чи окремих директорів окремих шкіл?"
Методист Л
Для Владимир Белый: Як точно!!!
Zinger
Для п.Бєлий. На чиєму боці менеджери освіти? - на будь чиєму, але точно не на боці учня. Забула корова, як телятком була. Якби вчинками людей керувала совість вони б швидко знаходили правильні рішення, а так крутять цією ситемою освіти як чорт хвостом!
Директор
1.Учень такий механізм який нікому і ніколи не вдалося перевантажити. Пояснюю: або симулюють свідомо, або мозок автоматично не сприймає "лишню" інформацію. 2. У сільських школах І-ІІІ ступенів через малу кількість учнів профілізація перетворюється в профанацію для більшості учнів(крім тих яким профіль цікавий). Вихід: створення в сільських районах базових опорних шкіл ІІІ ступеня (можливо і однієї на район) з різними профілями. Учнів у таку школу довозити або в певні дні або на весь період навчання. Проблеми -так, але виграш (в т.ч. і фінансовий) є. 3. Робочий навчальний план: не більше 15 годин базових предметів (мови, математика, основи природознавства(біологія, хімія, фізика, астрономія - в одному предметі), 15-20 годин профільних ( з орієнтацією на вуз і обовязково тільки за вибором учня. Під це, зрозуміло, слід міняти систему оплати учителів (повинна залежати і від кількості годин в курсі і від кількості груп (в групі не більше 15 учнів).
Коментувати
Ольга
Як на мене,проіфільна освіта в сільській школі,це бла-бла!!!Більшість дітей не визначені,вони не знають які предмети потрібні будуть в майбутньому .Закінчуючи гуманітарний профіль ідуть вчитися на технічні спеціальності і навпаки.Основою освіти повинна бути базова школа,а далі діти визначаються куди йти далі.І НІЧОГО ПРОТИРАТИ ШТАНИ.ВІДСИДЖУВАТИСЯ ще два роки.І для голоснароду:Не потрібно звинувачувати вчителів,що вони не хочуть позвантаження.Як раз ПТУ.коледжі закривати не треба.Необхідно зменшити кількість шкіл ІІІ ступеня.
Леонідович
Для Ольга: Якщо в сільській школі лише один профіль, то який ви думаєте може вибрати дитина. Тому й вчиться на тому який є.
Викладач
А в ПТУ і коледжах, в які беруть всіх підряд, студенти так само протирають штани. Та не отримують необхідного рівня навичок і вмінь, щоб працювати за спеціальністю. І от держава платить викладачам зарплатню, студентам стипендію, а за це не отримує нормального спеціаліста. От і нащо такі навчальні заклади?
В
Завдання школи підготувати молодь до свідомого вибору професії. Чи готові до вибору професії випускники 9 класу?
Коментувати
Голосzнароду
Так в тому ж, щоб не було розвантаження програм в першу чергу зацікавлені вчителі, бо втратять години. Щоб зробити старшу школу профільною, треба масово позакривати пту і коледжі, щоб не було непотрібного дублювання.
Володимир
Для Голосzнароду: А що, у Вашому розумінні, профільна школа?
Коментувати
Zinger
Я би пана Дерев’янка прирівняв до танцюриста, якому ноги заважають добре танцювати. У всьому решта з Вами згоден, дуже непроворні у п.Квіта заступники. Над очевидними речами так довго думають, замість того, щоби запроваджувати!